Resident Evil 4 Remake - tłumaczenie maszynowe

Wolna dyskusja na temat gier/tłumaczeń. Komentowanie i opinie jak najbardziej wskazane.
paroc26930
Posty: 28
Rejestracja: 2 cze 2023, o 08:48

Re: [PC] Resident Evil 4 Remake

Postautor: paroc26930 » 13 kwie 2024, o 22:59

No ale ja przecież napisałem, że sharik może robić co chce, więc w czym problem? Chodzi mi po prostu o to, że ja bym nie miał sumienia (nawet, gdyby mnie nikt do niczego nie zmuszał i miałbym to zrobić "charytatywnie") wydać spolszczenia, w którym są błędy gramatyczne, stylistyczne czy językowe.

Ale jeżeli Wam to nie przeszkadza i chcielibyście zagrać w taki twór, w którym angielskie "Open your chest" zostało przetłumaczone jako "Otwórz swoją klatkę piersiową" zamiast "Otwórz swoją skrzynię" to proszę bardzo.
Problem w tym, ze piszesz w trybie rozkazującym: "Tylko pamiętaj, że skoro się za to zabierasz, to i tak powinieneś to zrobić porządnie". Rozkazujesz komuś kto nie zadeklarował się, ze zrobi spolszczenie, nawet go nie zapowiedział, a tylko wspomniał o spróbowaniu tematu jak będzie miał czas.

W takiej sytuacji powinniśmy być wdzięczni, ze w ogóle ktoś poświęca swój czas, a nie rozkazywać i stawiać warunki. Oczywiście, ze najbardziej każdy by chciał wszystko zrobione bezbłędnie, ale powinniśmy docenić to, ze w ogóle jakiekolwiek spolszczenie by do tej gierki się okazało :P. Grunt żeby zrozumieć fabule, a wszelkie roszczenia literówek powinno się składać do Capcomu, który zaczął olewać nasz kraj od czasów Village (w końcu RE 2/3/7 polskie wersje dostały.

Shariku jeśli uda Ci się faktycznie to spolszczenie maszynowe zrobić to podrzuć proszę jakiś link do formy wsparcia finansowego tego przedsięwzięcia :D

Brave97
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2023, o 14:29

Re: [PC] Resident Evil 4 Remake

Postautor: Brave97 » 14 kwie 2024, o 10:26

Nic mu nie rozkazałem, tylko napisałem, że moim zdaniem powinien (tak, jest różnica pomiędzy słowem "powinien" a "musi") po tłumaczeniu wszystko przeczytać i ręcznie poprawić, żeby nie wydawać partackiego tłumaczenia. Ja bym nie miał sumienia wydać czegoś takiego, ale jak on chce, to niech to robi, tak samo jak Wy chcecie to sobie możecie grać z takim tłumaczeniem.

bax001
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2021, o 20:49

Re: [PC] Resident Evil 4 Remake

Postautor: bax001 » 14 kwie 2024, o 11:29

Taka sama dyskusja juz byla przy DD2. Maszynowki bez korekty, to rak i tyle w temacie, ale jak widac ciesza sie popularnoscia szczegolnie u tych, ktorzy nigdy nic nie przetlumaczyli i nie wiedza jakie babole wypluwaja te ich "wspaniale" platformy tlumaczeniowe


Wróć do „Tłumaczenia gier - rozmowy ogólne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość