[PC] Europa Universalis IV

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
marco
Posty: 53
Rejestracja: 21 lip 2013, o 20:42

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: marco » 10 sty 2019, o 00:41

Dla mnie jest to dziwne, że akurat tutaj zrezygnowano z polskiego tłumaczenia. CK 2 z dodatkami, tak samo tutaj. Rozumiem, że jest tutaj dużo tekstu, ale jakoś stellaris, HIV od paradoksu wychodzą po polsku. To są gry tego samego producenta...

mikro222
Posty: 12
Rejestracja: 18 kwie 2018, o 09:42

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: mikro222 » 10 sty 2019, o 10:18

Mi się wydaję, że Cenega która była odpowiedzialna za spolszczenia do eu3 i też do CK2 zrezygnowała jak widać CK2 początkowo był projekt przez nich polonizacyjny ale stopniowo przybywało DLC i zrezygnowano z tego. Tak samo wygląda sprawa EU4 tu mamy masę DLC i oni pewnie nie chcieli się za to zabrać tłumacząc, "że paradox chciał za to pieniądze" co ciekawe inne ich projekty maja spolszczenia lecz niektóre nie mają aż tyle tekstu co CK2 i EU4

ps też ubolewam nad brakiem języka oryginalnego w tych produktach bo sam kupiłem po 1 roku eu4 i grałem pierw po ang

BLyy
Posty: 37
Rejestracja: 17 paź 2013, o 17:41

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: BLyy » 3 kwie 2019, o 12:34

Mi się wydaję, że Cenega która była odpowiedzialna za spolszczenia do eu3 i też do CK2 zrezygnowała jak widać CK2 początkowo był projekt przez nich polonizacyjny ale stopniowo przybywało DLC i zrezygnowano z tego. Tak samo wygląda sprawa EU4 tu mamy masę DLC i oni pewnie nie chcieli się za to zabrać tłumacząc, "że paradox chciał za to pieniądze" co ciekawe inne ich projekty maja spolszczenia lecz niektóre nie mają aż tyle tekstu co CK2 i EU4

ps też ubolewam nad brakiem języka oryginalnego w tych produktach bo sam kupiłem po 1 roku eu4 i grałem pierw po ang
Za niedługo wychodzi nowa część Imperator: Rome i jestem ciekaw, czy ktoś będzie chciał to przetłumaczyć lub nie :(

Awatar użytkownika
EvilDoom
Posty: 184
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 10:11
Kontakt:

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: EvilDoom » 4 kwie 2019, o 16:14

Raczej nikt nie będzie się rzucał na kolejną kobyłę od Paradoxu.

legoras
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2013, o 11:30

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: legoras » 28 kwie 2019, o 17:27

Polskiej wersji Imperatora najbliżej jest(był).. paradox. W planach był język PL bo można zobaczyć, podczas przeczesywania pliku exe gry jak i exe bugreportera czy tam crashreporter, zostały tam 'śmieci' z informacjami o l_polish jak i włoskim i szwedzkim..

Paradox był tak leniwy, że nawet zapomniał usunąć całe, pełne tłumaczenie launchera gry bo nowy do Imperka zrobili, pewnie w przyszłych update magicznie zniknie. To tylko pokazuje, że nawet paradox zrezygnował z PL bo się nie opłacało ;/

mikro222
Posty: 12
Rejestracja: 18 kwie 2018, o 09:42

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: mikro222 » 28 kwie 2019, o 17:37

To nie jest tak to się ma polski wydawca dogadać i przetłumaczyć jak było z CK2 to pierw był język polski tylko było tak dużo DLC, że Cenega nie chciała tego dalej kontynuować potem wyszła Eu4 i Cenega tłumaczyła się w taki sposób, że Paradox chciał pieniądze za tłumaczenie bo była lokalizacja polskiego języka pierw w eu4 ale się nie dogadali. to samo pewnie jest w przypadku imperatora może paradox liczył, że się zgłosi jakiś polski wydawca co będzie to tłumaczył ale takiego nie ma i projekt Imperator po polsku umrze jak CK2 i Eu4. To polskie stronnictwo musi się dogadać, a że żadne nie chce no to tak to wygląda, że mamy język angielski.

mielony84
Posty: 4
Rejestracja: 7 wrz 2018, o 19:18

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: mielony84 » 13 maja 2019, o 09:19

Witam jest szansa na aktualizacje spolszczenia czy projekt już porzucono? Pozdro.

zamek9
Posty: 12
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 19:35

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: zamek9 » 24 lip 2019, o 13:27

Nie ma raczej żadnej, juz na Steam w komentarzach 2 lata temu pisałem że sie to skończyło a pracowała tylko Ysska, to mi zabrali uprawnienia i nie moge komentować ani oceniać ich na Steam, a zarzekano sie że ciągle ktoś pracuje nad tym i co ja gadam i w ogóle itp itd...., teraz po czasie widać jak pracowali, aktualizacji nie było pewnie ze 3 lata(mówie o aktualizacj spolszczającej dodatki a nie wersje gry).. więc na to nie czekajcie nawet, na Steam nikt tam nic nie robi oprócz aktualizacji Patchy nowych.

olokos
Posty: 7
Rejestracja: 22 wrz 2019, o 15:09

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: olokos » 22 wrz 2019, o 15:16

Obrazek

Otwieramy szampana!
Znajomi bardzo chcieli ze mną zagrać, ufundowali mi grę, niestety jednak spolszczenie jak widać już od dawna nie działa, co trochę utrudnia grę, szczególnie biorąc pod uwagę tak rzadko używane słownictwo jak te w EU4.

Postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i samemu naprawić spolszczenie, udało się!
Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy :D
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1869998815

Mam nadzieję, że ekipa grajpopolsku.pl nie ma większego problemu z tym, że skorzystałem z tłumaczeń przez nich wykonanych. Dodałem w opisie informację o źródle tłumaczenia.

mielony84
Posty: 4
Rejestracja: 7 wrz 2018, o 19:18

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: mielony84 » 22 wrz 2019, o 18:07

Będzie aktualizowane brakujące tłumaczenie?


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: goliat i 6 gości