Jak powstawało spolszczenie Grzechów Ojców (GK1)

Awatar użytkownika
satan
Posty: 41
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 16:26

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: satan » 13 lis 2013, o 15:18

Świetnie! Trzeba kupić Gabriel Knight na GOG i czekać :).

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: mendosa » 27 gru 2013, o 11:44

Postęp tłumaczenia tekstów w grze osiągnął 100%. Zostało jeszcze:

- korekta - zrobię taką pobieżną korektę na podstawie poczynionych przeze mnie adnotacji (jest ich kilkaset). Wiadomo - wychwycę jakieś 'babole', to od razu poprawię. No i doszlifuję teksty wierszowane, bo nie ze wszystkich jestem zadowolony. Zastanawiam się, czy będę się bawił w robienie spolszczonej instrukcji do GK1? To taki gadżet, wszystko i tak jest wewnątrz gry. Z drugiej strony i tak mam to przetłumaczone, i nie stanowi jakiegoś wielkiego wyzwania wrzucenie tego do PDF, na wyczyszczone obrazki z wersji ang.

- 'odklonowanie' - większość już zrobiłem, ale pewnie gdzieś jeszcze w początkowych rozdziałach zostały 'klony'. Będę testował wybiórczo, wyłapywał, zmieniał.

- grafiki - tu liczę na dalszą pomoc Yareksa, choć to przede wszystkim ja się muszę zorganizować, bo przyznaję, że od kilku miesięcy koncentrowałem się wyłącznie na tłumaczeniu. Muszę jeszcze zacząć testy tych zagadek, które są oparte na grafikach.

- testy - trzy osoby zadeklarowały udział w kompleksowych testach Grzechów Ojców. Kochani - grzejcie maszyny :D
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
satan
Posty: 41
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 16:26

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: satan » 28 gru 2013, o 18:20

Grzeję, grzeję i nie mogę się doczekać spolszczenia :)

Noir
Posty: 12
Rejestracja: 24 sty 2013, o 12:55

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: Noir » 19 sty 2014, o 20:24

Witam. W pierwszej kolejności chciałbym pogratulować zapału do tłumaczenia i podziękować że wreszcie będę miał szansę zagrać w tą grę po polsku :) Trzymam kciuki.

Mam także pytanie do mendosy. Jak już pewnie wiesz w wakacje wychodzi odświeżona wersja GK z okazji 20 lecia. Póki co nie słychać nic o tym by miała ukazać się po polsku. Wiem, że to jeszcze pewnie za wcześnie, ale czy po skończeniu tłumaczenia oryginalnego GK jest szansa, że zrobiłbyś również konwersję do remaku, jeśli ten nie będzie miał naszego języka? Nie liczę na żadne obietnice, po prostu pytam z ciekawości czy już nad tym myślałeś ;)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: mendosa » 19 sty 2014, o 22:02

O, dobre pytanie. Ale moja odpowiedź będzie wielce enigmatyczna ;) . Gdy w ubiegłym roku powziąłem informacje o planowanym "remake'u", postanowiłem zrobić wszystko, aby spolszczenie "prawdziwej" jedynki ukazało się przed planowanym wydaniem wersji odświeżonej - i za zgodą właścicieli praw autorskich. Nie mogę zdradzić szczegółów moich rozmów z Pinkerton Road i Phoenix Online, jednakże "zielone światło" dla wydania spolszczenia "oryginalnego" GK1 jest właśnie ich wynikiem. Jeżeli odświeżone GK1 nie będzie wydane w wersji polskiej, zapewne (to zależy od technicznych możliwości, choć biorąc pod uwagę międzynarodową współpracę i przy jedynce, i przy dwójce - jest to praktycznie pewne) zrobię spolszczenie do niego, jednak bez zgody właścicieli praw autorskich go nie wydam.

Co do Grzechów "starych" Ojców - czcionki ogarnąłem (ale i tak mi się nie podobają), zagadkę graficzną rozgryzłem, pozostało jakieś 120 grafik do przerobienia (pikuś, biorąc pod uwagę GK2), korekta, te "klony"... i testy :D

Bądźcie czujni! :)
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
satan
Posty: 41
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 16:26

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: satan » 4 mar 2014, o 17:04

Świetnie! Można wiedzieć, jakie są teraz mniej więcej postępy?

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: mendosa » 4 mar 2014, o 20:05

Koncentruję się na przeróbce grafik, pozostało mi ich około 90. Pocieszające jest to, że te najtrudniejsze mam już za sobą, a YaReX zadeklarował, że jeszcze kilka zrobi. Korekta (i cyzelowanie wierszowanych kwestii) chwilowo odłożona, chcę ją zrobić po skończeniu grafik - wówczas mini-testy grafik pozwolą mi wyłapać jeszcze więcej błędów. Podobnie "odklonowywanie".

Bądźcie czujni! :D
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
wacekplacek
Posty: 9
Rejestracja: 4 sty 2009, o 13:08
Grupa: Żadna

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: wacekplacek » 31 maja 2014, o 19:02

Żyjesz kolego? Od 3 miecha nie było aktualizacji.

Awatar użytkownika
satan
Posty: 41
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 16:26

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: satan » 1 cze 2014, o 11:15

Też jestem ciekawy.

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: mendosa » 1 cze 2014, o 11:54

Żyję, żyję. I już śpieszę z wyjaśnieniami:

YaReX kończy ostatnie grafiki, ja zaś zakończyłem korektę. Po konwersji grafik spolszczenie pójdzie do testów, właśnie spisuję wytyczne dla testerów. Mam nadzieję udostępnić je testerom już dziś wieczorem. Niestety, nie potrafię ocenić ile potrwają testy. Ale jestem dobrej myśli, bo to już ostatnia prosta.

EDIT:

YaReX zrobił grafiki, ja zrobiłem konwersję. Teraz wszystko w rękach testerów :D

Be Vigilant!
N.E.M.O.


Wróć do „Kąciki tłumaczy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości