Spolszczenie do No One Lives Forever 2

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
Awatar użytkownika
DirkPitt1
Posty: 62
Rejestracja: 21 sie 2019, o 11:43

Re: Spolszczenie do No One Lives Forever 2

Postautor: DirkPitt1 » 25 sie 2019, o 10:53

No, trochę przechwaliłem, że teraz to już z górki, bo ta ostatnia czcionka dała mi nieźle w kość. Twórcy tej gry muszą być sadystami, albo nie słyszeli o istnieniu języków wymagających innych znaków niż w angielskim (albo jedno i drugie). Cokolwiek bym zrobił, czcionka w głównym menu i paru innych miejscach gry nie reagowała na jakiekolwiek zmiany, nawet gdy testowo zamieniłem wszystkie znaki na wykrzykniki. W ramach testów usunąłem oryginalną nawet całkowicie z plików gry i zastąpiłem moją, co nic nie dawało, a całkowity brak skutkował błędem przy próbie uruchomienia. Okazało się, że gra wymaga obecności czcionek w swoich plikach, ale i tak najwyraźniej sprawdza najpierw czy są one zainstalowane w systemie i to z nich korzysta, jeśli są obecne. Tak było w tym przypadku i nawet próba instalacji mojej wersji skończyła się tylko zainstalowaniem równolegle z oryginalną systemową, z której ciągle korzystała gra.

Na szczęście pogrzebałem w plikach (przy okazji dowiadując się, że rzeczywiście gra korzysta tylko z tych czterech, bo reszta nie jest do niczego przypisana) i okazało się, że mogę powiedzieć grze, jakiej czcionki ma szukać, więc jakoś to obszedłem. Czcionka będzie ta sama, tylko pod inną nazwą, żeby gra nie znalazła jej w systemie i nie używała zamiast zmodyfikowanej z własnych plików.

Miejmy nadzieję, że pod tym względem nie ma żadnych różnic w jedynce i Contract JACKU, bo chyba osiwieję.
"I said grab him, not stab him."
"You look like you need a monkey."

mario
Posty: 55
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 08:12

Re: Spolszczenie do No One Lives Forever 2

Postautor: mario » 26 sie 2019, o 11:00

DirkPitt1, swoje wersje spolszczeń do obu części udostępnisz tutaj na stronie?

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Posty: 62
Rejestracja: 21 sie 2019, o 11:43

Re: Spolszczenie do No One Lives Forever 2

Postautor: DirkPitt1 » 26 sie 2019, o 13:53

Nie widzę ku temu przeszkód. Wygląda na to, że jakoś te czcionki ogarnąłem. Teraz jeszcze tylko korekta i będę mógł przejść do fazy testów na ludziach. :)
"I said grab him, not stab him."
"You look like you need a monkey."

mario
Posty: 55
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 08:12

Re: Spolszczenie do No One Lives Forever 2

Postautor: mario » 26 sie 2019, o 17:03

Ja podobnie jak w przypadku spolszczenia SneakiestDuke68 chętnie podejmę się testów :) Za około 2 tygodnie będę miał więcej czasu, więc jakby udało się do tego czasu coś wydać będę mógł działać :) Contract JACK też planujesz spolszczyć?

Awatar użytkownika
SneakiestDuke68
Posty: 94
Rejestracja: 16 cze 2019, o 13:24
Kontakt:

Re: Spolszczenie do No One Lives Forever 2

Postautor: SneakiestDuke68 » 27 sie 2019, o 09:56

DirkPitt1 a kiedy skończysz spolszczenie do NOLF1 ? Jak chcesz mogę ci podesłać spolszczony launcher do NOLF1 jak i do NOLF2.

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Posty: 62
Rejestracja: 21 sie 2019, o 11:43

Re: Spolszczenie do No One Lives Forever 2

Postautor: DirkPitt1 » 27 sie 2019, o 11:12

Ja podobnie jak w przypadku spolszczenia SneakiestDuke68 chętnie podejmę się testów :) Za około 2 tygodnie będę miał więcej czasu, więc jakby udało się do tego czasu coś wydać będę mógł działać :) Contract JACK też planujesz spolszczyć?
Jak nic nie stanie na przeszkodzie, powinienem do tego czasu skończyć korektę. Jeśli chodzi o Contract Jack, to w 100% nie wiem, bo niby GOL twierdzi, że polska wersja była z przełożonymi napisami, ale ja się spotkałem tylko z angielską i bardzo podstawowym, nieoficjalnym tłumaczeniem bez polskich czcionek, więc nie wiem czy jest sens. Z drugiej strony z dostępnością tej gry jest dziś jak z NOLFami, więc pozostaje półoficjalny nolfrevival z angielską wersją. Contract był mniej "rozgadany", więc nie wykluczam, ale na razie priorytetem jest ukończenie dwójki i jedynka.

DirkPitt1 a kiedy skończysz spolszczenie do NOLF1 ? Jak chcesz mogę ci podesłać spolszczony launcher do NOLF1 jak i do NOLF2.
Na jedynkę przed Bożym Narodzeniem, albo nawet nowym rokiem nie ma co liczyć. Czas na tłumaczenia mam nie częściej niż co 2-3 tygodnie, a jeszcze jedynki nie znam praktycznie na pamięć, więc przy niektórych opcjonalnych rozmowach NPCów muszę jeszcze tracić czas na sprawdzanie, kto gadał z kim (chłop z babą, baba z cbabą czy jakaś inna konfiguracja).

Spolszczony launcher też mam już gotowy, ale dzięki za propozycję.
"I said grab him, not stab him."
"You look like you need a monkey."

mario
Posty: 55
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 08:12

Re: Spolszczenie do No One Lives Forever 2

Postautor: mario » 27 sie 2019, o 11:46

A poziom tego ruskiego spolszczenia jest tragiczny? Może wystarczy tylko przystosować je do aktualnej wersji gry, bo i ile się nie mylę to tam chyba teksty były z polskimi znakami.

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Posty: 62
Rejestracja: 21 sie 2019, o 11:43

Re: Spolszczenie do No One Lives Forever 2

Postautor: DirkPitt1 » 27 sie 2019, o 13:40

Do Contract? Z tego co pamiętam przełożone było może 20% tekstu i nie było mowy o polskich znakach, chociaż po latach mogę coś źle pamiętać. A może po prostu myślimy o 2 rożnych spolszczeniach. Zresztą, mimo wszystko zrobić od podstaw po swojemu.
"I said grab him, not stab him."
"You look like you need a monkey."

Awatar użytkownika
SneakiestDuke68
Posty: 94
Rejestracja: 16 cze 2019, o 13:24
Kontakt:

Re: Spolszczenie do No One Lives Forever 2

Postautor: SneakiestDuke68 » 27 sie 2019, o 15:09

Contract Jack był polskiej wersji, w wersji pudełkowej spolszczonej przez Cenegę, ale niestety, jeśli chce się znaleźć to spolszczenie to jedynie goście na chomikuj mają daną właśnie tą wersje Contract Jack z spolszczeniem.

mario
Posty: 55
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 08:12

Re: Spolszczenie do No One Lives Forever 2

Postautor: mario » 27 sie 2019, o 16:08

Chodziło mi o te ruskie spolszczenie do jedynki, które krąży po sieci. Pamiętam, że chwilę na nim pograłem i nie było aż tak tragicznie, ale możliwe, że później już mogło być gorzej. Natomiast co do Contract Jack jest tak jak pisze SneakiestDuke68, teraz ciężko jest znaleźć tę wersję gry, może na jakiś aukcjach używki, ale to częsta przypadłość dawnych gier gdzie polska wersja była wydawana przez rodzimego dystrybutora, a nie producenta gry.


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bax001, Bing [Bot] i 2 gości