[PC] Europa Universalis IV

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
Awatar użytkownika
PanRobal
Posty: 4
Rejestracja: 10 paź 2015, o 14:26

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: PanRobal » 22 lis 2015, o 15:55

Gratuluję fantastycznego spolszczenia, ale mam jedną uwagę co do błędu w kreatorze państw (El Dorado). Jest tam podane pod nazwą, że trzeba podać przymiotnik, jednak później dostajemy coś takiego:

Obrazek

To nie jedyny przykład. Pokazuje się również w „armia pomorska”, „idee pomorska” czy „inwazja pomorska na prowincję (...)”. Powinno być w dopełniaczu, czyli „armia pomorza”, „idee pomorza” etc.

Zresztą sama gra nam sugeruje dopełniacz, zaznaczając pierwszą prowincję:

Obrazek


Jeszcze bym radził nie tłumaczyć nazw dodatków w menu, ponieważ kupujemy dodatek "Wealth of Nations", nie "Bogactwo narodu", poza tym to dość dziwnie brzmi,

Awatar użytkownika
Ysska
Kosiarka umysłów
Posty: 103
Rejestracja: 14 lip 2009, o 20:03

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Ysska » 22 lis 2015, o 16:44

Dziękuję za ciepłe słowa i uwagę :)

Z tego co widzę, problem z "pomorską" bierze się stąd, że segmenty, które kwalifikują się jako nazwa kultur i są zrobione w postaci przymiotnika, wchodzą też gdzieniegdzie jako przymiotnik od nazwy kraju. Zastąpię tę "pomorską" zgodnie z Twoją sugestią, co niestety nie zmniejszy bałaganu w kulturach a wręcz przeciwnie...

Wealth of Nations zastąpiliśmy Bogactwem narodów - bo tytuł DLCka został zapożyczony od tejże książki właśnie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Badania_n ... rod%C3%B3w
Podobnie jest w przypadku Art of War czyli "Sztuki wojny" Sun Zi (Tsu? :) )
Na harfach morze gra - kłębi się rajów pożoga -
i słońce - mój wróg, słońce! - wschodzi, wielbiąc Boga.

Awatar użytkownika
PanRobal
Posty: 4
Rejestracja: 10 paź 2015, o 14:26

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: PanRobal » 22 lis 2015, o 21:28

Witam ponownie!
Dzięki za szybkie odpisanie, ale nie wiem, czy się zrozumieliśmy. Proponowałem jedynie zamienić w edytorze "przymiotnik państwowy" na "dopełniacz państwowy", (jakoś wg. mnie lepiej brzmi „ ...od nazwy ”) ponieważ to właśnie dopełniacz występuje w tłumaczeniu jako "adjective". Wszystko inne dobrze działa.
Np. w grze nie ma "wasal (jaka? - przymiotnik) polska”, tylko "inwazja (kogo? - dopełniacz) Polski".

Zauważ, że jak w grafice załączonej w moim poprzednim poście, gra sama proponuje dopełniacz w postaci (kogo?) „Wrocławia” czy „Warszawy”, co działa dobrze, bo w grze występuje jako „armia Warszawy”. Tylko że to nie jest przymiotnik, jak w angielskiej wersji.

Awatar użytkownika
Ysska
Kosiarka umysłów
Posty: 103
Rejestracja: 14 lip 2009, o 20:03

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Ysska » 22 lis 2015, o 22:07

Rzeczywiście się nie zrozumieliśmy, ten "przymiotnik państwowy" zwyczajnie mi umknął. Próbowałam jedynie naświetlić, skąd się w grze wzięła ta "pomorska".
Na harfach morze gra - kłębi się rajów pożoga -
i słońce - mój wróg, słońce! - wschodzi, wielbiąc Boga.

Awatar użytkownika
PanRobal
Posty: 4
Rejestracja: 10 paź 2015, o 14:26

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: PanRobal » 22 lis 2015, o 22:23

Rzeczywiście się nie zrozumieliśmy, ten "przymiotnik państwowy" zwyczajnie mi umknął. Próbowałam jedynie naświetlić, skąd się w grze wzięła ta "pomorska".
„Pomorska” się wzięła stąd, że tworząc państwo Pomorze, gra kazała mi wpisać przymiotnik, więc wpisałem i mi takie dziwne rzeczy powychodziły :)

bleble6300
Posty: 31
Rejestracja: 30 sie 2015, o 07:36

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: bleble6300 » 27 lis 2015, o 10:17

Gdzie jest link do ściągnięcia spolszczenia?

Awatar użytkownika
Ysska
Kosiarka umysłów
Posty: 103
Rejestracja: 14 lip 2009, o 20:03

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Ysska » 27 lis 2015, o 10:20

Na harfach morze gra - kłębi się rajów pożoga -
i słońce - mój wróg, słońce! - wschodzi, wielbiąc Boga.

bleble6300
Posty: 31
Rejestracja: 30 sie 2015, o 07:36

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: bleble6300 » 27 lis 2015, o 10:21


To nie jest link do ściągnięcia, tylko do subskrypcji Stemowej? Można prosić o link (mirror'a)? :)

Awatar użytkownika
Ysska
Kosiarka umysłów
Posty: 103
Rejestracja: 14 lip 2009, o 20:03

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Ysska » 27 lis 2015, o 10:22

Spolszczenie jest zamieszczone wyłącznie na Steam Workshop i tak też pozostanie.
Na harfach morze gra - kłębi się rajów pożoga -
i słońce - mój wróg, słońce! - wschodzi, wielbiąc Boga.

bleble6300
Posty: 31
Rejestracja: 30 sie 2015, o 07:36

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: bleble6300 » 27 lis 2015, o 10:23

Spolszczenie jest zamieszczone wyłącznie na Steam Workshop i tak też pozostanie.
A dlaczego? :(


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości