Czcionka w grze Kingdom Hearts 3

Problemy w tłumaczeniu? Tu możesz spróbować uzyskać pomoc!
bubson001
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2024, o 17:09

Czcionka w grze Kingdom Hearts 3

Postautor: bubson001 » 28 lut 2024, o 17:34

Witam, od razu zaznaczę że pierwszy raz pisze post na form więc jeżeli coś będzie nie tak to proszę mnie poprawić.
Jest to również mój pierwszy projekt więc jestem dosyć zielony zwłaszcza w kwestiach mocno technicznych.

A więc zacząłem w wolnym czasie tłumaczyć Kingdom Hearts 3, udało mi się dostać do plików jednak mam problem ze zmianą czcionki aby dodać polskie znaki, mianowicie po wypakowaniu pliki czcionki (o ile to są w ogóle te pliki, być może właściwe są zakopane gdzieś głębiej) są w formacie .tga których nie mam pojęcia jak mam edytować. Próbowałem Font editorami ale nie obsługują tego formatu, po otworzeniu w Gimpie coś się pokazuje ale litery mają dziwny blur i nie bardzo wiem jak się za to zabrać. A wygląda to tak:
Obrazek

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł lub byłby w stanie mnie nakierować co z tym zrobić i jak dodać te polskie znaki byłbym bardzo wdzięczny.
Wrzucam jeszcze jak to wygląda aktualnie w samej grze:
Obrazek

bax001
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2021, o 20:49

Re: Czcionka w grze Kingdom Hearts 3

Postautor: bax001 » 28 lut 2024, o 17:53

Znajdź takiego samego lub podobnego fonta i spróbuj wygenerować tym:
https://www.angelcode.com/products/bmfont/

Wygenerujesz bitmapę (tga) i plik z informacjami o znakach (fnt)

bubson001
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2024, o 17:09

Re: Czcionka w grze Kingdom Hearts 3

Postautor: bubson001 » 28 lut 2024, o 19:02

Okej, próbowałem coś zadziałać z tym programem jednak nic nie wyszło. Jak się okazało ludzie z discorda poświęconemu modowaniu KH3 powiedzieli mi że fonty były robione we flashu i mało kto się tym zajmował ze względu na skomplikowanie i praktycznie brak jego dokumentacji. Ja sam raczej tego nie ogarnę więc pozostaje mi dalsze tłumaczenie bez polskich znaków ;/
Szkoda, bo chciałem aby nie wyglądało to byle jak ze względu na szacunek jaki mam do tej gry.

ValthemarPL
Posty: 26
Rejestracja: 29 lis 2020, o 20:35

Re: Czcionka w grze Kingdom Hearts 3

Postautor: ValthemarPL » 28 lut 2024, o 21:04

To jest czcionka w formacie SDF, oprócz tego pliku graficznego musi być też plik tekstowy zawierający informacje o znakach.
Do generowania nowych znaków możesz użyć np. https://gabdube.github.io/easy-signed-distance-field/ lub https://evanw.github.io/font-texture-generator/
Ale najpierw zobacz czy jakiekolwiek zmiany w tym pliku są widoczne w grze. Jeśli tak to będziesz mógł podmienić znaki.

bubson001
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2024, o 17:09

Re: Czcionka w grze Kingdom Hearts 3

Postautor: bubson001 » 28 lut 2024, o 21:33

2 pliki z folderu Font domyślnie są w formatach .uasset oraz .uexp, ten pierwszy udało mi się wypakować i zawierał on kilka plików w formacie .tga. Wszystkie wyglądają tak samo jak ten który zlinkowałem wyżej, różnią sie jedynie znakami (jedne zawierają rosyjskie reszta japońskie i inne) i nie ma tam żadnych plików tekstowych. Zakładam że mogą one być w tym drugim którego nie udało mi się dalej otworzyć a bez którego nic nie jestem w stanie raczej zrobić, ponieważ plików .tga nie obsługuje nic co próbowałem, łącznie z tymi generatorami które podesłałeś.

EDIT: Tak wyglądają te pliki z folderu Font:
Obrazek

A tak wygląda plik .uasset po rozpakowaniu:
Obrazek

Być może ktoś ma pomysł jak rozpakować ten plik .uexp, albo może gdzie w plikach może być jeszcze ukryty ten font jeżeli okazałoby się że to nie te pliki.

bax001
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2021, o 20:49

Re: Czcionka w grze Kingdom Hearts 3

Postautor: bax001 » 29 lut 2024, o 02:06

Uasset to tylko naglowek. Te pliki tga sa z pliku uexp, bo to on zawiera dane


Wróć do „Kwestie językowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość