Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Wolna dyskusja na temat gier/tłumaczeń. Komentowanie i opinie jak najbardziej wskazane.
Kojotte
Posty: 31
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 10:39

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: Kojotte » 26 sie 2012, o 16:49

Witam.

Bardzo chciałbym otrzymać spolszczenie The Elder Scrolls V: Skyrim - Dawnguard, DLC do piątej części The Elder Scrolls.

Pozdrawiam.

jarek89k
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2012, o 17:25

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: jarek89k » 28 sie 2012, o 17:30

Bardzo bym chciał zagrać po polsku w grę The Precursors na platformie PC, chyba już o tej grze ludzie zapomnieli? gra wyszła kilka lat temu i do tej pory nie ma spolszczenia...

LordWieslaw
Posty: 108
Rejestracja: 24 mar 2011, o 00:31

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: LordWieslaw » 1 wrz 2012, o 23:01

Jeśli wyjdzie, http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=19074

Z The Walking Dead sobie poradziliście świetnie, to z tym też dalibyście radę :)

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: Norek » 1 wrz 2012, o 23:02

Widziałem szczątkowe tłumaczenie polskie w wersji beta, domyślam się zatem, że szykuje się coś oficjalnego lub "oficjalniejszego" :)
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

LordWieslaw
Posty: 108
Rejestracja: 24 mar 2011, o 00:31

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: LordWieslaw » 1 wrz 2012, o 23:42

Można by tak porozmawiać z twórcami - to Czesi, więc pójdzie jakoś się dogadać w tej sprawie. Wtedy byłaby możliwość wydania gry po polsku, a sama gra z pewnością będzie pod koniec listopada, o ile się premiera nie przesunie. Jeśli jednak nie, to trzeba będzie poczekać na osobne spolszczenie i tak bardzo jest to ciekawe, teraz z pewnością przyciągnie wielką ilość graczy, jeśli patrząc na samego moda, który chociaż miejscami niedopracowany to bardzo dobry. :)

Kamyk95
Posty: 9
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 18:13

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: Kamyk95 » 3 wrz 2012, o 18:48

Ja sugeruję niedawne Transformers: Fall of Cybertron. Grałem w pełni zlokazlizowaną jedynkę (Transformers: Wojna o Cybertron) i powiem, że gdyby nie dwójka to do dziś uważałbym, że dubbing w jedynce był dobry. Czekam niecierpliwie na tłumaczenie Spec Ops: The Line od Iron Squad. Przydałoby się spolszczenie do "Dawnguard" i zapowiedzianego "Hearthfire". Niedługo przywita nas Tony Hawk's Pro Skater HD oraz I Am Alive.

LordWieslaw
Posty: 108
Rejestracja: 24 mar 2011, o 00:31

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: LordWieslaw » 6 wrz 2012, o 23:23

Właśnie chodzi mi to znowu po głowie, że jako fan F.E.A.R.'a chciałbym zobaczyć jeszcze kiedyś spolszczenie do darmowego DLC pod nazwą Reborn do F.E.A.R. 2: Project Origin. Jest to krótki dodatek trwa 2/3 godziny, ale jest wart uwagi. Już to kiedyś pisałem tutaj, jednak nikt mi jakoś nie odpisał.

Efyr
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2012, o 17:43

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: Efyr » 15 wrz 2012, o 17:47

Jeżeli by można prosić o spolszczenie nowej wersji Half-Life 1 - Black Mesa Source
Gra jest darmowa, stworzona przez fanów. Na pewno sporo osób chętnie pogra w ojczystym języku.
Co do spolszczenia, to nie powinno być zbytnio problemów technicznych, ponieważ teksty są w pliku .txt przypisane do plików dźwiękowych .wav

abesnai
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2012, o 18:09

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: abesnai » 15 wrz 2012, o 18:18

Jeżeli by można prosić o spolszczenie nowej wersji Half-Life 1 - Black Mesa Source
Gra jest darmowa, stworzona przez fanów. Na pewno sporo osób chętnie pogra w ojczystym języku.
Co do spolszczenia, to nie powinno być zbytnio problemów technicznych, ponieważ teksty są w pliku .txt przypisane do plików dźwiękowych .wav
Mam przyjemność w pełni poprzeć jak i również grzecznie poprosić o zainteresowanie powyższą propozycją Efyra :) Takie spolszczenie sprawiło by dużą radość wielu osobom pasjonującym się przygodami dr. Freemana. Dodam, że gra w pełni zasługuje na polonizację, chociażby przez sam fakt dość już historycznego wkładu, jakiego dokonał na rynku FPS'ów pierwowzór Half Life. Oczywiście zachęcam Wszystkich do zapoznania się z samym tytułem, który aspiruje moim skromnym zdaniem do jednego z najlepszych modów - tym bardziej, że samodzielny - jaki dotychczas powstał :)

Awatar użytkownika
Legion
Konsensus gethów
Posty: 52
Rejestracja: 28 lut 2011, o 11:52
Grupa: Geth

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: Legion » 15 wrz 2012, o 19:49

Właśnie chodzi mi to znowu po głowie, że jako fan F.E.A.R.'a chciałbym zobaczyć jeszcze kiedyś spolszczenie do darmowego DLC pod nazwą Reborn do F.E.A.R. 2: Project Origin. Jest to krótki dodatek trwa 2/3 godziny, ale jest wart uwagi. Już to kiedyś pisałem tutaj, jednak nikt mi jakoś nie odpisał.
Błąd: dodatek Reborn nie jest darmowy.
There is a high statistical probability of death by gunshot. A punch to the face is also likely.
Legion


Wróć do „Tłumaczenia gier - rozmowy ogólne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości