[PC] Ghost of a Tale

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
wasikuss
Posty: 34
Rejestracja: 15 lis 2021, o 23:50

[PC] Ghost of a Tale

Postautor: wasikuss » 20 kwie 2022, o 02:12

Siema! Zbieram ekipę do tłumaczenia gierki (nie będę ukrywał, że wolałbym uformować team na stałe niż na jeden projekt). Biorąc pod uwagę ile czasu pochłonął mniejszy projekt przy dwójce ludzi, tym razem wolałbym się uwinąć szybciej ;)

Generalnie potrzeba tłumaczy i testerów. Grafik też by się przydał bo jakość robionych przeze mnie czcionek pozostawia do życzenia.

Wielkość:
- poniżej 2000 pozycji (pojedyncze słowa, pojedyncze lub zlepek kilku (2-5) prostych zdań)
- poniżej 300 ścian tekstu ( zazwyczaj kilkanaście zdań )
- poniżej 100 dialogów + questów (przykłady w załącznikach )
- kilka czcionek do edycji (dorobienie ogonków jeśli brak w czcionce)
- [BONUS] odmiany przez liczbę, osoby opcjonalnie

DEMO tłumaczenia
https://youtu.be/YSvAHkexFso

Chętne osoby zapraszam tutaj: https://discord.gg/ngaxtqqJ

Przy okazji: całość jest częścią większego projektu Game Translator - Patreon. Wszystkie toole, skrypty, procesy będą udostępnione open source.
Załączniki
quest_simple.png
dialog_complex.png

PaCo666-PC
Posty: 4
Rejestracja: 2 sty 2021, o 22:54

Re: [PC] Ghost of a Tale

Postautor: PaCo666-PC » 20 kwie 2022, o 11:10

Heyo!

"Kupiłeś" mnie tym projektem :).

Pomagałem przy tworzeniu wersji PL NieR: Automata, więc...jeśli jesteś zainteresowany, to odezwij się :).

Oczywiście, jako tester/korektor.

Pozdrawiam!

krulik
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2022, o 21:45

Re: [PC] Ghost of a Tale

Postautor: krulik » 24 cze 2022, o 21:48

Prace dalej trwaja?

wasikuss
Posty: 34
Rejestracja: 15 lis 2021, o 23:50

Re: [PC] Ghost of a Tale

Postautor: wasikuss » 25 cze 2022, o 17:13

Niestety nie. Można by rzec, że się nawet nie rozpoczęły. Wiadomo co trzeba zrobić i na razie nie ma żadnych przeszkód technicznych.
Po prostu brakuje ludzi do pomocy. Sam się tego nie podejmę... to kilka m-cy pracy dla jednej osoby, a zgrana ekipa zrobiłaby to w kilka tyg.

grzybiarz
Posty: 132
Rejestracja: 13 cze 2008, o 10:50

Re: [PC] Ghost of a Tale

Postautor: grzybiarz » 5 lip 2022, o 12:13

Pierwsze słyszę o gierce, akurat jest na promocji, thx.

krulik
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2022, o 21:45

Re: [PC] Ghost of a Tale

Postautor: krulik » 25 lip 2022, o 15:27

Sam zamierzam zabrać się za spolszczenie tej gry jednak mam problem z dostaniem się do odpowiednich plików. Mógłbyś pomóc?

wasikuss
Posty: 34
Rejestracja: 15 lis 2021, o 23:50

Re: [PC] Ghost of a Tale

Postautor: wasikuss » 26 lip 2022, o 12:18

Wyciągnięcie plików to nie problem. Ja od strony technicznej mogę zapewnić wsparcie i na tej kwestii wolałbym się skupić. Spolszczenia którymi się zajmuję staram się wprowadzać w formie modów ( bez problemu można je wyłączyć, żadne oryginalne pliki nie są modyfikowane ). Szczegóły mogę dać na disco lub priv.

Wrotek
Posty: 6
Rejestracja: 13 gru 2022, o 22:31

Re: [PC] Ghost of a Tale

Postautor: Wrotek » 13 gru 2022, o 22:37

Cały czas zastój?

Ja się nie znam, mogę co najwyżej testować, ale kibicuje projektowi. Szczególnie, że właśnie gra była za darmo an GOGu.

A co do czcionki... jakoś szczególnie to trzeba zrobić? Żona ma zacięcie graficzne, chętnie by spróbowała mając instrukcję.

wasikuss
Posty: 34
Rejestracja: 15 lis 2021, o 23:50

Re: [PC] Ghost of a Tale

Postautor: wasikuss » 19 gru 2022, o 23:35

Nie wiem jaki jest stan samego spolszczenia. Mod ze spolszczeniem wyciąga pliki z tłumaczeniem do osobnego folderu więc update tekstów nie wymaga już niczego więcej. Od strony technicznej to był problem z podmianą fontów + małe bugi (nie da się zmienić języka na inny po przejściu na pl). Same fonty można prosto wyedytować FontForge'em. Problematyczne jest wrzucenie ich z powrotem. Ostatnio nauczyłem się kilku sztuczek z modowaniem i pewnie teraz sobie poradzę. Zostanie tylko albo i "aż" dokończenie spolszczenia.

PaCo666-PC
Posty: 4
Rejestracja: 2 sty 2021, o 22:54

Re: [PC] Ghost of a Tale

Postautor: PaCo666-PC » 20 gru 2022, o 10:23

Jak coś, to jestem gotowy do pomocy w testach, również technicznych. Wprawdzie nie mam zbyt dużego doświadczenia, ale pomagałem właśnie w ten sposób przy wersji PL NieR: Automata.

Pozdrawiam i życzę spokojnych świąt!


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], neciu i 1 gość