[PC] Undertale

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Undertale

Postautor: Norek » 15 maja 2016, o 09:42

Odezwij się na grajpopolsku@gmail.com, a zobaczę, czy nawiążemy współpracę w tym temacie : )
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Donmaslanoz14
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2015, o 23:02

Re: [PC] Undertale

Postautor: Donmaslanoz14 » 25 cze 2016, o 15:37

Jeżeli dobrze rozumiem, to projekt stoi w miejscu, tak?

marcinu456
Posty: 5
Rejestracja: 5 maja 2016, o 18:12

Re: [PC] Undertale

Postautor: marcinu456 » 15 sie 2016, o 13:39

Projekt żyje czy umarł?

Awatar użytkownika
AwwBurnPL
Posty: 117
Rejestracja: 26 mar 2014, o 16:11

Re: [PC] Undertale

Postautor: AwwBurnPL » 21 sie 2016, o 14:23

Na razie stoi w miejscu z tego co wiem

darkherobrine4u
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2016, o 15:44

Re: [PC] Undertale

Postautor: darkherobrine4u » 20 paź 2016, o 16:58

osobiście zgłaszam się w pomocy nad projektem.

Kecel
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:29

Re: [PC] Undertale

Postautor: Kecel » 21 paź 2016, o 14:54

@darkherobirne4u to zgłoś się do Norka... albo nie... rób co chcesz mnie chciał wziąć i jak zrobiłem wszystko o co mnie prosił powiedział że słabo zrobione i mam mu dać kilka dni na sprawdzenie... MIJA KTÓRYŚ MIESIĄC.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Undertale

Postautor: Norek » 26 paź 2016, o 10:01

@darkherobirne4u to zgłoś się do Norka... albo nie... rób co chcesz mnie chciał wziąć i jak zrobiłem wszystko o co mnie prosił powiedział że słabo zrobione i mam mu dać kilka dni na sprawdzenie... MIJA KTÓRYŚ MIESIĄC.
Aż sprawdziłem i faktycznie, miałem sprawdzić Twoje tłumaczenie (w maju), ale napisałem też w mailu:
Powiem tak - już za samą formę (nawet nie PDF) jesteś zdyskwalifikowany, bo kompletnie nie zastosowałeś się do prostych poleceń na wstępie. Wywaliłeś wszystkie tagi (znaczy wiem - pisałeś wszystko linijka pod linijką), a w instrukcji jest wyraźnie napisane, że tagi mają zostać. Skoro ktoś nie potrafi do tak prostej instrukcji się zastosować, to co będzie w przypadku tych bardziej skomplikowanych?
Wiem, że to nie miejsce na to, ale próbka jest średnia i już teraz mogę ukrócić Twoje oczekiwania na odpowiedź.
Przepraszam, że faktycznie zapomniałem o tym, ale jak zacytowałem - próbka została zdyskwalifikowana z prostych powodów, plus teraz jak na nią patrzę to jest przeciętna. Zająłem się widać wtedy innymi próbkami, które przyszły w prawidłowym formacie.

_______________________________________________________
Co do Underatle, to niedługo ruszymy z projektem, bo zgłosiła się do nas osoba, która rozpoczęła go jakiś czas temu - więcej szczegółów wkrótce.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Krzyhau
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2017, o 21:12

[PC] Undertale

Postautor: Krzyhau » 20 sty 2017, o 23:41

Witam wszystkich!

Przydługawy wstęp:
Spoiler!
Tak, wiem, na tym forum są już aż trzy (!) projekty skupiające się na tej grze, jednak nie zauważyłem, by któryś był jeszcze aktywny (ostatnie posty pojawiły się trzy miesiące temu). Nie znalazłem też nigdzie indziej żadnego spolszczenia. Jeśli ktoś jednak czyni w chwili obecnej duży postęp nad tłumaczeniem tej gry, niech da znać, to będę wiedział, czy się w ogóle opłaca to robić :)
Chciałbym też zaznaczyć, że jestem kompletnym amatorem w tej dziedzinie, a Undertale jest pierwszą grą, którą chcę przetłumaczyć od początku do końca (świetny wybór...). Poza tym moje zdolności językowe mogą nie być zadowalające, tak więc jakość tłumaczenia zdecydowanie będzie średnia bla, bla, bla.
Projekt robię dla frajdy. Gdy skończę lub zrezygnuję z niego, udostępnię pliki, dzięki czemu ktoś bardziej ogarnięty będzie mógł dokończyć to za mnie :)
Zakończę ten wstęp stosownym dla tej gry ostrzeżeniem: spoilery! (no ba)
Okej, teraz do rzeczy.
Nie tak dawno, bo z tydzień temu, postanowiłem dla zabicia czasu i rozluźnienia potłumaczyć jakże świetną grę, jaką jest Undertale.
Po kilku dniach luźnego pisania przy słowniku udało mi się przetłumaczyć połowę interfejsu, (chyba) całe Ruiny na każdej ścieżce oraz trochę Snowdin i kilka innych drobnych rzeczy. Na tym etapie zdecydowałem podzielić się częścią tego, co dokonałem :)
Zamieszczam pod spodem kilka screenów.
Spoiler!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Także ten, krytyka mile widziana :)

Awatar użytkownika
GreenScream
Posty: 76
Rejestracja: 15 lut 2015, o 17:41
Grupa: ReWord

Re: [PC] Undertale

Postautor: GreenScream » 21 sty 2017, o 17:32

Opis dla ŻABETA proponuję zmienić na coś w stylu "Żabet nie ma w życiu łatwo/prosto".

Na pierwszym screenie z Sansem pojawia się wyraz "cięzke" - powinno być "ciężkie".

Ostatni screen - ten przecinek jest raczej zbędny, nie potrzebnie przerywasz ciąg zdania.

Mimo to, są polskie znaki, są screeny - obyś tylko wytrwał do końca :)

Pozdrawiam

Krzyhau
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2017, o 21:12

Re: [PC] Undertale

Postautor: Krzyhau » 25 sty 2017, o 18:57

Dzięki GreenScream, kompletnie nie zauważyłem tej literówki, ale jest już poprawiona ;)

Gdyby kogoś interesował postęp - gra jest już przetłumaczona do miasteczka Snowdin włącznie (nie sprawdzałem dokładnie ścieżki ludobójczej). Po ilości przetłumaczonych dialogów szacuję postęp tłumaczenia na 15-20%.

Tu trochę więcej screenów (bo czemu nie ;) :
Spoiler!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości