[PC] lifeless planet - spolszczenie - jest gotowe

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
karhorus
Posty: 44
Rejestracja: 29 maja 2022, o 11:05

Re: [PC] lifeless planet - spolszczenie - potrzebna pomoc

Postautor: karhorus » 17 sie 2022, o 11:19

Kilka lat temu tłumaczyłem ten tytuł (tak bardziej dla siebie). Niestety nie udało mi się wtedy rozwiązać problemów technicznych z polskimi znakami i poprawnym zaimportowaniem plików do assetów. Poza tym wspomniany wyżej NelsonPL ogłosił, że lada chwila udostępni spolszczenie więc dałem sobie spokój i o sprawie zapomniałem. Teraz przekopałem swoje archiwa i okazało się, że właściwie cały tekst mam już przetłumaczony. Jako, że w międzyczasie trochę się dokształciłem, udało mi się zaimplementować polskie znaki. Dokończyłem też tłumaczenie. Dlatego z chęcią przejąłbym ten projekt. Tym bardziej, że jak sam mówisz nie masz czasu ani chęci. Nie chciałbym wrzucać konkurencyjnego spolszczenia bez porozumienia z Tobą, ale też bez sensu byłoby trzymać gotowe spolszczenie tylko dla siebie jeśli są osoby, które chciałyby z niego skorzystać.

SZCZUR
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2021, o 12:56

Re: [PC] lifeless planet - spolszczenie - potrzebna pomoc

Postautor: SZCZUR » 18 sie 2022, o 15:55

kiedy pisałem o chęciach to chodziło mi bardziej że nie do końca rozumiałem narzędzia którymi się posługuje ( nadal ) i to był główny brak motywacji
( później napisałem że gdy zacznę robić to najpewniej to przestanie mieć znaczenie )
tak wiem ze ta wtrątka nie ma sensu ale wjechałeś mi na ambicje >:{
co to twojego propozycji karhorus, jak najbardziej się zgadzam i masz moje pełne błogosławieństwo
chce jednak przed jego publikacją zobaczyć jego jakość, wiem że nie jestem trochę w pozycji to wstawiania żądań
ale skoro wziąłem się za ten projekt to chce żeby osoby zainteresowane otrzymały jak najlepszej jakości spolszczenie,
w szczególności że sam się głowiłem nad tłumaczeniem w niektórych momentach
( wyznaje podejście że spolszczenie powinno być jak najbliższe oryginałowi, jeśli wyznajesz inne podejście to nadal wierze że się dogadamy )
oczywiście możesz odmówić, uszanuje twoją odmowe i nadal daje całkowite pozwolenie
co to sposobu komunikacji
zapraszam na serwer discord
https://discord.gg/WqDTSUwX
jak coś to jestem tam adminem, myszka głębuszka#4929
możecie mnie tam nękać o stan spolszczenia

p.s
bym zapomniał, pomimo ciągłego braku czasu wierze że uda załatwić mi się jeden dzień na sprawdzenie tego spolszczenia
p.s 2
jeśli mógłbym, to poprosiłbym by wspomniano o mnie w napisach końcowych jako prowokatora to dokończenia prac oraz o wspomnienie samochodu nelsona, który go uprowadził, zamkną jego stronę, a na sam koniec uciekł z nim w Karpaty i tyle go ludzie widzieli

SZCZUR
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2021, o 12:56

Re: [PC] lifeless planet - spolszczenie - potrzebna pomoc

Postautor: SZCZUR » 27 sie 2022, o 20:23

okej, taki krótki update
przejrzeliśmy pliki i trzeba je trochę zmienić żeby były bardziej ... adekwatne to sytuacji
co to remontu, zbliża się on ku końcowi i będę mógł poświęcić więcej uwagi spolszczeniu
co to naszej współpracy, wszystko idzie dobrze i jak na razie we wszystkim się zgadzamy
to tyle, możecie się spodziewać tego spolszczenia w najbliższym czasie

.... no chyba że przedwieczny samochód nelsona znowu zaatakuje, wtedy co złego to nie my

spinal25
Posty: 9
Rejestracja: 17 lis 2008, o 13:27

Re: [PC] lifeless planet - spolszczenie - potrzebna pomoc

Postautor: spinal25 » 10 wrz 2022, o 11:22

Fajnie, że się coś dzieje a jak wyjdzie "wczesna wersja" to piszę się na testy i bardzo chętnie pomogę w wyłapywaniu błędów.

SZCZUR
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2021, o 12:56

Re: [PC] lifeless planet - spolszczenie - potrzebna pomoc

Postautor: SZCZUR » 23 paź 2022, o 15:29

jeśli się zastanawiacie jak idą prace nad spolszczeniem

to idą dobrze
skończyłem tłumaczyć osiągnięcia, menu i powiadomienia systemowe
wypowiedzi głównego bohatera około w 60%
i dokumenty w około 10% (tego jest najwięcej )
czyli przetłumaczyłem plus minus 50% ??? 60% ????

co to twojej propozycji spinal, jak wypuszczę w końcu to spolszczenie to daje ci wolną rękę to opisania wszystkich błędów

aha, teoretycznie przetłumaczyłem gdzieś pierwsze 20 minut gry więc teoretycznie mógłbym to wypuścić jako demo, i je na okrągło updatetować
dajcie znać co myślicie

SZCZUR
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2021, o 12:56

Re: [PC] lifeless planet - spolszczenie - potrzebna pomoc

Postautor: SZCZUR » 23 paź 2022, o 15:37

okazjonalnie pozdrawiam karhorus, twoje pliki bardzo pomagają
nie wiem czy chcesz w tym jeszcze uczestniczyć
( tia dodanie cię to znajomych na discordzie rozwiązało by wiele problemów )
lecz nawet jeśli nie to i tak jesteś uwzględniony jako współtwórca
( porostu trochę mnie schodzi mi tłumaczenie )
dzięnkuje

SZCZUR
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2021, o 12:56

Re: [PC] lifeless planet - spolszczenie - potrzebna pomoc

Postautor: SZCZUR » 2 lis 2022, o 12:31

Fajnie, że się coś dzieje a jak wyjdzie "wczesna wersja" to piszę się na testy i bardzo chętnie pomogę w wyłapywaniu błędów.
zapraszam na testy :3

spinal25
Posty: 9
Rejestracja: 17 lis 2008, o 13:27

Re: [PC] lifeless planet - spolszczenie - jest gotowe

Postautor: spinal25 » 11 lis 2022, o 14:07

Przeszedłem całą grę ze spolszczeniem i jest dobrze, jest trochę literówek i kilka nieprzetłumaczonych tekstów. Teraz to idzie zrozumieć historię bez tracenia czasu na tłumaczenie. Literówki są przez całą grę więc trzeba by przejrzeć całość ale nie przeszkadzają w zrozumieniu przekazu. Spolszczenie działa na edycji "PREMIER". Tak więc gratki i podziękowania za wykonaną robotę.

SZCZUR
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2021, o 12:56

Re: [PC] lifeless planet - spolszczenie - jest gotowe

Postautor: SZCZUR » 14 lis 2022, o 21:36

Przeszedłem całą grę ze spolszczeniem i jest dobrze, jest trochę literówek i kilka nieprzetłumaczonych tekstów. Teraz to idzie zrozumieć historię bez tracenia czasu na tłumaczenie. Literówki są przez całą grę więc trzeba by przejrzeć całość ale nie przeszkadzają w zrozumieniu przekazu. Spolszczenie działa na edycji "PREMIER". Tak więc gratki i podziękowania za wykonaną robotę.
miło usłyszeć zadowolonego klienta
a tak na poważnie, tylko dwa dokumenty są nie przetłumaczone bo teraz nie mam zbytnio czasu się tym zając
a to są dosłowne ściany tekstu
brak polskich znaków to brak polskich znaków, nie poradzę
i jestem pewien ze jebnąłem niejednego babola językowe

jak byś znalazł ludzi gotowych mi przygotować wrzystko co musze poprawić było by fajnie
a ja przymierzam się to nowego projektu, będzie ciekawie

spinal25
Posty: 9
Rejestracja: 17 lis 2008, o 13:27

Re: [PC] lifeless planet - spolszczenie - jest gotowe

Postautor: spinal25 » 21 lis 2022, o 17:09

Sam znajdę babole tylko to trochę potrwa i rzeczywiście są tylko 2 teksty nieprzetłumaczone.


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], GribaPL i 2 gości