[PC] Katana ZERO

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
Awatar użytkownika
Scriptioner
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2019, o 11:40
Grupa: Script. Translations

[PC] Katana ZERO

Postautor: Scriptioner » 23 lis 2021, o 13:06

Obrazek
 
Katana ZERO - Technikalia
 
Cały tekst ukryty jest w pliku wykonywalnym, niemniej udało mi się już go wyeksportować i umożliwić ponowny import. Dzięki temu nie ma ograniczeń co do długości tłumaczeń - nie ma wymogu utrzymywania stałego rozmiaru pliku .exe. Tłumaczenie o innej długości niż oryginał zostało już przetestowane (screen).

Gra posiada osiem różnych czcionek ukrytych w pliku .win (wyłączając czcionki dla języków azjatyckich). Każda czcionka jest zapisana w dwóch plikach (.png oraz .csv), przez co dodawanie nowych znaków jest czasochłonne, ale łatwe. Jedna czcionka została już przygotowana pod język polski, a także przetestowana (screen).

Część grafik (również ukrytych w pliku .win) zawiera prosty tekst, niemniej nie będzie on tłumaczony, jeżeli nie będzie to wymagane do zrozumienia gry. Wyjątkiem są grafiki przedstawiające elementy HUD.
 
Katana ZERO - Spolszczenie

Spolszczenie jest robione pod wersję 1.0.5 dostępną na GOG.

Wersja Steam prawdopodobnie będzie stworzona później, o ile dostanę dostęp do potrzebnych mi plików gry i tylko w przypadku, gdy będzie możliwa edycja pliku wykonywalnego bez naruszenia zabezpieczeń Steam.

Spolszczenie nie ma przewidywanej daty publikacji. Jest to projekt robiony w wolnych chwilach.

Awatar użytkownika
EvilDoom
Posty: 192
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 10:11
Kontakt:

Re: [PC] Katana ZERO

Postautor: EvilDoom » 23 lis 2021, o 17:54

Gratuluje rozpoczęcia projektu. Posiadam grę na steamie więc w razie czego mogę podesłać potrzebne pliki.

Awatar użytkownika
Mayumi
Posty: 21
Rejestracja: 1 mar 2016, o 20:22

Re: [PC] Katana ZERO

Postautor: Mayumi » 24 lis 2021, o 01:21

Jeju, tak! Mega trzymam kciuki żeby poszło szybko i sprawnie! Niedawno przeszłam grę na Steam, ale to jest tak wartościowa i dobra treść, że nie mogę się doczekać aż zagram jeszcze raz - tym razem po polsku. Powodzenia! <3

Richard89
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2021, o 21:19

Re: [PC] Katana ZERO

Postautor: Richard89 » 28 lis 2021, o 15:54

Super wiadomość, liczę na wersje Steam !

DigitalManPL
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2019, o 14:30

Re: [PC] Katana ZERO

Postautor: DigitalManPL » 25 lip 2023, o 13:18

Umarło? Zdechło? Bo cisza widze


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości