[PC] Hollow Knight

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: sb8gapi » 24 cze 2018, o 17:27

Dwie różne platformy to zazwyczaj dwie wersje tej samej gry. Platformy działają na innej zasadzie i dlatego twórcy chcąc wydać grę na Steam i GOG muszą ją dostosować do danej platformy, co czasem sprawia, że pliki nawet tej samej wersji są różne. To nie jest odosobniony przypadek. Tak jest np. w przypadku: Dying Light enhanced edition. Ale zdarza się, że dane jakiejś gry są niezmienione, tylko plik wykonalny. Zależy to od konkretnej gry.

Spitfire
Posty: 50
Rejestracja: 10 mar 2017, o 19:40

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: Spitfire » 24 cze 2018, o 18:47

Mam akurat wersję GOG i też nie działało udostepnione spolszczenie. W sumie to przesyłam podziękowania dla Spitfire za spolszczenie, choć zrobił to bez konsultacji ze mną. Ważne, że spolszczenie jest, a mniej ważne kto zrobił. Mam nadzieję, że Spitfire się nie obrazi, ale przepakowałem spolszczenie i na mojej najnowszej wersji Hollow Knight 1.3.1.5 GOG teraz działa. Podaje link dla zainteresowanych. W przyszłości też mogę przystosować spolszczenie do wersji GOG, o ile Spitfire nie miały nic przeciwko.

Hollow Knight 1.3.1.5 GOG
https://www.dropbox.com/s/xax04l48fn8u6 ... G.zip?dl=0

Aktualizacja 23.06.2018 Autor spolszczenia: Spitfire
Dzięki sb8gapi za pomoc, oczywiście nie mam nic przeciwko, że przepakowałeś pliki.

Potwierdzam, że ta wersja GOG nie działa na windowsie (działa, ale na linuxie - miałem te pliki od użytkownika Fatek, który wcześniej zgłaszał problemy - jakoś mi umknęło, że to linux).
Przygotowałem i podesłałem mailowo wersję GOG/Windows użytkownikowi GandalfCzarny, który podesłał mi wcześniej oryginalne pliki, ale nie zdążyłem wrzucić jej do tego tematu.

Więc tak naprawdę teraz mamy 3 różne wersje tłumaczenia: Steam, GOG/Windows, GOG/Linux.
Przy kolejnych wersjach tłumaczenia będę wrzucał wszystkie trzy wersje.

xXxHMCxXx
Posty: 3
Rejestracja: 17 cze 2017, o 17:17

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: xXxHMCxXx » 28 cze 2018, o 14:19

pszepraszam ale problem jaki miałem to nie napisałem dotyczył platformy steam a nie gog steam jeżeli będzie to potrzebne mam na windowsie dziekuje autorowi za tłumaczenie tej wspaniałej gry

Spitfire
Posty: 50
Rejestracja: 10 mar 2017, o 19:40

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: Spitfire » 28 cze 2018, o 20:30

pszepraszam ale problem jaki miałem to nie napisałem dotyczył platformy steam a nie gog steam jeżeli będzie to potrzebne mam na windowsie dziekuje autorowi za tłumaczenie tej wspaniałej gry
To w końcu problem został rozwiązany, czy nie?

daspolszczenia
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2018, o 07:41

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: daspolszczenia » 30 cze 2018, o 08:21

OPCJE/GRAFIKA/V-SYNC

Włącz TĄ opcję dla płynniejszej rozgrywki -> Włącz TĘ opcję dla płynniejszej rozgrywki

Próbowałem wysłać prywatną wiadomość, ale otrzymałem komunikat, że użytkownik nie istnieje.

Usz
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2018, o 13:32

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: Usz » 30 cze 2018, o 13:36

Cześć, próbowałem użyć obu spolszczeń i mam pewien problem, po włączeniu gry wszystko jest różowe, wyskakują "artefakty", dźwięk jest ok, ale nie idzie grać, dodam tylko że gram na OSx, być może ktoś ma podobnie albo wie co mogę zrobić żeby dało się pograć w HK po polsku :D

Spitfire
Posty: 50
Rejestracja: 10 mar 2017, o 19:40

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: Spitfire » 30 cze 2018, o 23:59

OPCJE/GRAFIKA/V-SYNC

Włącz TĄ opcję dla płynniejszej rozgrywki -> Włącz TĘ opcję dla płynniejszej rozgrywki

Próbowałem wysłać prywatną wiadomość, ale otrzymałem komunikat, że użytkownik nie istnieje.
Jak widać istnieję :D
Oczywiście uwzględnię twoje spostrzeżenie w tłumaczeniu.
Cześć, próbowałem użyć obu spolszczeń i mam pewien problem, po włączeniu gry wszystko jest różowe, wyskakują "artefakty", dźwięk jest ok, ale nie idzie grać, dodam tylko że gram na OSx, być może ktoś ma podobnie albo wie co mogę zrobić żeby dało się pograć w HK po polsku :D
Podeślij mi oryginalne pliki resources.assets i sharedassets0.assets na maila: spitfire87@wp.pl

Adamejro
Posty: 1
Rejestracja: 3 sie 2018, o 19:56

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: Adamejro » 3 sie 2018, o 20:03

Cześć,
Spitfire wspomniałeś, że przygotowałeś i przesłałeś jednemu z użytkowników działającą wersję GOG/Windows. Czy korzystając z jakiejś wolnej chwili wrzuciłbyś ją i podlinkował tutaj? Na pewno znajdzie się ktoś jeszcze, komu jak np. mi gra crashuje przy tej wersji która jest na dropboxie (Hollow Knight 1.3.1.5 GOG). Jeśli potrzebujesz mogę podesłać swoje oryginalne pliczki .assets

Spitfire
Posty: 50
Rejestracja: 10 mar 2017, o 19:40

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: Spitfire » 5 sie 2018, o 20:11

Cześć,
Spitfire wspomniałeś, że przygotowałeś i przesłałeś jednemu z użytkowników działającą wersję GOG/Windows. Czy korzystając z jakiejś wolnej chwili wrzuciłbyś ją i podlinkował tutaj? Na pewno znajdzie się ktoś jeszcze, komu jak np. mi gra crashuje przy tej wersji która jest na dropboxie (Hollow Knight 1.3.1.5 GOG). Jeśli potrzebujesz mogę podesłać swoje oryginalne pliczki .assets
Link z dropboxa wrzucony przez sb8gapi dotyczy wersji Windows, więc ona powinna działać u ciebie. Ale korzystając z okazji wrzucam jeszcze raz wszystkie aktualne wersje spolszczenia (po drobnych korektach, które ciągle jeszcze wprowadzam).

Steam Windows
https://www55.zippyshare.com/v/seJV6qGp/file.html
GOG Windows
https://www55.zippyshare.com/v/z1FkutzI/file.html
GOG Linux
https://www55.zippyshare.com/v/f3s8nsVy/file.html
OSx
https://www55.zippyshare.com/v/5r1qYmJO/file.html

Aktualizacja: 05.08.2018

Na 23 sierpnia potwierdzone zostało przez twórców wydanie trzeciego i ostatniego już darmowego dodatku Gods & Glory, a więc w okolicach początku września możecie się spodziewać spolszczenia również do tego rozszerzenia.

Awatar użytkownika
blackwaterpark
Posty: 63
Rejestracja: 19 paź 2014, o 12:52

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: blackwaterpark » 9 sie 2018, o 11:33

Na 23 sierpnia potwierdzone zostało przez twórców wydanie trzeciego i ostatniego już darmowego dodatku Gods & Glory, a więc w okolicach początku września możecie się spodziewać spolszczenia również do tego rozszerzenia.
Pytanie techniczne: jak wychodzi taki dodatek, to nowa zawartość tekstowa wymieszana będzie pomiędzy starymi tekstami, czy też może doklejona jakoś do końca pliku? (przez co łatwiej ją będzie znaleźć?)

PS. Dzięki za aktualizację plików.


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 8 gości