[PC] ANNO: Mutationem +DLC

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
tisher
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2023, o 19:46

[PC] ANNO: Mutationem +DLC

Postautor: tisher » 2 kwie 2023, o 20:02

ANNO Mutationem
Spolszczone 100% gry, 11tyś linii tekstu.
Pracę wykonałem w oparciu o automatyczne tłumaczenie AI, w niektórych miejscach posiłkowałem się innymi translatorami oraz ręcznym tłumaczeniem.
Lokalizacja jest w fazie surowej, wymaga korekt poprawy wypowiadanych kwestii ale jest już grywalna w tej wersji. W razie kolejnych aktualizacji pojawią się tutaj nowe pliki.

Wgraj plik DesignData.db do katalogu:
ANNOMutationem\Anno_Data\StreamingAssets
zastępując stary plik (możesz zrobić sobie kopię)

Spolszczenie w grze zastępuje język angielski.

Dodatkowo załączam plik TextData_EN.csv do edycji w programie Notepad++ ze spolszczeniem jeśli chcesz coś samodzielnie poprawić.
Plik "db" to zwykły plik bazy danych do otwarcia np poprzez "DB Browser for SQLite". Można wtedy importować plik "SCV" i zaktualizować spolszczenie o ewentualne własne poprawki

Spolszczenie jest zbudowane w oparciu o grę w wersji:
ANNO.Mutationem 1.1
Może działać z kolejnymi w przyszłości ale na pewno zmiany tekstowe dodane w przyszłości nie będą wyświetlane prawidłowo
Anno_Mutationem_PL_1.4.zip
(6.44 MiB) Pobrany 81 razy

https://www.youtube.com/watch?v=85o_JR-GwAI

Obrazek
Obrazek
Obrazek

PaCo666-PC
Posty: 6
Rejestracja: 2 sty 2021, o 22:54

Re: [PC] ANNO: Mutationem +DLC

Postautor: PaCo666-PC » 3 kwie 2023, o 12:08

Hey!

Nawet nie wiesz, jak bardzo czekałem na spolszczenie tej świetnej przecież gry!

W związku z tym, jak zobaczę czy mogę Ci jakoś pomóc w korekcie (i będę umiał to zrobić! :) ), to bardzo chętnie mogę się za to wziąć.

Do tej pory pomagałem przy korekcie napisów do NIER: AUTOMATA, jak coś... :)

Pozdrawiam!

Jestem po "rzuceniu okiem" na spolszczenie i...wymaga MEGA korekty, moim zdaniem. Ale, jeśli okaże się ona dość nietrudna, to możemy osiągnąć bardzo wysoki poziom wersji polskiej. :)

tisher
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2023, o 19:46

Re: [PC] ANNO: Mutationem +DLC

Postautor: tisher » 8 kwie 2023, o 20:07

aktualizacja spolszczenia

tisher
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2023, o 19:46

Re: [PC] ANNO: Mutationem +DLC

Postautor: tisher » 14 kwie 2023, o 18:51

kolejna aktualizacja :)

SirXan
Posty: 33
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 16:05

Re: [PC] ANNO: Mutationem +DLC

Postautor: SirXan » 16 kwie 2023, o 19:38

Bardzo Ci dziękuję za to. Jesteś wielki! :)

Jakie następne gry planujesz tłumaczyć? Czy może SIGNALIS?

Przy okazji, mam nadzieję, że będzie kontynuacji Anno: Mutationem, bo ten ma wielki potencjału. :)

tisher
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2023, o 19:46

Re: [PC] ANNO: Mutationem +DLC

Postautor: tisher » 16 kwie 2023, o 20:50

Następna będzie Bayonetta 3 PC (^^) jak tylko wykombinuję jak rozkodować pliki z tłumaczeniem bo mi kiepsko z tym idzie - są kodowane :(
Na razie gram w przygody Ann i przy okazji poprawiam tłumaczenie

tisher
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2023, o 19:46

Re: [PC] ANNO: Mutationem +DLC

Postautor: tisher » 16 kwie 2023, o 22:45

Duża aktualizacja 1.3 - hurtowa maszynowa korekcja składni i gramatyki.
Prawdopodobnie ostatnia, tłumaczenie jest w swojej docelowej formie, tj dostateczne żeby pograć.
Jeśli ktoś ma chęci zrobić korekcję - proszę bardzo - wszystkie materiały są w archiwum.
Przyjemnej gry :)

SirXan
Posty: 33
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 16:05

Re: [PC] ANNO: Mutationem +DLC

Postautor: SirXan » 18 kwie 2023, o 10:55

Ostatnia aktualizacja? Wątpię, bo właśnie wyszedł nowa wersja Anno, czyli 1.1.00.00, gdzie jest wzbogacony o mini-gra i tam też ma więcej dialogów, ale bez PL.

Przy okazji, też znalazłem błędów i braki na samym początku gry. Poczta w prywatnym pokoju Anno.
https://ibb.co/61zftSy

Dialogi nie do końca wyświetlają się poprawnie. Chodzi o "ż ałował" zamiast "załował".
https://ibb.co/FnY15yN

Takie perełki będą więcej w grze, ale niestety nie mam dość czasu, by to przetestować dokładnie.

Życzę Ci dużo szczęścia i jeszcze raz dziękuję za spolszczenie i aktualizacji. :)

tisher
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2023, o 19:46

Re: [PC] ANNO: Mutationem +DLC

Postautor: tisher » 18 kwie 2023, o 11:38

Oki to jak wyszła aktualizacja to zrobię jeszcze do najnowszej wersji tłumaczenie :)

Nie no takie babole będę poprawiać, w tłumaczeniu jest kilkanaście tyś linii tekstu i mogło się zdarzyć że mi się ominęło kilka linii. To tłumaczenie to jest demo technologiczne jak przy małym nakładzie pracy (poświęciłem na wszystko około 3h pracy swojej i około 12h automatycznej pracy AI) osiągnąć grywalny efekt.
Jakbyście trafili na teksty w stylu

COŚTAM_COŚTAM_NUMER zamiast tekstu to dajcie znać to ja to poprawię :)

Gra sama dzieli wyrazy jeśli nie mieszczą się w jednej linii. Niestety nie mam na to dużego wpływu - musi zostać "ż ałował" :)

SirXan
Posty: 33
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 16:05

Re: [PC] ANNO: Mutationem +DLC

Postautor: SirXan » 18 kwie 2023, o 12:23

Gra sama dzieli wyrazy jeśli nie mieszczą się w jednej linii.
Co jest bez sensu. Silnik gry powinno zostać napisany w taki sposób tak, by CAŁY wyraz zostanie automatycznie przeniesiony na następny linijka, a nie podzielić wyraz na dwie.

Może sprawdzisz dialogi po angielsku i zobacz, jak twórcy gier rozwiązali te braki, kiedy napisali dialogi po angielsku? Czasami może znajdziesz tam jakaś wskazówkę na ten typu problemu.

Przy okazji, dzięki za szybki odpowiedź. :)


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości