[PC] Oxenfree

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
DigitalManPL
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2019, o 14:30

Re: [PC] Oxenfree

Postautor: DigitalManPL » 23 kwie 2023, o 19:30

Niesamowicie się cieszę że jednak dążysz do końca projektu, życzę aby wydarzyło się to asap.

Będę czekał :)

DigitalManPL
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2019, o 14:30

Re: [PC] Oxenfree

Postautor: DigitalManPL » 20 maja 2023, o 09:01

Witam

Czy jest opcja udostępnienia spolszczenia w innej formie niż instalator?

Chciałbym ograć Oxenfree na Steamdecku i niestety mam problem z instalatorem i instalacja, pod Windowsem nie da się wymusisz instalacji do pustego folderu aby później tylko pliki przenieść na SteamDecka.

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 459
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [PC] Oxenfree

Postautor: mziab » 20 maja 2023, o 09:44

W poprzednim buildzie gry wszystkie teksty były w jednym, malutkim pliku, więc udostępnienie spolszczenia jako pliku do podmiany byłoby wykonalne. Niestety teraz teksty są przechowywane razem z innymi assetami danej sceny, więc jedyny sposób na udostępnienie spolszczenia w legalny sposób, bez tony oryginalnych assetów, to właśnie łatka różnicowa, którą wydaliśmy.

Instalacja do pustego folderu owszem nie zadziała, bo jest to właśnie łatka różnicowa. Ale gra jest raczej mała, więc ostatecznie chyba ponowne pobranie jej pod windowsem, spatchowanie i skopiowanie na Steamdecka jest jakimś rozwiązaniem? Zgodzę się, że to nie jest to najbardziej eleganckie rozwiązanie, ale na pewno zadziała.

W każdym razie, gdybyś potrzebował pomocy, odezwij się do mnie na Discordzie, może coś zaradzę ;) Sam nie mam Steamdecka, ale instalowanie rozmaitych łatek i modów pod linuksowym Protonem nie jest mi obce.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

Noir
Posty: 12
Rejestracja: 24 sty 2013, o 12:55

Re: [PC] Oxenfree

Postautor: Noir » 21 maja 2023, o 20:26

Super, że udało się to wydać :) Gratulacje!
Dla mnie najważniejsze pytanie: czy będzie ono dopasowywane do wersji z GOG ? (bo taką posiadam) czy nie bierzecie tego pod uwagę i raczej muszę się zaopatrzyć w drugą kopię na Steam?

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 459
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [PC] Oxenfree

Postautor: mziab » 21 maja 2023, o 20:30

Wersja GOG to dużo starszy build gry z inaczej zapisanymi tekstami. Może w wolnej chwili na to spojrzę, ale wydaje mi się, że prędzej wydamy spolszczenie w wersji dla Epica, bo ta różni się dużo mniej od steamowej.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

DigitalManPL
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2019, o 14:30

Re: [PC] Oxenfree

Postautor: DigitalManPL » 22 maja 2023, o 18:13

@mziab Bezczelne skopiowanie całego folderu z gra (że spolszczeniem) na SDecka zadziałało.

Więc nie ma sensu się bawić i kombinować i walczyć z Protonem. Ten kto będzie chciał zrobi jak ja, potwierdzam tylko ze działa!

Dzięki za kawał świetnej roboty!

BruceD
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2023, o 17:59

Re: [PC] Oxenfree

Postautor: BruceD » 13 lip 2023, o 18:00

Mi nie działa. Mam komunikat, że nałożenie łatki nie powiodło się, ale po odpaleniu gry w menu był język polski, który natychmiast zniknął po rozpoczęciu gry i zamiast niego miałem ruski. Gra oczywiście na Steam.

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 459
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [PC] Oxenfree

Postautor: mziab » 13 lip 2023, o 18:14

Z niezrozumiałych powodów najnowszy build gry z jakiegoś powodu odpala się domyślnie po rosyjsku. Miałem tak jeszcze przed instalacją spolszczenia. Paru znajomych również.

Inna sprawa, że na liście języków nie powinno być polskiego, bo nie podmieniłem nazwy języka. Jako język trzeba wybrać angielski.

Jaką masz dokładniej wersję gry? Spolszczenie zadziała z jednym konkretnym buildem, który podałem w readme. Mam nadzieję, że twórcy znowu nie zaktualizowali gry...
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

BruceD
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2023, o 17:59

Re: [PC] Oxenfree

Postautor: BruceD » 13 lip 2023, o 18:18

Wersja gry to 4.1.3f7.

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 459
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [PC] Oxenfree

Postautor: mziab » 13 lip 2023, o 18:29

Niestety widzę, że gra została faktycznie znowu zaktualizowana i to całkiem znienacka. Nie mam teraz czasu dokładniej zbadać sprawy, ale aktualne spolszczenie nie będzie pasować.

Ale zmiany sugerują, że w grze powinno być oficjalne polskie tłumaczenie z wersji Android. W liście płac pojawiają się polscy tłumacze. U siebie nie widzę jednak możliwości wyboru języka polskiego.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 9 gości