Tłumaczenie karcianki Magic: The Gathering

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
minder
Posty: 7
Rejestracja: 7 sie 2019, o 21:57

Tłumaczenie karcianki Magic: The Gathering

Postautor: minder » 7 sie 2019, o 22:09

Cześć,

Postanowiłem zrobić coś dla lokalnej (i nie tylko) społeczności graczy, którzy mają kłopoty ze zrozumieniem znaczenia kart. Postawiłem Weblate, napisałem kilka skryptów i tak powstał serwis https://mtgpopolsku.pl :)

Generalnie sam sobie radzę z tłumaczeniami, choć rzetelna argumentacja jest zawsze mile widziana i już kilkukrotnie udoskonalałem konwencję i glosariusz. Czasami pomagają koledzy sędziowie. Pliki źródłowe serwisu (kompilowane przez Sphinx) oraz tłumaczeń (gettext) są dostępne na github. Ostatnio przygarnąłem padawana, którego uczę Django poprzez pisanie bardziej dynamicznej wersji serwisu, ale nie uprzedzajmy faktów ;)

To, co chciałbym natomiast osiągnąć z Waszą pomocą, to przyhax0rzenie MTG Arena, żeby te moje spolszczenia tam wcisnąć :D

sunbeaches
Posty: 53
Rejestracja: 10 sie 2017, o 08:05

Re: Tłumaczenie karcianki Magic: The Gathering

Postautor: sunbeaches » 25 sty 2021, o 02:20

Witam, projekt jeszcze żywy? Rozumiem że jest spolszczenie pełne karcianki gdzieś?

minder
Posty: 7
Rejestracja: 7 sie 2019, o 21:57

Re: Tłumaczenie karcianki Magic: The Gathering

Postautor: minder » 15 lut 2021, o 12:13

Tak, projekt jest nadal żywy mimo rocznej przerwy. Tłumaczenia są dostępne na stronie https://mtgpopolsku.pl Aktualnie trwa tłumaczenie dodatków Kaldheim, Zendikar Rising oraz Core Set 2021. Ikora i wcześniejsze są przetłumaczone. Trwa też praca nad spolszczeniem Magic Arena, którą udało mi się wyhax0rzyć ;)

minder
Posty: 7
Rejestracja: 7 sie 2019, o 21:57

Re: Tłumaczenie karcianki Magic: The Gathering

Postautor: minder » 16 lut 2021, o 12:07

Ok, mam pierwsze sukcesy w tłumaczniu MTGA. Pracy jest jeszcze mnóstwo, głownie nad adaptacją dotychczas zrobionych tłumaczeń do formatu używanego w MTGA, ale narzędzia do tego się "piszą" ;)
Załączniki
Zrzut ekranu z 2021-02-16 11-58-24.png


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: neciu i 7 gości