[Wii] Super Paper Mario

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Super Paper Mario

Postautor: maximo » 23 maja 2019, o 18:06

W takim razie spróbuj moją spolszczoną wersję z grafikami (na pw posłałem link). Natomiast pojawiły się problemy techniczne z grafikami Pure Heart, Chapter End Of, Power-Up. Wygląda na to, że narzędzie BrawlBox nie radzi sobie z takimi teksturami lub źle wyświetla kanał RGB.
Brakuje wypełnienia gradiensami i nie ma tej niebieskiej grafiki wyświetlanej w tle. - any idea?;)

SPM.png

Voxar
Posty: 102
Rejestracja: 31 paź 2017, o 18:19
Kontakt:

Re: [Wii] Super Paper Mario

Postautor: Voxar » 23 maja 2019, o 18:36

Pewnie grafika składa się z dwóch plików. Mogłoby też być ZDOBYŁEŚ CZYSTE SERCE, tylko że niepoprawne by się to odnosiło do Peach, więc jak najbardziej może tak być. Z grafiką CHAPTER, może też być problem, bo są to oddzielnie obracające się litery i trzeba będzie jakoś wcisnąć jedną, żeby wyszedł ROZDZIAŁ. No cóż, może Haker coś na to poradzi.

Haker5
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2009, o 17:41

Re: [Wii] Super Paper Mario

Postautor: Haker5 » 23 maja 2019, o 22:45

Pewnie grafika składa się z dwóch plików. Mogłoby też być ZDOBYŁEŚ CZYSTE SERCE, tylko że niepoprawne by się to odnosiło do Peach, więc jak najbardziej może tak być. Z grafiką CHAPTER, może też być problem, bo są to oddzielnie obracające się litery i trzeba będzie jakoś wcisnąć jedną, żeby wyszedł ROZDZIAŁ. No cóż, może Haker coś na to poradzi.
Myslalem o tym i tak wychodzi, ze najlepiej bedzie polaczyc ZI razem chociaz nie wiem czy to dobry pomysl, ale trzeba sprawdzic grafike z tym z innego jezyka i zobaczyc jak wyglada mozliwe ze bedzie sie dalo zamienic.

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Super Paper Mario

Postautor: maximo » 25 maja 2019, o 14:20

Brakuje wypełnienia. Można to tylko w ten sposób poprawić, dodając własny gradiens oraz zmieniając dłuższą treść.
YOU GOT A.png

Poza tym - "Level-Up - Ulepszenie? - odnosi się chyba do wzrostu siły>
Flipside Tokens - Żetony Flipside?/Żetony?

Voxar
Posty: 102
Rejestracja: 31 paź 2017, o 18:19
Kontakt:

Re: [Wii] Super Paper Mario

Postautor: Voxar » 25 maja 2019, o 14:44

Brakuje wypełnienia. Można to tylko w ten sposób poprawić, dodając własny gradiens oraz zmieniając dłuższą treść.

YOU GOT A.png


Poza tym - "Level-Up - Ulepszenie? - odnosi się chyba do wzrostu siły>
Flipside Tokens - Żetony Flipside?/Żetony?
Nie wygląda aż tak źle. Żetony Flipside mogą pasować, bo używa się je grając w minigierki w Flipside Arcade.

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Super Paper Mario

Postautor: maximo » 26 maja 2019, o 00:10

Po kilku próbach innymi metodami, a nawet wypełnienia tego napisu za pomocą ditheringu nie udało mi się uzyskać dokładnej palety. W takim wypadku pozostawiam efekt gradiens. Przy okazji dorzuczam plik wicon, w którym znajduje się grafika "Żetony Flipside".

SPM.png

Pure Heart.rar
(407.02 KiB) Pobrany 171 razy

Voxar
Posty: 102
Rejestracja: 31 paź 2017, o 18:19
Kontakt:

Re: [Wii] Super Paper Mario

Postautor: Voxar » 28 maja 2019, o 18:03

Dobra, wrzucam listę nazw jakie udało mi się znaleźć w pliku global.txt i są to kolejno: lokacje, tytuły rozdziałów, przedmioty oraz nazwy wrogów i postaci, w tym też nazwy kart. Jeśli chodzi o nazwy wrogów, to dałem tylko te, które można było jakoś zmienić oraz odmiany, takie jak Kolczasty Goomba.

Pytanie do ciebie Haker. Robiłem coś w pliku global.txt? Jeśli tak, to weź wrzuć go tu i ułatwi to trochę roboty, wrzucimy tam te nazwy jak tylko je poprawimy, bo pewnie niektóre trzeba będzie pozmieniać.
Załączniki
nazwy w global.txt.rar
(4.62 KiB) Pobrany 115 razy

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Super Paper Mario

Postautor: maximo » 30 maja 2019, o 16:29

Pewnie grafika składa się z dwóch plików. Mogłoby też być ZDOBYŁEŚ CZYSTE SERCE, tylko że niepoprawne by się to odnosiło do Peach, więc jak najbardziej może tak być. Z grafiką CHAPTER, może też być problem, bo są to oddzielnie obracające się litery i trzeba będzie jakoś wcisnąć jedną, żeby wyszedł ROZDZIAŁ. No cóż, może Haker coś na to poradzi.
Myslalem o tym i tak wychodzi, ze najlepiej bedzie polaczyc ZI razem chociaz nie wiem czy to dobry pomysl, ale trzeba sprawdzic grafike z tym z innego jezyka i zobaczyc jak wyglada mozliwe ze bedzie sie dalo zamienic.

Wygląda na to, że grafiki są pointerowane a to już grubsza sprawa.
Poza tym grafika "End Of Chapter" - w ogóle nie wypełnia się kolorem, a powinna. Nawet jeśli zapełnie to kolorem to
napis zrobi się grafitowy. Program BrawlBox nie daje rady i tu potrzebny będzie inżynier odwrotności.

Napis "Chapter"" wykonałem ale masę czasu na to przeznaczyłem. Co do tekstur "Fight" i "Round" - to na 100% nie wiem jak się wyświetlą.

ROZDZIAŁ.png
Tekstury2.rar
(112.89 KiB) Pobrany 109 razy

Voxar
Posty: 102
Rejestracja: 31 paź 2017, o 18:19
Kontakt:

Re: [Wii] Super Paper Mario

Postautor: Voxar » 30 maja 2019, o 20:51

Fight i Round pojawiają się w rodziale 6, z nimi nie będzie żadnych problemów z wypełnieniami. Pozostają jeszcze grafiki podczas walki z bossem w rodziale 4, takie jak Power Up, ale pewnie działają tak samo jak tę z rozdziału 6.

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Super Paper Mario

Postautor: maximo » 31 maja 2019, o 12:38

W takim razie jak tam dojdziecie do rozdziału 6 to dajcie znać jak to się wyświetla z polskimi grafikami.
Należy wymienić plik "effdata_sub_samurai"

Na BrawlBox wyświetla się dosyć pozytywnie ale jak przestawię na Re-encode to widzę znowu jakąś krechę. W takim razie musicie zrobić screenshota jeśli pojawią się jakieś anomalie. Lokalizacja screenshotów w Dolphin: Dokumenty/Dolphin Emulator/ScreenShots


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości