[PC] Indiana Jones and Fate of Atlantis

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
Awatar użytkownika
Madzius888
Posty: 36
Rejestracja: 14 sie 2013, o 20:33

Re: [PC] Indiana Jones and Fate of Atlantis

Postautor: Madzius888 » 19 cze 2016, o 22:01

Nie mam dostępu do niemej wersji dyskietkowej, więc niestety nie wiem. Działam na grze przygotowanej na GOG-u zemulowanej na SCUMMVm = CD talkie version i tę właśnie polecam.
Na spolszczenie w pełni pozytywnie reagują trzy wersje - wszystkie oprócz FM Towns. Co ciekawe wersja ujęta tu jako Floppy również ma głosy, więc jest to tak naprawdę kopia wersji CD lub jakaś hybrydka.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/726 ... wersje.jpg

jukiju7656
Posty: 2
Rejestracja: 1 cze 2016, o 15:49

Re: [PC] Indiana Jones and Fate of Atlantis

Postautor: jukiju7656 » 17 paź 2016, o 19:59

Wracam tu po kilku miesiącach z nieśmiałym pytaniem: jak postępy w pracy nad projektem? :)

Coyeculver
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2016, o 23:15

Re: [PC] Indiana Jones and Fate of Atlantis

Postautor: Coyeculver » 17 lis 2016, o 23:32

Ja również podpisuję się pod pytaniem kolegi. Nie ukrywam, że niecierpliwie czekam na to spolszczenie i kibicuję koleżance zajmującej się tłumaczeniem :)

Awatar użytkownika
porfirion
Posty: 4
Rejestracja: 5 cze 2016, o 16:37

Re: [PC] Indiana Jones and Fate of Atlantis

Postautor: porfirion » 13 sty 2017, o 11:33

Tak się nie mogę powstrzymać i muszę się odezwać: mam wielką nadzieję, że ta cisza w temacie oznacza tylko, że tłumaczenie jest w toku i nie utknęło, ale stopniowo wolniej lub szybciej idzie do przodu?
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

Woocash
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2017, o 12:52
Kontakt:

Re: [PC] Indiana Jones and Fate of Atlantis

Postautor: Woocash » 18 mar 2017, o 13:42

Witam wszystkich forumowiczów. Jako że projekt zapewne upadł postanowiłem wziąć sprawy we własne ręce. Poniżej prezentuje dwa filmiki prezentujące kawałek tłumaczeniu które prowadzę. Na stronie https://and-my-blog.blogspot.com/ będę zamieszczał kolejne filmiki z postępu prac. Jeszcze miałbym pytanie do osób które miały styczność z tłumaczeniem gier na tym silniku. Mam problem z wyśrodkowaniem komend w dolnym pasku (daj, użyj, pchnij itp.). Czy ktoś wie jak można zmienić położenie tekstu tak żeby umieścić go centralnie w swoich "kratkach". Będę wdzięczny za podpowiedź :)


Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Indiana Jones and Fate of Atlantis

Postautor: mendosa » 18 mar 2017, o 13:57

Gdyby projekt upadł, pojawiłaby się informacja o tym. Może skontaktuj się z Madzius przez PW? Gdyby chciała przekazać projekt, pracy będzie mniej.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2017, o 21:57 przez mendosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dodałem przecinek.
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
Elum
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 07:52
Grupa: Przygodoskop
Kontakt:

Re: [PC] Indiana Jones and Fate of Atlantis

Postautor: Elum » 18 mar 2017, o 16:01

Niepotrzebnie tracisz czas, Woocash, bo projekt nie upadł. Jeśli tak bardzo zależy Ci na tłumaczeniu akurat Fate of Atlantis, miałeś na to czas od 1992 do 2015 roku. Teraz jest to projekt Madzius, bardzo mi przykro. Będziesz musiał wybrać sobie do tłumaczenia inną grę. Może Indiana Jones and the Last Crusade? Wciąż jest wolna.
Może skontaktuj się z Madzius przez PW? Gdyby chciała przekazać projekt pracy będzie mniej.
Na miejscu Madzius nie zaczynałbym współpracy z kompletnie anonimowym człowiekiem, który zarejestrował się na forum parę godzin temu.

Nie obraź się, Woocash, ale po prostu tak się nie robi. Gdy Madzius zaczęła tłumaczyć Indianę, ten wątek od bardzo dawna leżał w dziale "Projekty porzucone i nieaktywne" (zauważ, że wątek został założony w 2009 roku).

Awatar użytkownika
Madzius888
Posty: 36
Rejestracja: 14 sie 2013, o 20:33

Re: [PC] Indiana Jones and Fate of Atlantis

Postautor: Madzius888 » 18 mar 2017, o 16:03

Cześć Woocash, projekt nie upadł, lecz.. zapadł w zimowy sen. Obowiązki nie pozwalały mi się nim ostatnio zająć, jednak z początkiem kwietnia zamierzam doń wrócić.
Jeżeli chcesz się pobawić, to pewnie, nie ma problemu, żeby były i dwa spolszczenia, im więcej tym weselej :)
Zaś z drugiej strony jest wiele fajnych projektów, które czekają i trochę szkoda się powielać.

Eh, widzę, że linki wygasły, postaram się przenieść obrazki gdzieś indziej. Dropbox odmawia współpracy.

Awatar użytkownika
porfirion
Posty: 4
Rejestracja: 5 cze 2016, o 16:37

Re: [PC] Indiana Jones and Fate of Atlantis

Postautor: porfirion » 18 mar 2017, o 18:27

Poniżej prezentuje dwa filmiki prezentujące kawałek tłumaczeniu które prowadzę.
Nie wiem, czy będziesz kontynuował to tłumaczenie, skoro - jak widać - projekt prowadzony przez Madzius wcale nie upadł, więc na razie nie będę dawał konkretnych uwag do tych fragmentów, które pokazałeś na filmikach (choć już tam widziałem kilka bardzo niemiłych dla oka błędów ortograficznych czy literówek) - ale oczywiście w razie gdybyś chciał, mogę je wyszczególnić.
Natomiast mam taką jedną ogólną uwagę, która Ci się przyda do każdego projektu tłumaczenia, jakiego byś się podejmował: polub się z przecinkami ;) W języku angielskim przecinki są o wiele rzadziej używane niż w polskim, gdzie ich brak w wielu zdaniach złożonych, a także gdzieniegdzie przed wołaczami był bardzo widoczny.
Obowiązki nie pozwalały mi się nim ostatnio zająć, jednak z początkiem kwietnia zamierzam doń wrócić.
(...)
Eh, widzę, że linki wygasły, postaram się przenieść obrazki gdzieś indziej. Dropbox odmawia współpracy.
Cieszy mnie to bardzo, że projekt będzie wznowiony :) A co do droboksa - coś zdaje się pozmieniali ostatnio w swojej polityce prywatnych/publicznych linków, czy coś podobnego i wszystkie stare linki nie działają, więc trzeba wygenerować nowe. Ale to chyba nie tak, że w ogóle dropbox odmawia współpracy.
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

Woocash
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2017, o 12:52
Kontakt:

Re: [PC] Indiana Jones and Fate of Atlantis

Postautor: Woocash » 20 mar 2017, o 16:41

@porfirion
Filmiki prezentują coś co można nazwać "pre alfą" przed jakąkolwiek korektą ;) Tak naprawdę to było pierwsze wgranie tłumaczenia po przygotowaniu czcionki. Uznałem że "żółtodziób" powinien pokazać coś więcej niż do tej pory było zaprezentowane poza pustą deklaracją że się tym zajmuje. Za cel postawiłem sobie najpierw przetłumaczyć wstępnie całość tekstu zachowując sens a następnie potem dokonać korekty. Szczególnie że przy tej ilości tekstu trudno jest ogarniać całość. Jak coś to śmiało pisz mi o tych błędach tutaj lub na PW bo mimo że też większość baboli też już wyłapałem to przy kilku tysiącach linijek pisanych głównie późną nocą mózg płata niezłe figle :)

@Elum
Nie obrażam się bo nie proszę się o żadną współpracę ;) Nie założyłem też tu konta żeby szukać społecznej aprobaty, pozwolenia na podejmowane przeze mnie działania czy pomocy przy organizacji czasu wolnego ;) Na tłumaczeniu zależy mi na tyle że zanim ogłoszone było jego wznowienie w 2015 to miałem przetłumaczoną 1/3 tekstów. Stąd może Twoje mylne założenie że zabieram się za to "z marszu" i zaczynam od początku lub od razu chce podczepić się pod czyjąś pracę. Nic z tych rzeczy. Swoją wersję wstrzymałem bo z tego co zrozumiałem Madzius888 miała pliki od pierwotnego autora więc przyjąłem że zapewne prace są bardziej zaawansowane i odpuściłem sobie. Jednak fajnie że mój post rzucił chociaż trochę światła na to co w ogóle dzieje się w tym temacie. Jak głosi słynna marketingowa maksyma - "konkurencja napędza postęp". ;)

Nie zrozumcie mnie źle, nie mam zamiaru nikogo obrazić. Każdy poświęca na tłumaczenie tyle czasu i pracy ile może lub uznaje za stosowne. Jednak póki co to poza intrem z 2009 roku i paroma screenami sprzed ponad roku nie ma żadnych wiadomości o postępie prac. Spolszczenie będę kontynuował nawet żebym miał je pisać "do szuflady". Po prostu czuje się pewniej kiedy wiem że jego wydanie zależy ode mnie. A jeżeli ktoś mnie ubiegnie to z uśmiechem na twarzy wgram jego spolszczenie :)


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Marlub i 7 gości