[NDS/PC]Chrono Trigger

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: maximo » 18 lut 2019, o 20:46

Ja posiadam taką - https://gbatemp.net/threads/r4-sdhc-dua ... nu.412263/
Ale jak sam pisałeś na pw, to spatchowałeś wersję 3055 - Chrono Trigger (US)(M2), a prawidłowa wersja to: 3351 Chrono Trigger (EU)(M2).
W takim wypadku reakcja jest prawidłowa.
Ściągnij sobie emulator DS na PC albo Drastic na androida i sprawdź czy wersja, którą spatchowałeś działa jak należy.
Aby uruchomić taką grę na konsoli 3DS nie musisz mieć CFW. Wystarczy taka karta R4.
1) Posiadam kartę R4i SDHC Dual-Core RTS card (2015)
2) Spatchowałem poprawną wersję (3351 Chrono Trigger EU M2)
3) Na emulatorze (No$GBA v2.9b) spatchowana/spolszczona wersja uruchamia się bez żadnego problemu, jest polska czcionka, da się grać - na konsoli (mam model New 3DS XL) wciąż ten sam problem: górny i dolny ekran robią się białe (działa jedynie przycisk Home, który przenosi mnie z powrotem do menu głównego konsoli).

Hmmm. Houston, mamy problem...
W takim razie to wina programatora. Sformatuj kartę sd card na fat32 i skopiuj pliki na nowo. Powinno zadziałać.
Typowe zjawisko jeśli usunąłeś na rocie jakiś pliczek z Kernela - https://www.youtube.com/watch?v=co5KByP8LTo

Awatar użytkownika
blackwaterpark
Posty: 63
Rejestracja: 19 paź 2014, o 12:52

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: blackwaterpark » 18 lut 2019, o 23:26

W takim razie to wina programatora. Sformatuj kartę sd card na fat32 i skopiuj pliki na nowo. Powinno zadziałać.
Typowe zjawisko jeśli usunąłeś na rocie jakiś pliczek z Kernela - https://www.youtube.com/watch?v=co5KByP8LTo
Nie, nie - to nie wina formatu, ''memory cards'' zawsze formatuję programem SDFormatter v4.0.
A do testów pakuję czysty, nowy i kompletny kernel (próbowałem i ten v3.9b oraz ten modyfikowany: ''v3.9b kernel + YSMenu'').
Wszystko kopiowane Total Commanderem, nic z plików nie ma prawa uciec, ani zostać jakoś pominięte (sprawdzałem nawet atrybuty pliku, czy przypadkiem nie ma jakiegoś ''read only'', itp.).

A poza tym wszystkie inne gry działają tak, jak należy - tylko z tą spolszczoną wersją jest problem...

Ot, zagwozdka = rozwiązanie, o ile kiedyś dojdę do tego, może okazać się wielce pouczające.

PS. A może to wina tej mojej karty R4? Przyznam szczerze, że nie za bardzo orientuję się w tych wszystkich klonach ''programatorów'' = czy znacie COŚ nowego, co warte jest zakupu? Na Allegro widzę, że jest jakaś droższa odmiana: R4i GOLD PRO - ale trudno stwierdzić, czy warto w to zainwestować?

Magus
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2019, o 19:26

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: Magus » 20 kwie 2019, o 19:30

Witam.

Kiedy można się spodziewać opublikowania spolszczenia do wersji Steam?

dudo66
Posty: 300
Rejestracja: 2 sie 2015, o 11:06

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: dudo66 » 25 maja 2019, o 20:43

Dziś natrafiłem na to spolszczenie do wersji na NDS.Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej pracy.Zabieram się za testy i ukończenie całości.Dziękuję :)

don_tkaczu
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2019, o 22:00

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: don_tkaczu » 11 lip 2019, o 22:07

Hej,
Mam pytanko ściągnąłem 5 różnych wersji Chrono Trigger, i za Chiny nie mohe tego patha wgrać.
Xdelta Ui wywala za kazdym razem blad o checksum a jak wgram na sile xdeltalite to jest bialy ekran na starcie i konsola do resetu, co ciekawe ten pierwszy patch Chrono_Pl wgrywa ladnie ale po poczatkowych napisac freezuje gre w menu...
Moze ktos na pm wrzucić albo podpowiedzieć ocb?
Dzieki

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: maximo » 12 lip 2019, o 16:56

Hej,
Mam pytanko ściągnąłem 5 różnych wersji Chrono Trigger, i za Chiny nie mohe tego patha wgrać.
Xdelta Ui wywala za kazdym razem blad o checksum a jak wgram na sile xdeltalite to jest bialy ekran na starcie i konsola do resetu, co ciekawe ten pierwszy patch Chrono_Pl wgrywa ladnie ale po poczatkowych napisac freezuje gre w menu...
Moze ktos na pm wrzucić albo podpowiedzieć ocb?
Dzieki
Prawidłowa wersja - 3351 Chrono Trigger (EU)(M2)
Region: EUR

don_tkaczu
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2019, o 22:00

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: don_tkaczu » 13 lip 2019, o 11:50

Jest postęp udało sie xdelta ui stworzyc plik, nie wywala błędu ale nadal sa tylko biale ekrany na starcie, uzywam R4 silver 2014 jezeki moze to w czyms pomoc, bede wdzieczny za sugestie.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
blackwaterpark
Posty: 63
Rejestracja: 19 paź 2014, o 12:52

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: blackwaterpark » 13 lip 2019, o 14:37

Co do białych ekranów, to mam przypuszczenie: być może wszystko działa poprawnie tylko u osób, którzy mają wgrane CFW.
Jestem w trakcie zakupu adaptera 8bitdo do Switcha, a widzę, że gość ma wystawioną na Allegro kartę R4i Gold 3DS Plus (to nieco nowsza generacja kart). Zaryzykuję i zakupię ją - o wynikach napiszę za jakiś czas.

don_tkaczu
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2019, o 22:00

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: don_tkaczu » 13 lip 2019, o 20:23

Mam Customa i nie działa...
Ewentualnie moze mi ktos podeslac wersję ktora u niego dziala poprawnia juz z patchem?

Awatar użytkownika
blackwaterpark
Posty: 63
Rejestracja: 19 paź 2014, o 12:52

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: blackwaterpark » 17 lip 2019, o 15:45

@ don_tkaczu:
Przybywam jako ten, który przynosi dobre wieści.

Tak, jak wcześniej zapowiedziałem: kupiłem na Allegro kartę R4i Gold 3DS Plus (która jest jednocześnie instalatorem CFW, wewnątrz karty jest taki miniaturowy przełącznik, którym ustalamy tryb pracy - ale mniejsza z tym: uruchomiłem kartę w trybie zwykłej pracy).
Wyczyściłem moją kartę pamięci microSD (SDFormatter v4.0), skopiowałem nań kernel (Wood_R4iGold_v1.64), wrzuciłem pliki *.nds, całość wsadziłem do konsoli i z mocno bijącym sercem załączyłem zasilanie.

Chrono Trigger w wersji PL uruchomił się bez żadnego problemu. Idę świętować! :-)

PS. Nie będę podawał linku do tej karty na Allegro, bo nie wiem, czy to dozwolone - ale, jakby co, to proszę szukać sprzedawcy o nazwie IRIS_Firma...


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości