[PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

[PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: mendosa » 28 wrz 2014, o 20:22

Ogłaszamy następny projekt tłumaczeniowy. Zaznaczam, że nie jest to projekt na "dziś" lub "jutro", ale jedno jest pewne bardziej niż to, że słońce jutro wstanie - GK zawita na nasze maszyny w polskiej wersji językowej.

Obecnie brak PL czcionki. Narzędzia zaś pozyskaliśmy od zagranicznego tłumacza. Wszystko jest więc na dobrej drodze.
Link do historii: Klik

Link do zapowiedzi: Klik

Link do prezentacji: Klik

Link do pobierania: Klik

Po pięciu latach od startu projekt dobiega do mety. Z dumą prezentuję efekty prac ekipy:

"Gabriel Knight: Grzechy Ojców" na język ojczysty Mikołaja Reja przełożył:
Paweł "Mendosa" Krzemień
Inicjatorem spolszczenia był:
"Manuel Czaszka"
Edycję grafik do polskiej wersji językowej wykonali:
Paweł "Mendosa" Krzemień
Jarosław "YaReX" Jankowski
Polskie czcionki wykonał:
Paweł "Mendosa" Krzemień
Testy polskiej wersji językowej wykonali:
"NRGeek", "Madzius888", "Manuel Czaszka", "Rael", "Tirey93", "vhs", Jarosław "YaReX" Jankowski
Podziękowania dla "vhs" za kosmetykę jednej z czcionek i jednej z grafik.

Grajcie po polsku, czytajcie... "Czytajto" ;) i...

Be Vigilant!
N.E.M.O.

SpokoWap
Posty: 23
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 13:57
Kontakt:

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: SpokoWap » 2 paź 2014, o 16:16

Gram, mam na koncie 21 punktów i trafiłem na następujące kwestie, które ewentualnie można poprawić:

http://zapodaj.net/0ee69a20611a0.jpg.html - to zdanie wypowiada narratorka, nie Gabriel ;)
http://zapodaj.net/267a0492f8fc4.jpg.html - "na tyłach muzeum" brzmi dziwnie, nie lepiej byłoby na przykład "w głębi stołu/wystawy"?

Dzięki raz jeszcze za łatkę - niesamowita robota, grając mam wrażenie, że tekstu jest tu tyle, co w kilku dzisiejszych przygodówkach razem wziętych.

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: mendosa » 3 paź 2014, o 07:43

(...) to zdanie wypowiada narratorka, nie Gabriel ;)
No, tak. A ja zignorowałem uwagę Yareksa ;)
Poważnie - poprawię wskazane błędy jak się tego więcej zbierze.
(...) grając mam wrażenie, że tekstu jest tu tyle, co w kilku dzisiejszych przygodówkach razem wziętych.
Pokusiłem się o wykonanie pewnych obliczeń, przejrzałem wszystkie pliki z tekstem spisując ilość zawartych w nich linijek. Plików jest 77 a łącznie zawierają 10980 stringów. Nawet przy założeniu, że na tysiąc linijek przypada sto pustych i powtarzających się (te sklonowane, to nie zawsze takie dobrodzieje są, o czym piałem wyżej) wyjdzie nam 10K. Przy czym - ta szacowana ilość pustych i powtarzających się, wydaje się przesadzona, ale nie będę tego tak dokładnie sprawdzał. Sama ilość linijek (czy raczej stringów) też niekoniecznie jest miarodajna, bo wiadomo, że jeden string może zawierać jeden wyraz (to rzadkość), a może zawierać dwa, trzy zdania, zajmujące cztery (i więcej) linijek (to częściej).
Dzięki za odzew :)
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
satan
Posty: 41
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 16:26

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: satan » 4 paź 2014, o 17:44

Świetne tłumaczenie! Lecz mam mały problem. Otóż w większości gdy z kimś rozmawiam, pojawia się napis na dole, leczy gdy ten napis zniknie dopiero wtedy jest głos z tego napisu (dubbing). Można coś z tym zrobić?

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: mendosa » 4 paź 2014, o 18:58

Podaj proszę edycję gry - GOG, na CD. Jeśli inna niż GOG - jaka wersja językowa? Dodatkowo podaj wersję samej gry - spotkałem się z 1.0a, 1.0b i 1.1. To pomoże rozwiązać problem.
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
satan
Posty: 41
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 16:26

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: satan » 4 paź 2014, o 19:03

To wersja GOG. Jest po angielsku. Nie wiem, jak mogę sprawdzić wersję pliku.

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: mendosa » 4 paź 2014, o 19:07

Na szybko - odinstaluj spolszczenie i grę (skopiuj zapisy gry), zainstaluj ponownie. Pewnie coś poszło nie tak, albo... trzeba dołożyć jakiś patch. Powiedz jeszcze, jaki system operacyjny?
N.E.M.O.

SirXan
Posty: 33
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 16:05

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: SirXan » 6 paź 2014, o 07:31

[Jestem niesłyszący]

Bardzo dziękuję Ciebie i całej grupy GPP za piękna tłumaczenia do perełka Gabriel Knight! Profesjonalna robota! :) Jeszcze raz dziękuję!

Nadal uczę się j.angielskiego, ale poszło mi bardzo wolno, bo mam kiepski pamięć. :P A więc nie mogłem zacząć w Gabriel Knight 2 PL i GK3 PL bez granie najpierw w GK1 PL, ale nareszcie nadszedł ten upragniony czas. :D Ale DŁUUGOO czekałem na to. ;P

Mam nadzieję, że w niedaleki przyszłości GPP wróci do tłumaczenia "Indiana Jones and Fate of Atlantis", bo to kolejna prawdziwa perełka obok Monkey Island i Gabriel Knight. Szkoda jest zmarnować taka możliwość. :) Wiem, że przenosiliście do działu "Porzucone projekty", ale można pomarzyć. :)

P.S. Przepraszam za możliwe błędy w pisaniu.

SpokoWap
Posty: 23
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 13:57
Kontakt:

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: SpokoWap » 7 paź 2014, o 12:04

Z wersją GOG-ową też mam pewien problem, ale zakładam, że to nie wina spolszczenia. W niektórych lokacjach po kliknięciu na cokolwiek wywołującego komentarz narratorki, Gabriela czy nawiązującego dialog (bez zbliżeń na twarze, bo wówczas ten buraczek znika), pojawia się tekst pisany, a głos odtwarza dopiero po jakichś pięciu sekundach. I wygląda to tak: tekst, pięć sekund ciszy, głos, tekst, pięć sekund ciszy, głos, przez co nawet krótka rozmowa potrafi ciągnąć się minutę czy dwie, choć powinna trwać dosłownie chwilkę. Ma to miejsce między innymi w parku Jackson Square, rezydencji Malii Gedde itd. Jeśli ktoś wie jak to rozwiązać, proszę o instrukcje :)

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: mendosa » 7 paź 2014, o 19:38

To raczej błąd gry. http://www.gog.com/forum/gabriel_knight ... dio_errors . Nie wydaje mi się, abym mógł temu zaradzić.
N.E.M.O.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości