F.E.A.R. teksty w .Arch00

Wolna dyskusja na temat gier/tłumaczeń. Komentowanie i opinie jak najbardziej wskazane.
LordWieslaw
Posty: 108
Rejestracja: 24 mar 2011, o 00:31

F.E.A.R. teksty w .Arch00

Postautor: LordWieslaw » 23 maja 2011, o 20:54

Potrzebuje pomocy, nie wiem czy to właściwy dział. Przechodząc do rzeczy potrzebuje pomocy wchodzę do .Arch00, mam tam dwa pliki .Strdb00p i .Strdb00dc jak się domyślam są zawarte tam są teksty z gry itd. W jaki sposób mogę je edytować by móc wyciągnąć z nich ich zawartość. Próbowałem StringEdit ale on odczytuje tylko .Strdb00s.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: F.E.A.R. teksty w .Arch00

Postautor: Manuel Czaszka » 23 maja 2011, o 21:14

Rozumiem, że chcesz wyciągać tekst do tłumaczenia. Tyle, że gra wyszła po polsku. http://www.ultima.pl/Fear_F_E_A_R_PL_Topseller/i3104/
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

LordWieslaw
Posty: 108
Rejestracja: 24 mar 2011, o 00:31

Re: F.E.A.R. teksty w .Arch00

Postautor: LordWieslaw » 23 maja 2011, o 21:24

Tak wiem, że wyszła po polsku, ale nie o to mi chodzi. W sumie mam zamiar przetłumaczyć modyfikację.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: F.E.A.R. teksty w .Arch00

Postautor: Manuel Czaszka » 24 maja 2011, o 07:27

Masz na myśli fanowskiego moda czy oficjalny dodatek? Jeśli to pierwsze, to radziłbym się skontaktować z autorami moda. Powinni pomóc.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

LordWieslaw
Posty: 108
Rejestracja: 24 mar 2011, o 00:31

Re: F.E.A.R. teksty w .Arch00

Postautor: LordWieslaw » 24 maja 2011, o 12:04

Z resztą pliki, których zawarte są teksty niczym się nie różnią i w podstawowej wersji F.E.A.R. jest całkowicie podobnie. Tyle z tym jak takie pliki otworzyć, by uzyskać czysty tekst z gry, albo coś co umożliwi ich otworzenie w jakikolwiek inny sposób.

P.S. W oryginalnych .Arch00 do F.E.A.R. też próbowałem. Do twórców gry raczej bez sensu było by pisać.


Wróć do „Tłumaczenia gier - rozmowy ogólne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości