[PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Nfsfan83
Posty: 53
Rejestracja: 27 cze 2014, o 11:37

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: Nfsfan83 » 8 paź 2014, o 11:26

Podpinam się pod problem SpokoWap, i pytanie do Mendosy, czy jest możliwe aby te spolszczenie działało z wersją co ja posiadam, obraz płyty GK1 i patch instalacyjny pod XP, zakładam, że wersja GOG i moja ma te same pliki, na które nakłada się spolszczenie (tekst i grafika). Może jakieś pliki trzeba skopiować z GOG wersji, ta moja pięknie chodziła, nic nie zacina, ani nie ma opóźnień z dźwiękiem.


WAZNA RZECZ

UDALO MI SIE ZAINSTALOWAC SPOLSZCZENIE POD WYDANIE ORYGINALNE Z PATCHEM INSTLACYJNYM POD XP :)

Aby spolsczenie dzialalo z wersja zwykla skopiwac plik RESOURCE.cfg oraz Sierra.exe z katalogu z gra GOG do katalogu gdzie normalnie zainstalowana gra GK przez patch pod XP.

Zobacze czy gra nie bedzie sprawiac problemow.

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: mendosa » 9 paź 2014, o 19:26

Mogę jedynie odesłać tu: http://www.gog.com/forum/gabriel_knight ... nymore_gk1 .

@Nfsfan83, zauważyłem, że wbrew wszelkim doradom postanowiłeś się uprzeć na wersję dla Windows. Mam nadzieję, że Ci się to udało - ale gdybyś jednak nie był zadowolony - zawsze możesz użyć instalatorów DOSBoksa z SHP. Niedługo powinny pojawić się ich tłumaczone na polski wersje (od tygodnia jest to gotowe, ale czekam na możliwość przetestowania tych instalek nim je wypuszczą). Pozdrawiam :)
N.E.M.O.

Nfsfan83
Posty: 53
Rejestracja: 27 cze 2014, o 11:37

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: Nfsfan83 » 9 paź 2014, o 19:47

No uparty jestem, mi ładniej chodzi z instalatorem pod XP, i nie mam problemów z dialogami :)

SpokoWap
Posty: 23
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 13:57
Kontakt:

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: SpokoWap » 9 paź 2014, o 21:01

Trochę podłubałem przy konfiguracji przypisanych do wersji z GOG parametrów DOSBoxa i przerwa między pojawieniem się kwestii pisanej a mówionej skurczyła się do mniej więcej 2-3 sekund. Wciąż nie jest to pełen komfort, ale nie marudzę, gram dalej, pierwszy GK wart jest wszelkich poświęceń.
BTW: Trzeciego dnia podczas rozmowy z Madame Cazanoux trafiłem na easter egga Mendosy :D

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: mendosa » 3 lis 2014, o 13:29

------- 10 paź 2014
BTW: Trzeciego dnia podczas rozmowy z Madame Cazanoux trafiłem na easter egga Mendosy :D
Mam nadzieję, że Cię rozśmieszył :)


------- 3 lis 2014

Otrzymałem ostatnio zgłoszenie dotyczące wadliwej współpracy instalatora spolszczenia z wersjami gry innymi niż GOG, problem już rozwiązałem, ale na publikację odświeżonej łatki będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać. Sam też nie wiem, czy będę robił kolejny instalator (patcher), czy udostępnię jedynie pliki do wrzucenia na zainstalowaną już grę.
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
satan
Posty: 41
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 16:26

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: satan » 16 lis 2014, o 01:57

Dzięki Tobie w końcu ukończyłem pierwszą część Gabriel Knight. Świetna robota :D Tylko jeszcze muszę skończyć drugą część z Twoim spolszczeniem. Gratuluję, że chciało Ci się robić spolszczenie do takiej gry, która zawiera tyle linijek tekstu i dziękuję oczywiście za to, że mogłem skończyć tę grę po Polsku :)

Awatar użytkownika
blackwaterpark
Posty: 63
Rejestracja: 19 paź 2014, o 12:52

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: blackwaterpark » 20 lis 2014, o 19:29

Tak tworzy się historię.
Niesamowite.
Tylko twórcy tego spolszczenia wiedzą, ile pracy i poświęcania w nie włożono.
Ogromne dzięki !
Dar niebios dla osób nie do końca władających językiem angielskim.

PS. Dla osób mniej wtajemniczonych w środowisko DOSBOX, polecam najnowszy D-Fend Reloaded (v1.4.2); za jego pomocą udało mi się uruchomić zdobytą, 15MB wersję gry.

PS2. Nie do końca rozumiem, czym jest plik GK1ForDOSBox.exe i jaką rolę pełni (czy to patch/update?)

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: mendosa » 20 lis 2014, o 21:00

Plik, o który pytasz, to instalator GK1 dla DOSboksa. Umożliwia zainstalowanie gry z CD i z dyskietek, pozwala także na konfigurację ustawień DOSboksa. Przetłumaczyłem go na język polski we wrześniu, ale osoby odpowiedzialne za umieszczanie aktualizacji plików na Sierra Help Pages nie mają ostatnio dość czasu na "kompilację", nie dość tego - przed publikacją chcę go przetestować.

Życzę miłej zabawy :D

A przy okazji - spodziewajcie się aktualizacji plików spolszczenia w najbliższym czasie. Nie, nie dodaję (jeszcze) dubbingu, ale przy okazji prac nad... innym projektem ;), trafiłem na taką masę literówek, że po prostu będę musiał to poprawić. Kłania się nieumiejętność korygowania po sobie, kłania się też nieumiejętność znalezienia osób do korekty. Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa. Do testerów nie mam pretensji, gdyż napisy często zbyt szybko znikają, aby wychwycić takie "popierdółki".
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
blackwaterpark
Posty: 63
Rejestracja: 19 paź 2014, o 12:52

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: blackwaterpark » 21 lis 2014, o 16:30

Zapytam jeszcze o coś:
znalazłem w sieci taki patch GK1_NRS.ZIP (dla wersji floppy) oraz GK1CD_NRS.ZIP (dla wersji na CD).
W środku można znaleźć taki opis:

This patch for "Gabriel Knight: Sins of The Fathers" by NewRisingSun fixes:
- Day 5: Lockup
- Day 6: Sergeant returning too early. You now have 30 seconds.
- African Snake Mound: Mummies "float" instead of walk if you leave the room too quickly.
Note: Before installing this patch, make sure you update to the latest version of the game, first, by installing the Sierra patch.


Czy użycie tego patcha spowoduje, że zastosowanie spolszczenia może wprowadzić błędy w rozgrywce?

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców

Postautor: mendosa » 21 lis 2014, o 17:48

Dopóki nie masz problemów z rozgrywką, wstrzymaj się z aplikowaniem jakichkolwiek dodatkowych łatek (patchy). Spolszczenie z nimi działa, ale z patchami sprawa tak wygląda, że pewne rzeczy naprawiają, ale za to czasem psują inne.

-- 21 lis 2014, o 18:50 --

Inaczej - sprawdź, którą masz wersję gry. Jeśli starszą niż 1.0b, to zainstaluj pierwszy patch (bo masz wersję dyskietkową):

http://www.sierrahelp.com/Patches-Updat ... dates.html

Aczkolwiek, opisałem to w Czytajto.
N.E.M.O.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości