[PC] Hitman 3

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
medonix
Posty: 8
Rejestracja: 6 cze 2013, o 18:47

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: medonix » 6 cze 2023, o 21:45

Tldr: Działa na steamdecku

Witam, dopiero teraz natknąłem się na to, że istnieje fanowskie ale zarazem tak dobrze zrobione spolszczenie. Jako, że temat zbiegł się z moim zakupem steamdecka, postanowiłem na tej platformie ograć hitmana 3 (wczesniej 1 i 2 ograna na xboxie) i powtórzyć misje z poprzedniczek (ech czemu progress nie zapisuje sie miedzyplatformowo.)

Narazie ogrywam grę w wersji demo i mogę potwierdzić, że nie ma problemu z instalacją na decku, turaj polecam sposób 3 czyli poprostu skopiowanie plików bo instalatory na linuxie to ciężki temat. Dodatkowo spolszczenie działa na wersji demo.

Bardzo liczę na spolszczenie tego freelancera choćby tych 90% bo 90 to lepiej niż 0.

konradkopiczynski
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2023, o 21:04

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: konradkopiczynski » 15 cze 2023, o 21:13

mam hitmana 3 ale z aplikacji xbox i po pobraniu są inne pliki niż w instrukcji czy jest ktoś chętny mi pomóc?

kakus5
Posty: 2
Rejestracja: 7 lis 2022, o 22:48

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: kakus5 » 24 cze 2023, o 13:21

Tldr: Działa na steamdecku

Witam, dopiero teraz natknąłem się na to, że istnieje fanowskie ale zarazem tak dobrze zrobione spolszczenie. Jako, że temat zbiegł się z moim zakupem steamdecka, postanowiłem na tej platformie ograć hitmana 3 (wczesniej 1 i 2 ograna na xboxie) i powtórzyć misje z poprzedniczek (ech czemu progress nie zapisuje sie miedzyplatformowo.)

Narazie ogrywam grę w wersji demo i mogę potwierdzić, że nie ma problemu z instalacją na decku, turaj polecam sposób 3 czyli poprostu skopiowanie plików bo instalatory na linuxie to ciężki temat. Dodatkowo spolszczenie działa na wersji demo.

Bardzo liczę na spolszczenie tego freelancera choćby tych 90% bo 90 to lepiej niż 0.


czym wypakować pliki w steamdecku jakim programie

Awatar użytkownika
Triad
Posty: 39
Rejestracja: 1 lut 2022, o 16:17
Kontakt:

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: Triad » 25 cze 2023, o 09:32

Mam nadzieję, że ten post pomoże osobom, którym instalator nie do końca działa.

Zawartość do Hitmana przechowywana jest w plikach .rpkg - tylko one nas interesują. Na przykład w wersji gry na Steam znajdują się one w
"HITMAN 3/Runtime", oraz mają format chunkXpatchY.rpkg, gdzie:
X - numer bloku danych, na przykład 0 zawiera zawartość z Dubaju i większość interfejsu, 3 to Dartmoor i tak dalej,
Y - numer patcha do bloku danych X. Im wyższy Y, tym wyższy ma priorytet. Zatem jeżeli dla przykładu w chunk0patch1.rpkg znajduje się tekst "ABBA", który w pliku chunk0patch2.rpkg został zamieniony na "BAAB", to chunk0patch2.rpkg będzie miał wyższy priorytet i nadpisze "ABBA".
Dodatkowo chunk0 ma wyższy priorytet od chunk1, i jeżeli w obu blokach znajduje się ten sam tekst, to ten z chunk0 będzie miał wyższy priorytet.

W ten sam sposób działa też spolszczenie.

W archiwum ze spolszczeniem, dokładniej w folderze QuickMod/bin/ znajduje się plik chunk0patch300.rpkg, którego zawartość ma najwyższy priorytet ze wszystkich bloków danych. Wrzucenie go do folderu w którym znajdują się inne pliki .rpkg spowoduje nadpisanie tekstów które w nich występują (oczywiście teksty te nie są nadpisywane fizycznie, gra jedynie ładuje teksty z pliku o wyższym priorytecie, zatem po usunięciu pliki .rpkg ze spolszczeniem wszystkie oryginalne teksty powrócą).

Do tego samego folderu trzeba również wkleić plik packagedefinition.txt z tego samego folderu, w którym znajdował się chunk0patch300.rpkg w archiwum ze spolszczeniem, oraz nadpisać istniejący plik. Pomaga to na poprawne wykrycie przez grę pliku chunk0patch300.rpkg.

W większości przypadków to powinno wystarczyć. Jeżeli nadal występują problemy w wolnej chwili chętnie pomogę. Najlepiej skontaktować się ze mną przez maila kontakt.spolszczenie.h3@gmail.com.

Ostatnio pojawiły się nowe narzędzia moderskie do gry - w połowie lipca postaram się w nich pogrzebać i mam nadzieję, że w końcu uda mi się wypuścić pełne spolszczenie do trybu Freelancer.

Trzymajcie się ciepło,
Triad

medonix
Posty: 8
Rejestracja: 6 cze 2013, o 18:47

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: medonix » 26 cze 2023, o 10:57

Tldr: Działa na steamdecku

Witam, dopiero teraz natknąłem się na to, że istnieje fanowskie ale zarazem tak dobrze zrobione spolszczenie. Jako, że temat zbiegł się z moim zakupem steamdecka, postanowiłem na tej platformie ograć hitmana 3 (wczesniej 1 i 2 ograna na xboxie) i powtórzyć misje z poprzedniczek (ech czemu progress nie zapisuje sie miedzyplatformowo.)

Narazie ogrywam grę w wersji demo i mogę potwierdzić, że nie ma problemu z instalacją na decku, turaj polecam sposób 3 czyli poprostu skopiowanie plików bo instalatory na linuxie to ciężki temat. Dodatkowo spolszczenie działa na wersji demo.

Bardzo liczę na spolszczenie tego freelancera choćby tych 90% bo 90 to lepiej niż 0.


czym wypakować pliki w steamdecku jakim programie
Ja poprostu wypakowałem na pc z windowsem i skopiowałem pliki na decka, nie chciało mi się kombinować na małym ekranie konsoli.

medonix
Posty: 8
Rejestracja: 6 cze 2013, o 18:47

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: medonix » 2 sie 2023, o 17:52

Witam, nie chce się narzucać więc tak tylko z ciekawości bez nacisku zapytam jak tam temat? Fajnie by było zagrać tego freelancera po polsku, choćby częściowo.

Jeszcze mam dodatkowe pytanie, obecnie kilka rzeczy głównie w menu wyświetla się błędnie robiąc nawiasy "[ui_przykałd]" czy jest to kwestia nowych aktualizacji które dodały nowe teksty czy jakiś błąd? Pytam bo kiedyś w innej grze nowe teksty po prostu wyświetlały się po angielsku a spolszczenie jedynie nadpisywało to co zostało przetłumaczone.

Kaurol420
Posty: 2
Rejestracja: 8 sie 2023, o 22:16

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: Kaurol420 » 8 sie 2023, o 22:18

siema takie szybkie pytanko jak prace idą ze spolszczeniem trybu freelancer? kiedy pojawiłoby sie ono?

Kaurol420
Posty: 2
Rejestracja: 8 sie 2023, o 22:16

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: Kaurol420 » 24 sie 2023, o 06:40

kurde ostatnio kupiłem sobie ten dodatek sarajevo six i nie mogę w niego grać ze spolszczeniem jest opisane jako nieznaną zawartość da się coś z tym zrobić czy czekać na nową wersję spolszczenia

djrys
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 18:18

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: djrys » 24 sie 2023, o 10:54

@Triad nie znana zawartość po aktualizacji 3.160 można prosić o aktualizację lub pomoc ?

Dawid
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2023, o 13:49

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: Dawid » 24 sie 2023, o 15:41

Każdy kto ma problem z spolszczeniem nie znana zawartość po aktualizacji 3.170 podmień plik packagedefinition znajdujący się w folderze
Hitman 3/Runtime Ważne zmień nazwę pliku z packagedefinition.odp na packagedefinition.txt
Załączniki
packagedefinition.odp
(79.3 KiB) Pobrany 36 razy


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości