Jak powstawało spolszczenie Złamanego Miecza

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Broken Sword: The Shadow of the Templars

Postautor: mendosa » 16 lis 2008, o 11:27

Sam nie wiem, chyba wolę robić "screeny" tak, jak abrasante, gdyż nie znam Snes Edit, poprosiłbym o jakieś proste porady na PW, na wypadek gdyby jednak mi odbiło i zdecydowałbym się działać w nim - BTW czy ten program ma podobną funkcjonalność jak np Notepad++?, Nie mam GG (miałem kiedyś konto, ale dawno zapomniałem hasła, nowego nie założę, ale coś może wymyślę).
N.E.M.O.

abrasante

Re: [PC] Broken Sword: The Shadow of the Templars

Postautor: abrasante » 16 lis 2008, o 11:30

mendosa,

Otwórz sobie temat w dziale 'betatesterzy' tutaj na forum i dodawaj screeny z błędami.

twig

Re: [PC] Broken Sword: The Shadow of the Templars

Postautor: twig » 22 lis 2008, o 17:45

Czesc, kilka dni temu zacząłem swoją dzialalnosc z Kochatak Group przy tłumaczeniu tejze gry. Wiem ze na laury nie otrzymam, nawet jezeli tłumaczenie byłoby lepsze od tłumaczen profesjonalnych grup, bo i tak zawsze znajdzie sie ten "który potrafiłby lepiej, ale mu sie nie chce". Tyle odemnie.

PS. Post został edytowany ze względu na swoje podwójne dno.
OMG! Może lepiej było nie poprawiać? Tyle się tych den w tym poście teraz nazbierało, że nie bardzo wiem o co chodzi.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Broken Sword: The Shadow of the Templars

Postautor: Norek » 22 lis 2008, o 17:57

Chyba chodzi o to że kolega prowadzi małą korektę połączoną z małą translacją dla KG.
Tak mi się przynajmniej wydaje^^
Pozdro i witam na forum :D
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: [PC] Broken Sword: The Shadow of the Templars

Postautor: Grahf Wiseman » 3 gru 2008, o 18:02

Dla wszystkich zainteresowanych spolszczeniem Brokena, a sprawdzającym newsy, tutaj, na forum PCRH
http://kochatak-group.vdl.pl/news.php - czytajcie newsa.

@UNOisMAD - prosilbym, zeby nastepnym razem przed pisaniem posta na forum o swojej pomocy, najpierw takowej udzielic. Jednoczesnie prosze moderacje o skasowanie postow dotyczacych pomocy UNO - niepotrzebnie zasmiecaja temat.

Pozdrawiam^^
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

Awatar użytkownika
wacekplacek
Posty: 9
Rejestracja: 4 sty 2009, o 13:08
Grupa: Żadna

Re: [PC] Broken Sword: The Shadow of the Templars

Postautor: wacekplacek » 29 sty 2009, o 18:32

Witam

Można już ściągnąć to spolszczenie? Na stronie głównej widziałem, ze jest skończone (100%).

Pozdrawiam

twig

Re: [PC] Broken Sword: The Shadow of the Templars

Postautor: twig » 29 sty 2009, o 18:51

A zauważyłeś pod spodem postęp korekty?

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: [PC] Broken Sword: The Shadow of the Templars

Postautor: Grahf Wiseman » 29 sty 2009, o 21:27

Witam
Można już ściągnąć to spolszczenie? Na stronie głównej widziałem, ze jest skończone (100%).
Pozdrawiam
Jak stwierdził przedmówca - trwa korekta.
Przetłumaczone jest 100% linii dialogowych(10 500 mówiąc dokładniej), ale nie chcemy wydawać kolejnej bety(próbkę udostępniliśmy jakiś czas temu - czyt. news) więc prowadzimy obecnie korektę stylistyczną po czym gra trafi do PLP gdzie przejdzie korektę finalna i beta testy po czym zostanie wydany stosowny instalator.

Ile ot wszystko zajmie - oby jak najkrócej(cichlibyśmy do 2 tygodnia lutego zamknąć projekt, ale znając życie będzie inaczej ;/)

Pozdrawiam
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

Apox
Posty: 5
Rejestracja: 6 lut 2009, o 01:15

Re: [PC] Broken Sword: The Shadow of the Templars

Postautor: Apox » 6 lut 2009, o 01:19

Niestety link do starej bety już nie działa. Jeśli mogę coś zasugerować to osobiście wybrałbym jakiś inny host dla plików, który nie usuwa ich z serwera tak szybko :)
Ile ot wszystko zajmie - oby jak najkrócej(cichlibyśmy do 2 tygodnia lutego zamknąć projekt, ale znając życie będzie inaczej ;/)
Jeżeli zdążycie skończyć wersję finalną do 15 lutego to byłbym bardzo ucieszony, ale jeśli się nie wyrobicie to mogę liczyć na nowy link do starej bety?

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: [PC] Broken Sword: The Shadow of the Templars

Postautor: bemberg » 6 lut 2009, o 14:20

A co jest po 15, koniec świata? ;p
Nie można stwierdzić keidy pracę zostaną zakończone, spolszczenie będzie dostępne dokładnie... w dzień premiery.
A więc usiądź spokojnie i cierpliwie czekaj. I jeszcze jedno, nie wierz w zabobony, przepowiednie itp ;p
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.


Wróć do „Kąciki tłumaczy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości