[PC] Borderlands GOTY/Enhanced

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
george173
Posty: 8
Rejestracja: 3 paź 2019, o 11:27

Re: [PC] Borderlands GOTY/Enhanced

Postautor: george173 » 5 paź 2019, o 18:54

Dzięki.
Dalej sądzę że "Rozgrywka wieloosobowa" będzie najlepiej.
Co do "Pause Game On Focus Loss" i "Mute Audio On Focus Loss", wiedziałem że o to chodzi, ale nie miałem pojęcia jak to ująć w słowa żeby właśnie nie wydłużać linii. No i późno było jak myślałem:) Twoje propozycje są jak najbardziej ok.
A co do ustawień pada to nie wiedziałem jak ci wszystko wypisać, więc powklejałem.
No i nie zmieniłeś "ZWYCZAJ" na "USTAWIENIE WŁASNE".
A powiedz mi, ktoś inny tłumaczył tą grę a Ty doprowadziłeś do końca porzucony projekt czy jak to było?

george173
Posty: 8
Rejestracja: 3 paź 2019, o 11:27

Re: [PC] Borderlands GOTY/Enhanced

Postautor: george173 » 28 paź 2019, o 16:28

Hej witam. Gra mi się elegancko. Znalazłem kilka błędów, więc wrzucam obrazki z zaznaczeniem. Jeszcze jedna rzecz, przy długich dialogach i napisach łamanie zdań jest kiepskie. Nie wiem jak w angielskiej wersji, ale w spolszczeniu potrafi się wyświetlać jeden bardzo długi tekst prawie na szerokość ekranu, a potem gdy zniknie ta część tekstu to pojawia się np dwa, trzy słowa kończące zdanie. Pokazane to jest na obrazku nr 01, podkreślone jest to zieloną kreską. Czerwonymi prostokątami zaznaczyłem błędy itp.
Na przykład na obrazku nr 04 broń nosi nazwę Krwawy sprawiedliwość zamiast Krwawa sprawiedliwość. Nie wiem jak tam z odmianą tych słów bo gra tworzy nazwy broni, więc to może nie być wykonalne, ale zgłaszam.
Pozdrawiam.

01:
Obrazek

02:
Obrazek

03:
Obrazek

04:
Obrazek

05:
Obrazek

06:
Obrazek

jose77
Posty: 130
Rejestracja: 21 cze 2019, o 12:59

Re: [PC] Borderlands GOTY/Enhanced

Postautor: jose77 » 6 lis 2019, o 21:42

Hej. Dzięki.
1,3,5 i 6 - poprawione
2 - Dodatkowe->Poboczne (i braknie jednej literki - za późno się zorientowałem)
4 - Krwawy->Krwawa (powinno być dobrze z opisu stringa)

Gra łamie/przenosi tekst z automatu. W zależności chyba od rozdzielczości. Także ręczne łamanie byłoby mega czasochłonne i...
Pkt. 2 też może się wyświetli w wyższej rozdzielczości.

Dodatkowo porównałem wszystkie pliki pod kątem brakujących linii i uzupełniłem. Trochę tego było.

Download:
https://chomikuj.pl/jose771/Borderlands ... 331400.zip
https://drive.google.com/open?id=13E7_o ... EuogFbXHw5

Awatar użytkownika
patrxgt
Posty: 132
Rejestracja: 27 kwie 2019, o 13:36

Re: [PC] Borderlands GOTY/Enhanced

Postautor: patrxgt » 6 lis 2019, o 22:07

Hej, robisz coś w związku z tłumaczeniem dodatków do 1 lub nowego DLC do 2 czy raczej nie masz zamiaru się za to zabierać?

jose77
Posty: 130
Rejestracja: 21 cze 2019, o 12:59

Re: [PC] Borderlands GOTY/Enhanced

Postautor: jose77 » 6 lis 2019, o 23:14

Robię DLC do 2. Który objętościowo jest równy wszystkim DLC do 1. :/

Awatar użytkownika
patrxgt
Posty: 132
Rejestracja: 27 kwie 2019, o 13:36

Re: [PC] Borderlands GOTY/Enhanced

Postautor: patrxgt » 7 lis 2019, o 19:01

No właśnie słyszałem że podobno jest dość obszerne... A mógłbyś tak plus minus powiedzieć w ilu procentach już to DLC przetłumaczyłeś?

george173
Posty: 8
Rejestracja: 3 paź 2019, o 11:27

Re: [PC] Borderlands GOTY/Enhanced

Postautor: george173 » 8 lis 2019, o 03:57

Hej, fajnie że poprawiłeś błędy. Widzę jednak że z broniami jest ten problem że nazwy są losowe i inne niektóre bronie też mają dziwne męsko-damskie nazwy :)

Na ekranie mapy zamiast "Poboczne punkty trasy" może być "Dodatkowy znacznik", bo i tak nie można chyba postawić więcej niż jeden naraz.

Na ekranie mapy jest też "[Enter] ZBLIŻENIE" a Enterem się tego nie robi. Można zmienić na "[Kółko lub Rolka myszy] ZBLIŻENIE / ODDALENIE" lub na "[Kółko lub Rolka myszy] ZOOM".

W jednej z misji trzeba zgasić źródła dymu, jestem pewien że trzeba zgasić wszystkie cztery źródła a nie trzy jak jest w opisie.
Obrazek będzie niżej.

Ogółem, grę ukończyłem Lilith. Grało mi się ze spolszczeniem elegancko, więcej błędów nie wyłapałem, albo nie pamiętam. Chciałbym pograć w DLC, ale wiem że są nie przetłumaczone. Tu moje pytanie do Ciebie. Z racji tego że nie dłubiesz przy tłumaczeniu bo robisz DLC do Borderlands 2, czy mógłbyś mi podesłać jakiś link do narzędzi których używasz do części pierwszej i nakierować jakoś na pliki z DLC? Zerknąłbym z ciekawości ile tego jest do tłumaczenia i jaki stopień trudności. Proszę...? :)
Pozdrawiam serdecznie ;)

Obrazek

jose77
Posty: 130
Rejestracja: 21 cze 2019, o 12:59

Re: [PC] Borderlands GOTY/Enhanced

Postautor: jose77 » 8 lis 2019, o 08:15

No właśnie słyszałem że podobno jest dość obszerne... A mógłbyś tak plus minus powiedzieć w ilu procentach już to DLC przetłumaczyłeś?
Tłumaczenia będzie z 80 procent. Ale jeszcze korekta i jakieś testy.
Ogółem, grę ukończyłem Lilith. Grało mi się ze spolszczeniem elegancko, więcej błędów nie wyłapałem, albo nie pamiętam. Chciałbym pograć w DLC, ale wiem że są nie przetłumaczone. Tu moje pytanie do Ciebie. Z racji tego że nie dłubiesz przy tłumaczeniu bo robisz DLC do Borderlands 2, czy mógłbyś mi podesłać jakiś link do narzędzi których używasz do części pierwszej i nakierować jakoś na pliki z DLC? Zerknąłbym z ciekawości ile tego jest do tłumaczenia i jaki stopień trudności. Proszę...? :)
Pozdrawiam serdecznie ;)
Lokalizacja 90% spolszczenia to: ...\Borderlands Game of the Year Enhanced\WillowGame\Localization\POL\
A pliki z DLC to dlc1*.pol dla DLC1, dlc2*.pol dla DLC2 itd.
plus plik Subtitles.pol
Edytujesz wartości w cudzysłowie, a w plikach Subtitles po =. Zresztą to widać. :)
Narzędzia to: Notatnik/Notepad++ lub OmegaT z ustawioną odpowiednio segmentacją.
I jeszcze kodowanie polskich znaków diakrytycznych ale to później... i edycja plików *.SoundNodeWave,, czyli dialogów z napisami...
Jak się podejmiesz to pomogę.

george173
Posty: 8
Rejestracja: 3 paź 2019, o 11:27

Re: [PC] Borderlands GOTY/Enhanced

Postautor: george173 » 8 lis 2019, o 22:40

Narzędzia to: Notatnik/Notepad++ lub OmegaT z ustawioną odpowiednio segmentacją.
Co to znaczy że program OmegaT jest z "ustawioną odpowiednio segmentacją."
I jeszcze kodowanie polskich znaków diakrytycznych ale to później...
A to później to kiedy i na jakiej zasadzie się to odbywa?

Pytanie ode mnie, dlaczego wyświetla mi bez niektórych polskich liter po otwarciu pliku, jakie to kodowanie którego nie mogę znaleźć?

Obrazek

Wilczeniec
Posty: 2
Rejestracja: 9 lis 2019, o 20:53

Re: [PC] Borderlands GOTY/Enhanced

Postautor: Wilczeniec » 9 lis 2019, o 20:58

Witam, mam problem z teksturami przedmiotów w ekwipunku? Wiecie jak to naprawić?
Obrazek


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości