Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Wolna dyskusja na temat gier/tłumaczeń. Komentowanie i opinie jak najbardziej wskazane.
Awatar użytkownika
EvilDoom
Posty: 192
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 10:11
Kontakt:

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: EvilDoom » 18 mar 2016, o 20:44

Jedi Knight seria
Far Cry 3 Blood Dragon
AC Liberation HD
Do tych gier powstały spolszczenia.

Awatar użytkownika
seraf5
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2012, o 18:09

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: seraf5 » 18 mar 2016, o 23:42

Gry jakie chciałbym zobaczyć po polsku:
#PC:
  • RYSE: Son of Rome (mam sporo zrzutów ekranu z napisów)
    Final Fantasy TYPE-0 HD
    Final Fantasy XIII-2
    Lightning Returns: Final Fantasy XIII
    Dead or ALive 5 Last Round
Ryse:
Ostatnio coś tam grzebałem w plikach gry, ale nie wiem czym otworzyć pliki .xml otrzymane po wypakowaniu pliku .pak. Ale projekt raczej możliwy, bo ilość słów raczej nie jest jakaś zniewalająca.
FF:
Te gry mają tyle tekstu, że jak już ktoś w ogóle się za nie weźmie, to kilka lat musiałbyś poczekać na spolszczenie do jednej z nich.
DOA5:
Nie znam nikogo, kto posiadałby tę grę na PC, a cena raczej nie zachęca, zwłaszcza że przecen praktycznie na ten tytuł nie ma. Wątpię też, czy spolszczenie byłoby w ogóle możliwe. Jeśli jednak tak, to nie byłby raczej problem, bo gra chyba nie ma milionów linijek słów.

CrusaderPL
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2016, o 15:47

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: CrusaderPL » 20 mar 2016, o 20:09

Jedi Knight seria
Far Cry 3 Blood Dragon
AC Liberation HD
Do tych gier powstały spolszczenia.
Widziałem ale strona podejrzana (komunikat) a tu nie ma nic.

XxboguuxX
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2016, o 00:18

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: XxboguuxX » 28 mar 2016, o 11:35

Ja bym zagrał po polsku w to => viewtopic.php?f=15&t=2929

Awatar użytkownika
MarkosBoss
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2016, o 10:44
Kontakt:

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: MarkosBoss » 4 kwie 2016, o 15:17

A miałby ktoś ochotę na Terrarię w ojczystym języku? Wiem, że nie jest tam zbyt dużo tekstu, przynajmniej w formie dialogów (najwięcej to w sumie nazwy przedmiotów chyba).

Poza tym ostatnio bardzo urzekła mnie gra Lara Croft and the Guardian of Light. Wiem, że teraz jest już jej kontynuacja (Temple of Osiris), ale tej się jeszcze nie dorobiłem. Niemniej jednak, w LCatGoL (straszny skrót!) również nie ma nazbyt dużo dialogów - najwięcej to różnego rodzaju "obdżektiwy", z tego com zauważył.

Do tego jeszcze Stacking PL, seria Shadowrun, Binary Domain, Borderlands 2 (na którego polską wersję czekam z niecierpliwością). Jest też coś takiego jak Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas - niezwykle ujmująca gra nawiązująca do Legend of Zelda.

Nie wspomnę nawet o PAYDAY 2, które rad byłbym oglądać w naszym języku...

Awatar użytkownika
seraf5
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2012, o 18:09

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: seraf5 » 4 kwie 2016, o 16:07

Poza tym ostatnio bardzo urzekła mnie gra Lara Croft and the Guardian of Light. Wiem, że teraz jest już jej kontynuacja (Temple of Osiris), ale tej się jeszcze nie dorobiłem. Niemniej jednak, w LCatGoL (straszny skrót!) również nie ma nazbyt dużo dialogów - najwięcej to różnego rodzaju "obdżektiwy", z tego com zauważył.

Do tego jeszcze Stacking PL, seria Shadowrun, Binary Domain, Borderlands 2 (na którego polską wersję czekam z niecierpliwością). Jest też coś takiego jak Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas - niezwykle ujmująca gra nawiązująca do Legend of Zelda.

Nie wspomnę nawet o PAYDAY 2, które rad byłbym oglądać w naszym języku...
Z Larą może być problem, gdzieś czytałem, że strasznie trudno dostać się do plików z tekstem.
Stacking miało być przetłumaczone przez Eureka Subs, ale się rozpadli. Binary Domain pewnie nikt się nie podejmie, bo mało kto zna tę grę, na B2 też niecierpliwie czekam, a w Oceanhorn z chęcią zagrałbym po polsku, bo mam z bundla za całe 4 grosze (ukryta siłą cebuli haha :))

Awatar użytkownika
MarkosBoss
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2016, o 10:44
Kontakt:

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: MarkosBoss » 4 kwie 2016, o 18:49

Binary Domain jest naprawdę niedocenione - a szkoda.
Oceanhorn mam z tego samego źródła - i chyba też nie jest jakoś specjalnie popularne. Ale głos mój i głos twój to już dwa głosy, a to już coś. :)

fifus1992
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 06:56

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: fifus1992 » 15 kwie 2016, o 07:04

FF IX wersja steam :)

Awatar użytkownika
bathor
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2012, o 14:01

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: bathor » 22 kwie 2016, o 16:59

Może ekipa GrajPoPolsku byłaby zainteresowana spolszczeniem tego tytułu - Buzz Aldrin's Space Program Manager. Kumpel na pytanie o polską wersję gry otrzymał taką odpowiedź:

Kod: Zaznacz cały

Hello. At the moment we don't have any plans for Polish localization, though I'm more than happy to provide support to anyone willing to work on it (the Spanish localization was done by a fan of the game). Feel free to contact me via private message if you're interested in this :)

od tego użytkownika Nacho84

Sam mam chrapkę na tą grę, ale z angielskim u mnie słabo. Jeżeli ktoś by się podjął zadania przetłumaczenia gry, mogę zasponsorować jedne egzemplarz gry na Steam.

Patryk
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 13:05

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: Patryk » 27 kwie 2016, o 13:11

Mam zamiar spolszczyć Pokemon RBG.

Do Redów widziałem już tłumaczenia, ale były one średniej jakości. Mnóstwo błędów, bez polskich znaków i poucinane nazwy Pokemonów. Zamierzam się tym zająć.

Ktoś chętny do pomocy? Planuję rozpocząć po maturach (końcem maja/początkiem czerwca).


Wróć do „Tłumaczenia gier - rozmowy ogólne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości