[PC] lifeless planet - spolszczenie - jest gotowe

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
SZCZUR
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2021, o 12:56

[PC] lifeless planet - spolszczenie - jest gotowe

Postautor: SZCZUR » 17 wrz 2021, o 10:16

Tak w ramach ścisłości musze uregulować 2 kwestie

po pierwsze prace użytkownika zwanego jako Nelson_PL,
(nie jestem pewien czy jest to 100% poprawna nazwa owego użytkownika, sprawa dotyczy dużych i małych liter w nazwie)
otóż prowadził on prace nad spolszczeniem ot jakiegoś 2015 r. i najpewniej (chodź nie mogę mieć pewności przez formę jaką zostało zakomunikowana wiadomość) miało zostać opublikowane w październiku tego roku, niestety ale strona pana Nelsona została wyłączona i nie ma z nim obecnie znanego kontaktu (przynajmniej w moim przypadku), tak więc uznaje że najpewniej spolszczenie gry zostało anulowane.

I tu pojawiam się ja.

Zamierzam stworzyć spolszczenie to owej produkcji i tu pojawia się druga sprawa, otóż nie odnalazłem plików z dialogami, menu itp.
i tu przydała by się pomoc społeczności, pomocna dłoń która by odnalazła dla mnie owe pliki i wymagany program by owe pliki spolonizować.

Słowem końca, wiem że w społeczności osób które tłumaczą gry krzywo się patrzy na prowadzenie 2 spolszczeń to jednej gry w tym samym czasie, rozumiem i w pełni zgadzam się z owym stwierdzeniem, jednakże przez wyżej wymieniony brak kontaktu uznaje że poprzedni projekt przepadł i mogę prowadzić swój bez łamania owego, moralnego kodeksu, jednakże jeśli pan nelson powróci z swoim projektem, bardzo chciałbym by nasze projekty się połączyły, prowadzenie 2 odrębnych spolszczeń nie ma sensu, a tak przynajmniej mógłbym jakkolwiek przyspieszyć prace nad projektem.

To chyba było by na tyle, dziękuje, proszę o pomoc i życzę miłego dnia.

/////////////////////////////////////////////////////////////

Dobra skończyłem, no dobra, nie skończyłem, zostało jeszcze trochę to przetłumaczenia (dosłownie dwie ściany tekstu )
i wiem że raczej nie będę miał ( w najbliższym czasie ) szans na dokończenie tego, więc uznajcie to za publiczne testy
gra nie posiadała polskich znaków, więc ich nie ma :3
mówię wam, przechodzenie tak gry ma swój urok, a tak na poważnie jeśli ktoś kiedyś będzie miał czas i umiejętności, i doda te znaki, z wielką chęcią poprawie wszystko
i ..... mam naprawdę dziwne uczucie ze gra była tłumaczona z Rosyjskiego, gra już w wersji angielskiej się chlupocze językowo, więc autor gwarantuje że te ekscesy zostały uwzględnione w tłumaczeniu
więc jeśli jakaś dobra fajna duszyczka porostu ograła grę i wypisała wszystkie babole językowe, i podała by mi pod nos jak zrobić to lepiej
było by miło

link: https://mega.nz/folder/jxM3BZ7R#8fFx8ju6f_9k6a3MzHiU3Q

instrukcja: podmieniamy plik w menu gry

na zakończenie, chce podziękować wszystkim zaangażowanym osobą, kiedy zaczynałem nie miałem absolutnie żadnej wiedzy ani umiejętności
a samo tłumaczenie wyszło średnie, to jednak oddaje ono charakter gry, budżetowość połączona z wielkim serduchem

mam nadzieje ze osoby które na nie czekały będą zadowolone

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 797
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: [PC] lifeless planet - spolszczenie - potrzebna pomoc

Postautor: ikskoks » 17 wrz 2021, o 22:14

otóż nie odnalazłem plików z dialogami, menu itp.
i tu przydała by się pomoc społeczności, pomocna dłoń która by odnalazła dla mnie owe pliki i wymagany program by owe pliki spolonizować.
Gra została zrobiona na Unity 4.6.7f1. http://wiki.xentax.com/index.php/Unity_Assets
Pliki możesz edytować programem UnityEx. Dialogi są w pliku \LifelessPlanet_Data\resources.assets
https://i.imgur.com/9oesEBO.png

https://i.imgur.com/EK5Pazg.png

SZCZUR
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2021, o 12:56

Re: [PC] lifeless planet - spolszczenie - potrzebna pomoc

Postautor: SZCZUR » 22 lis 2021, o 15:56

jeśli ktoś się zastanawia, projekt dalej żyje i nadal nad nim pracuje, mam jednak ostatnio dużo na głowie
wiem ze i tak nikt nie czeka na to spolszczenie, ale i tak wole poinformować

spinal25
Posty: 9
Rejestracja: 17 lis 2008, o 13:27

Re: [PC] lifeless planet - spolszczenie - potrzebna pomoc

Postautor: spinal25 » 15 sty 2022, o 23:17

Mylisz się , kilka osób czeka albo czekało i one pisały na stronie Nelsona w tym i ja :D

SZCZUR
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2021, o 12:56

Re: [PC] lifeless planet - spolszczenie - potrzebna pomoc

Postautor: SZCZUR » 9 lip 2022, o 10:19

Dobra, sprawa wygląda następująco
spolszczenie powstaje i jest prawie gotowe ... i tu pojawia się problem
nieważne gdzie patrzę, jak patrzy fizycznie nie jestem w stanie znaleźć jak i gdzie zmontować te pliki z powrotem
co to rzeczy technicznych, w grze nie będzie Polskich znaków bo to spolszczenie powstaje i tak o wiele za długo więc wole żeby osoby które na nie czekają w ogóle je otrzymały, co najwyżej kiedyś to tego wrócę albo zostawię to do dokończenia komukolwiek komu by się chciało
a co to Nelsona, najwidoczniej odjechał swoim autem i dobrze się bawi, czyli aka brak wieści
więc spolszczenie jest wstrzymane to chwili kiedy ogarnę jak je zmontować
btw
na jakim programie chcielibyście dostać to pobrania to spolszczenie, wcześniej przy robieniu to alien shoter zrobiłem na googlu i nie jestem z niego zadowolony więc w tej sprawie też jestem otwarty na sugestie

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 797
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: [PC] lifeless planet - spolszczenie - potrzebna pomoc

Postautor: ikskoks » 9 lip 2022, o 11:58

Już pisałem wcześniej, że UnityEx doskonale sobie radzi z edycją assetów.
Ale jakbyś nie chciał za niego płacić,
to tutaj jest cała lista alternatywnych rozwiązań --> http://wiki.xentax.com/index.php/List_of_Unity_Tools

Jak sobie z tym nie radzisz, to możesz napisać do mnie na facebooku i postaram się wyjaśnić, co masz zrobić.

na jakim programie chcielibyście dostać to pobrania to spolszczenie, wcześniej przy robieniu to alien shoter zrobiłem na googlu i nie jestem z niego zadowolony więc w tej sprawie też jestem otwarty na sugestie
Nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem ten fragment, ale chodzi ci o hosting/usługę, na której udostępnisz spolszczenie?
Jeśli tak, to polecam Google Drive albo Mega.nz. Obie usługi są niezawodne.
(a najlepiej to w ogóle zrobić mirrory w kilku miejscach, żeby twoje spolszczenie nie zniknęło z internetu)

masagrator
Posty: 45
Rejestracja: 24 gru 2018, o 20:05

Re: [PC] lifeless planet - spolszczenie - potrzebna pomoc

Postautor: masagrator » 9 lip 2022, o 12:01

UABE "niedawno" dostał aktualizację, więc może warto się przyjrzeć

https://github.com/SeriousCache/UABE

spinal25
Posty: 9
Rejestracja: 17 lis 2008, o 13:27

Re: [PC] lifeless planet - spolszczenie - potrzebna pomoc

Postautor: spinal25 » 29 lip 2022, o 23:24

Poradnik do edycji plików "assets" w grach na silniku Unity.

viewtopic.php?f=75&t=2295

spinal25
Posty: 9
Rejestracja: 17 lis 2008, o 13:27

Re: [PC] lifeless planet - spolszczenie - potrzebna pomoc

Postautor: spinal25 » 15 sie 2022, o 09:10

I jak tam prace nad spolszczeniem ??

SZCZUR
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2021, o 12:56

Re: [PC] lifeless planet - spolszczenie - potrzebna pomoc

Postautor: SZCZUR » 15 sie 2022, o 10:49

unknown.png
okazjonalnie są Polskie litery
miła wiadomość
takie są fakty:

jestem obecnie w środku remontu/przeprowadzki
dzięki pomocy ikskoks zacząłem rozumieć to trochę lepiej i to na pewno przyczyni się to postępów
z tego co widziałem tekstu to przetłumaczenia nie ma za wiele
taka prosta matematyka, z doświadczenia
kiedy tworzyłem spolszczenie to alien shooter conscription zajęło mi to 2-3 dni
gra była na około 2 godziny i była strzelanką, więc ...
musze ograć gre ( na yt to są 4 godziny ) czyli realnie 5-6
znaleźć pliki ( zależy )
spolszczyć ( realistycznie 3-6 godzin, zależy od skomplikowania )
ogranie tego i wprowadzenie zmian ( 4-5 godzin )
no i jeszcze to udostępnić co w moim przypadku jest .... hmmmm ... skomplikowane
czyli realistycznie, 3-4 dni siedzenia przy komputerze pracy
( nie powiem na którym etapie prac jestem )
nie będę kłamał że trochę nie chce mi się nad tym siedzieć( nie do końca jeszcze ogarniam wszystko, ale najpewniej ta niechęć zniknie jak ogarnę jak tego używać ), nie mam czasu żeby przy tym siedzieć
a ostatnio życie mi się wali na łeb, ale obiecałem że to zrobię, widzę że jednak istnieją osoby którym zależy na wyjściu tego spolszczenia i to zrobię
kiedy, nie wiem chodź jak widać powyżej jak uda mi się znaleźć chęci oraz tym bardziej czas I wszystko pójdzie zgodnie z planem to może uda mi się zrobić to to końca tego roku i tak bym chciał, czy mi się uda, nie wiem, czy warto czekać, tak


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość