Port Royale 4

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
kiepcio_pl
Posty: 64
Rejestracja: 8 mar 2021, o 00:49

Re: Port Royale 4

Postautor: kiepcio_pl » 24 sie 2021, o 21:14

Super to idzie, nie mogę się doczekać możliwości zagrania po PL - specjalnie czekam z kampanią. Mam nadzieję, że jesteś świadom tego, iż wiele błędów zapewne wyjdzie jeszcze po wydaniu? :)

Na kiedy przewidujesz premierę?
Tak jestem świadom tego, że błędy mogą wyjść. Dlatego, aby chociaż zminimalizować ich ilość postanowiłem rozegrać 4 dostępne kampanie (kończę właśnie trzecią). I jest co poprawiać.

trudno powiedzieć co do terminu ukończenia

pj_mag
Posty: 9
Rejestracja: 13 sie 2021, o 16:49

Re: Port Royale 4

Postautor: pj_mag » 26 sie 2021, o 19:27

to nic. na pewno nikt nie będzie się śmiał z tego ze co jest nie tak. błędy się zdarzają.
są ludzie którzy nie grają dzień i noc wiec może nawet nie dojdą do momentu gdzie jeszcze nie ukończyłeś. a do wolnej gry lub pierwszego scenariusza spolszczenie by się przydało

kiepcio_pl
Posty: 64
Rejestracja: 8 mar 2021, o 00:49

Re: Port Royale 4

Postautor: kiepcio_pl » 30 sie 2021, o 11:56

Cześć

Ogrywam w wolnym czasie ostatnią kampanię czyli francuską.

Aby odpocząć od grzebania w kwestiach dialogowych skonfigurowałem instalator, który zainstaluje spolszczenie - szczególnie chodzi tutaj o dogranie zestawu czcionek z polskimi znakami do głównego pliku gry - bez których polskiej wersji by nie było. Instalator będzie wykorzystywał narzędzie QuickBMS - autorstwa Luigi Auriemma. Rozmawiałem już z Luigim i zgodził się na to.

Dlatego też chciałbym wykonać test tego instalatora, czy ktoś jest chętny ?
Instalator zawiera zestaw czcionek, program do podmiany czcionek quickbms i plik wprowadzający tekst polski do gry - ale będzie we wczesnej wersji.
Chodzi o doprecyzowanie poleceń wyświetlanych w instalatorze, aby instalacja nie wywoływała problemów.

Dajcie znać, kto chce się pobawić - plik instalatora waży ok 20MB. Dodam jeszcze że trzeba posiadać grę najlepiej w wersji 1.6 ...
Załączniki
test instalatora.jpg

Arco
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2021, o 18:24

Re: Port Royale 4

Postautor: Arco » 30 sie 2021, o 17:19

Ja chętnie :)

pj_mag
Posty: 9
Rejestracja: 13 sie 2021, o 16:49

Re: Port Royale 4

Postautor: pj_mag » 30 sie 2021, o 21:08

mogę spróbować. zrobiłem sobie wersje z witaminka bo drażnią mnie te steamy itd. ale myślę ze działać będzie bo struktura plików z zawartością gry jest nienaruszona.

kiepcio_pl
Posty: 64
Rejestracja: 8 mar 2021, o 00:49

Re: Port Royale 4

Postautor: kiepcio_pl » 31 sie 2021, o 12:16

A więc udostępniony plik jest wersją beta instalatora do spolszczenia Port Royale 4.

Jeżeli masz wersję Steam to przykładowa ścieżka jest taka D:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Port Royale 4

Należy przeczytać informacje, które wyświetla instalator i zastosować się do nich. Instalator zawiera polskie czcionki, program quickbms
i odpowiedni wsad do niego (potrzebne do skopiowania czcionek do głównego pliku gry) i zawiera plik wprowadzający polski tekst ale zaznaczam,
że plik jest z wczesnej fazy tłumaczenia sprzed 3 miesięcy. Tu chodzi bardziej o dostosowanie instalatora na potrzeby użytkownika.

Po zainstalowaniu odpal grę, wybierz Kampania i naród Francja tu zobaczysz czy wszystkie znaki polskie są dostępne, jeśli tak to poprawnie zainstalowałeś patch.

Poprawne polskie znaki
Port Royale 4 patch ok.jpg
Bez polskich znaków
Port Royale 4 zły.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

plik do pobrania jest z stąd https://files.fm/u/yf7hdz8sr

pj_mag
Posty: 9
Rejestracja: 13 sie 2021, o 16:49

Re: Port Royale 4

Postautor: pj_mag » 31 sie 2021, o 17:34

ogólnie poszło i u mnie pojawiły się polskie znaki. część menu jest po francusku. nie wiem dlaczego, nie zmieniałem jeżyka.
sam instalator w miarę możliwości powinien sam mieć wpisana nazwę pliku do otworzenia, można zrobić filtr wyłącznie na jedno rozszerzenie, będzie mniejsze prawdopodobieństwo błędu instalującego. ewentualnie taka instalacja żeby nie było trzeba klikać nic żeby sam to zrobił wszystko.

jedno zdanie do poprawy. zaznaczone na 3 screenie.
dodaje screeny.
1.png
2.png
3.png

kiepcio_pl
Posty: 64
Rejestracja: 8 mar 2021, o 00:49

Re: Port Royale 4

Postautor: kiepcio_pl » 31 sie 2021, o 22:29

Cześć pj_mag

Dziękuje za uwagi i sugestie. Teraz wiem że instalator daję radę... I czas wrócić do kończenia lokalizacji.

Co do zautomatyzowania instalatora, to nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Udało mnie się ustawić, aby instalator wymusił automatycznie wywołanie Quickbms po skopiowaniu plików do folderu gry - po przestudiowaniu opcji programu instalatora metodą prób i błędów.
Ale myślę sobie, że z informacjami wyświetlanymi w instalatorze podczas instalacji spolszczenia każdy da sobie radę.

Pojawił się język francuski, bo pierwszą fazę spolszczenia wykonywałem na pliku data1.fuk dla francuskiej wersji. Uznałem, że będzie mniej problemów po proste i krótkie zdanie po polsku czy angielsku w wersji francuskiej zmienia się w "ślinotok". A tym samym wersja francuska ma większą wagę w KB :). Ale ogólnie i tak w końcowej fazie w jakiej są prace nad lokalizacją przeszedłem na angielką wersję. Sama zmiana języka w grze w wersji Steam odbywa się na podmianie pliku data1.fuk, a dostępnych jest 10 wersji językowych (German, English, French, Spanish, Russian, Italian, Simplified Chineses, Brazilian Portuguese). Więc wystarczy zmienić język w ustawieniach Port Royale 4 w Steam i oryginalny plik data1.fuk zostaje przywrócony.
steam.jpg
Co do menu to zapewniam, że w 100% jest po polsku :). Jakbyś chciał aby to zdanie o architekturze francuskiej zabrzmiało ? (ta literówka jest poprawiona chyba że chodzi o coś innego, jutro sprawdzę w wersji ang)
menu.jpg


pozdrawiam

kiepcio_pl
Posty: 64
Rejestracja: 8 mar 2021, o 00:49

Re: Port Royale 4

Postautor: kiepcio_pl » 1 wrz 2021, o 09:30

Poprawiłem cały akapit

"Twoim zadaniem jest pomóc Francji w przekształceniu kilku kolonii w imponujące metropolie, w których można bardzo dobrze żyć. Zalety architektury francuskiej będą bardzo pomocne w tym procesie !"

kiepcio_pl
Posty: 64
Rejestracja: 8 mar 2021, o 00:49

Re: Port Royale 4

Postautor: kiepcio_pl » 3 wrz 2021, o 11:03

Cześć
Dodatek Buccaneers do Port Royale korzysta z tego samego pliku tekstowego z majowej aktualizacji, więc z lokalizacją nie będzie problemu.
Poniżej filmik z postępów lokalizacji gry i działający Dlc Buccaneers (po angielsku).

https://www.youtube.com/watch?v=0_dhI5cETnY


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 15 gości