[PC] Borderlands GOTY/Enhanced

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
jose77
Posty: 130
Rejestracja: 21 cze 2019, o 12:59

Re: [PC] Borderlands GOTY/Enhanced

Postautor: jose77 » 23 maja 2020, o 12:05

jose77 czyli co rozumiem, że gra Wieloosobowa powinna już działać po wgraniu piątkowego update'u do gry?
Tak.
A co do uruchamiania nie przejdzie już "-languageforcooking=pol"?
To cały czas działa, "bacik" tylko zmienia nazwy felernych plików, jednego podmienia i uruchamia poprzez "-languageforcooking=pol".

Awatar użytkownika
patrxgt
Posty: 132
Rejestracja: 27 kwie 2019, o 13:36

Re: [PC] Borderlands GOTY/Enhanced

Postautor: patrxgt » 23 maja 2020, o 12:43

jose77 czyli co rozumiem, że gra Wieloosobowa powinna już działać po wgraniu piątkowego update'u do gry? A co do uruchamiania nie przejdzie już "-languageforcooking=pol"?

A i daj sobie spokój z tym roszczeniowym kolesiem, jak chce wszystko dopiąć na ostatni guzik to niech sam weźmie pliki spolszczenia i poprawi zobaczymy jak mu pójdzie. Mi zależy by główne elementy gry były po polsku i żeby była grywalna w multiplayer. Skup się na rzeczach ważnych a nie pierdołach w stylu tłumaczenie nazw skinów głowy w menu do którego zajrzałem tylko na początku gry jak Claptrap mi kazał, a potem nawet zapomniałem, że coś takiego jest.
2. Sądzę, że jak już tłumaczysz całą grę, to ten fragment też powinien być przetłumaczony.
3. Wystarczyłoby "Borderlands® Edycja Gry Roku".
5. Tak średnio to wygląda. Sądzę, że powinno być tak, jak w angielskiej wersji.
4, a nie 5 jak już. Poza tym sądzę, że gust jest jak dupa, każdy ma swoją.
Oho, mamy obrońcę uciśnionych widzę. Oczywiście, że jestem roszczeniowym kolesiem, bo przecież po co pokazywać komuś jego błędy. Niech robi na odwal się i wyda dziurawe spolszczenie, które nawet nie zagości w oficjalnej pobieralni GPP, przez co mniej osób będzie wiedziało o tej polonizacji, bo jest w niej za dużo błędów, co doprowadzi do tego, że w ogóle nie opłacało się za to spolszczenie brać, bo prawie nikt z niego nie skorzysta. Poza tym, odnosiłem się do punktu piątego z mojego powyższego komentarza, panie mądry i elokwentny.

Guanabana
Posty: 5
Rejestracja: 1 maja 2020, o 11:02

Re: [PC] Borderlands GOTY/Enhanced

Postautor: Guanabana » 23 maja 2020, o 13:01

jose77 czyli co rozumiem, że gra Wieloosobowa powinna już działać po wgraniu piątkowego update'u do gry? A co do uruchamiania nie przejdzie już "-languageforcooking=pol"?

A i daj sobie spokój z tym roszczeniowym kolesiem, jak chce wszystko dopiąć na ostatni guzik to niech sam weźmie pliki spolszczenia i poprawi zobaczymy jak mu pójdzie. Mi zależy by główne elementy gry były po polsku i żeby była grywalna w multiplayer. Skup się na rzeczach ważnych a nie pierdołach w stylu tłumaczenie nazw skinów głowy w menu do którego zajrzałem tylko na początku gry jak Claptrap mi kazał, a potem nawet zapomniałem, że coś takiego jest.
2. Sądzę, że jak już tłumaczysz całą grę, to ten fragment też powinien być przetłumaczony.
3. Wystarczyłoby "Borderlands® Edycja Gry Roku".
5. Tak średnio to wygląda. Sądzę, że powinno być tak, jak w angielskiej wersji.
4, a nie 5 jak już. Poza tym sądzę, że gust jest jak dupa, każdy ma swoją.
Oho, mamy obrońcę uciśnionych widzę. Oczywiście, że jestem roszczeniowym kolesiem, bo przecież po co pokazywać komuś jego błędy. Niech robi na odwal się i wyda dziurawe spolszczenie, które nawet nie zagości w oficjalnej pobieralni GPP, przez co mniej osób będzie wiedziało o tej polonizacji, bo jest w niej za dużo błędów, co doprowadzi do tego, że w ogóle nie opłacało się za to spolszczenie brać, bo prawie nikt z niego nie skorzysta. Poza tym, odnosiłem się do punktu piątego z mojego powyższego komentarza, panie mądry i elokwentny.
Moim zdaniem spolszczenie nie jest dziurawe i w zdecydowanej większości wszystko jest OK, może gdzieniegdzie drobne literówki, ale nie jest to nic poważnego i nie wpływa to na grę jak chociażby zgłoszony przez mnie błąd z multiplayerem. Te rzeczy, które zgłaszasz do poprawy to są strasznie marginalne pierdoły, które zadowolą tylko Ciebie, a zdecydowana większość społeczności leje na to ciepłym moczem. Powtórzę raz jeszcze chcesz wszystko na tip top dokładnie do linijki to zrób to sam i podziel się z nami. Pokaż jakim to jesteś specem od spolszczeń. Poświęć swój wolny czas za który nikt Ci nie zapłaci i zrób to porządnie.

A co do wiedzy na temat istnienia spolszczenia, która ma być utrudniona jeżeli nie będzie w oficjalnej pobierani GPP to kompletne bzdury. Wpisz w google "Spolszczenie Borderlands GOTY Enchanced", pierwszy link to ten temat na forum. Sam tak tu trafiłem.

Awatar użytkownika
patrxgt
Posty: 132
Rejestracja: 27 kwie 2019, o 13:36

Re: [PC] Borderlands GOTY/Enhanced

Postautor: patrxgt » 23 maja 2020, o 14:52

jose77 czyli co rozumiem, że gra Wieloosobowa powinna już działać po wgraniu piątkowego update'u do gry? A co do uruchamiania nie przejdzie już "-languageforcooking=pol"?

A i daj sobie spokój z tym roszczeniowym kolesiem, jak chce wszystko dopiąć na ostatni guzik to niech sam weźmie pliki spolszczenia i poprawi zobaczymy jak mu pójdzie. Mi zależy by główne elementy gry były po polsku i żeby była grywalna w multiplayer. Skup się na rzeczach ważnych a nie pierdołach w stylu tłumaczenie nazw skinów głowy w menu do którego zajrzałem tylko na początku gry jak Claptrap mi kazał, a potem nawet zapomniałem, że coś takiego jest.
2. Sądzę, że jak już tłumaczysz całą grę, to ten fragment też powinien być przetłumaczony.
3. Wystarczyłoby "Borderlands® Edycja Gry Roku".
5. Tak średnio to wygląda. Sądzę, że powinno być tak, jak w angielskiej wersji.
4, a nie 5 jak już. Poza tym sądzę, że gust jest jak dupa, każdy ma swoją.
Oho, mamy obrońcę uciśnionych widzę. Oczywiście, że jestem roszczeniowym kolesiem, bo przecież po co pokazywać komuś jego błędy. Niech robi na odwal się i wyda dziurawe spolszczenie, które nawet nie zagości w oficjalnej pobieralni GPP, przez co mniej osób będzie wiedziało o tej polonizacji, bo jest w niej za dużo błędów, co doprowadzi do tego, że w ogóle nie opłacało się za to spolszczenie brać, bo prawie nikt z niego nie skorzysta. Poza tym, odnosiłem się do punktu piątego z mojego powyższego komentarza, panie mądry i elokwentny.
Moim zdaniem spolszczenie nie jest dziurawe i w zdecydowanej większości wszystko jest OK, może gdzieniegdzie drobne literówki, ale nie jest to nic poważnego i nie wpływa to na grę jak chociażby zgłoszony przez mnie błąd z multiplayerem. Te rzeczy, które zgłaszasz do poprawy to są strasznie marginalne pierdoły, które zadowolą tylko Ciebie, a zdecydowana większość społeczności leje na to ciepłym moczem. Powtórzę raz jeszcze chcesz wszystko na tip top dokładnie do linijki to zrób to sam i podziel się z nami. Pokaż jakim to jesteś specem od spolszczeń. Poświęć swój wolny czas za który nikt Ci nie zapłaci i zrób to porządnie.

A co do wiedzy na temat istnienia spolszczenia, która ma być utrudniona jeżeli nie będzie w oficjalnej pobierani GPP to kompletne bzdury. Wpisz w google "Spolszczenie Borderlands GOTY Enchanced", pierwszy link to ten temat na forum. Sam tak tu trafiłem.
Ale właśnie takie literówki, które podałem (czyli już w samym menu) bolą w oczy. Nie mówię, że spolszczenie ma być idealne (nic, co jest stworzone przez człowieka nie jest idealne), ale takie wpadki powinno się łatać. Poza tym, jakbym chciał się naprawdę czepiać, to napisałbym, że tekst odnoszący się do praw autorskich jest wycięty z wersji, która ukazała się w 2009 roku, a nie jest przetłumaczoną wersją z GOTY Enhanced. "A co do wiedzy na temat istnienia spolszczenia, która ma być utrudniona jeżeli nie będzie w oficjalnej pobierani GPP to kompletne bzdury. Wpisz w google "Spolszczenie Borderlands GOTY Enchanced", pierwszy link to ten temat na forum. Sam tak tu trafiłem." Może i jest widoczne w Googlach, ale niedzielny gracz nie będzie pobierał z forum bo PRZECIEŻ TO MUSI BYĆ WIRUS, a jak będzie w pobieralni, to taka osoba będzie bardziej ufna co do zawartości pobieranego pliku.

jose77
Posty: 130
Rejestracja: 21 cze 2019, o 12:59

Re: [PC] Borderlands GOTY/Enhanced

Postautor: jose77 » 23 maja 2020, o 16:47

Jak tylko odniosę się do słów, że robimy na "odpierdol". Jest nas tylko dwóch, samemu bym tego nie robił. Ogranicza nas czas, a niekiedy i umiejętności. Niejedne tuzy połamali ząbki na serii Borderlands, a mieli liczne składy, zaplecza i większe doświadczenie. Ja zaczynałem w Notatniku. Ogólnie seria jest dość ciężka do tłumaczenia, a "jedynka" to już w ogóle porażka.

I tak na odpierdol zrobiłem. Coś co rozwala tryb multi w "jedynce", zrobiłem w "dwójce", wzorując się na pliku z "pre-sequela" i grzebiąc w bebechach "dwójki". Chodzi o przetłumaczone nazwy lokacji w misjach i mapach.

https://drive.google.com/open?id=1DN1Lq ... XHBvZcbt_R
https://drive.google.com/open?id=1u0aAX ... SKRgbwztzT

Awatar użytkownika
patrxgt
Posty: 132
Rejestracja: 27 kwie 2019, o 13:36

Re: [PC] Borderlands GOTY/Enhanced

Postautor: patrxgt » 23 maja 2020, o 18:08

Ale ja nie mówię, że ch*jowo robicie, ja tylko mówię, że powinno się wskazywać błędy, aby można było je poprawić. Bardzo mnie cieszy, że w końcu się ktoś za tą serię wziął i narzekam, bo chcę, żeby coś, co w końcu działa wyglądało jak najlepiej. Gdybym miał możliwość, to chętnie bym pomógł (co jose77 dobrze wiesz), ale tłumacz ze mnie żaden, a technikalia są już dawno ogarnięte. Co najwyżej mógłbym zrobić korektę, ale zapewne wciąż nie wyglądałoby to idealnie.

medonix
Posty: 8
Rejestracja: 6 cze 2013, o 18:47

Re: [PC] Borderlands GOTY/Enhanced

Postautor: medonix » 26 maja 2020, o 15:56

Przecież wyraźnie widać, że są to wersje beta i projekt jest rozwijany, ja własnie chciałem pogratulować autorom takiego podejścia, poprzez wrzucanie wersji beta dużo więcej osób może testować spolszczenie i wysyłać spostrzeżenia i błędy.

Awatar użytkownika
patrxgt
Posty: 132
Rejestracja: 27 kwie 2019, o 13:36

Re: [PC] Borderlands GOTY/Enhanced

Postautor: patrxgt » 6 sie 2020, o 17:47

Hej, ten projekt jeszcze dycha, czy już umarł? Jak idzie tłumaczenie ostatniego DLC oraz pomniejszych dupereli?

KucKK
Posty: 10
Rejestracja: 24 mar 2019, o 16:07

Re: [PC] Borderlands GOTY/Enhanced

Postautor: KucKK » 4 paź 2020, o 19:05

Był by ktoś wstanie wrzucić na jakiś dysk spolszczenie Jose w wersji beta 4? Linki podane powyżej informują że plik został usunięty/jest niedostępny.



Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości