Test polskiego dubbingu AI do gry Disco Elysium.
Gra ma ok 50k nagranych kwestii.
Disco Elysium
- kofii12345
- Posty: 210
- Rejestracja: 28 lip 2013, o 15:51
- Kontakt:
Disco Elysium
Discord z moimi spolszczeniami: https://discord.gg/s87bTQ3wfk
- ikskoks
- Nadzieja polskiego romhackingu
- Posty: 925
- Rejestracja: 19 wrz 2011, o 12:10
- Grupa: LocMakers
- Kontakt:
Re: Disco Elysium
A to nie jest nielegalne? :p Jeśli wykorzystałeś do tego próbki głosu oryginalnych aktorów, to pewnie mogą cię za to pozwać.
Edit: Zobacz https://www.prawo.pl/biznes/ai-ukradla- ... 36036.html
Edit: Zobacz https://www.prawo.pl/biznes/ai-ukradla- ... 36036.html
SPOLSZCZENIA
IKSKOKS SPOLSZCZENIA (FACEBOOK)
Lubisz moje spolszczenia? Postaw mi kawę --> https://buycoffee.to/ikskoks
IKSKOKS SPOLSZCZENIA (FACEBOOK)
Lubisz moje spolszczenia? Postaw mi kawę --> https://buycoffee.to/ikskoks
Re: Disco Elysium
Sprawa w sprawie reklamy szamb z głosem AI do której jest link dotyczy działalności komercyjnej. Bo jeśli ktoś nie czerpie korzyści z dubbingu AI to nie raczej nie ma czego się obawiać. Gorzej, jeśli ktoś bezprawnie wykorzystuję głos w celach komercyjnych. To wtedy taka osoba, której głos został bezprawnie użyty może się domagać sporego odszkodowania.
Zresztą związek zawodowy aktorów w USA kiedy ostatnio protestował, to poruszył właśnie kwestie używania przez wytwórnie filmowe głosów aktorów z użyciem AI bez ich zgody.
Zresztą związek zawodowy aktorów w USA kiedy ostatnio protestował, to poruszył właśnie kwestie używania przez wytwórnie filmowe głosów aktorów z użyciem AI bez ich zgody.
Re: Disco Elysium
Oj goliat goliat... ostatnio przechodzisz samego siebie :DSprawa w sprawie reklamy szamb z głosem AI do której jest link dotyczy działalności komercyjnej. Bo jeśli ktoś nie czerpie korzyści z dubbingu AI to nie raczej nie ma czego się obawiać. Gorzej, jeśli ktoś bezprawnie wykorzystuję głos w celach komercyjnych. To wtedy taka osoba, której głos został bezprawnie użyty może się domagać sporego odszkodowania.
Zresztą związek zawodowy aktorów w USA kiedy ostatnio protestował, to poruszył właśnie kwestie używania przez wytwórnie filmowe głosów aktorów z użyciem AI bez ich zgody.
Powiedz na głos to co powiedziałeś i zastanów się czy to ma sens, zastanów się czy jak ktoś skopiuje TWÓJ głos (który jest częścią twojego wizerunku a może nawet "brandu" jak w przypadku aktorów) bez twojej zgody ale w celach "niekomercyjnych" to czy ty nie możesz się domagać żadnego odszkodowania czy innych konsekwencji dla tego "złodzieja".
Jeżeli odpowiedź na to brzmi nie, to wrzucaj tutaj swoje zdjęcia i przede wszystkim swój głos - im więcej tym lepiej, bo im więcej model ma tym lepiej ;)
Re: Disco Elysium
W Polsce to sprawa nie jest taka prosta. Musisz wykazać przed sądem, że poniosłeś realną szkodę. Dubbingi AI to efekt postępu technologicznego, którego się nie zatrzyma. Kiedyś ostro protestowali producenci książek, kiedy wprowadzano ksera (ten przykład podawano nam na zajęciach z prawa autorskiego). Podobnie było z drukarkami 3D.
Ale co do odpowiedzialności prawnej, jeśli chodzi o niekomercyjne wykorzystanie głosu to prawo na pewno przewiduję pewne wyjątki. Przykładowo, jeśli ktoś wykorzystał by mój głos, żeby ktoś inny moim głosem kierować do kogoś groźby karalne to na pewno sprawy bym nie popuścił.
Zatem można domagać się odszkodowania, jeśli chodzi cele niekomercyjne, ale prawo ściśle to reguluję. Zatem sprawa nie jest taka prosta, jak się wydaję Grzybek.
Ale co do odpowiedzialności prawnej, jeśli chodzi o niekomercyjne wykorzystanie głosu to prawo na pewno przewiduję pewne wyjątki. Przykładowo, jeśli ktoś wykorzystał by mój głos, żeby ktoś inny moim głosem kierować do kogoś groźby karalne to na pewno sprawy bym nie popuścił.
Zatem można domagać się odszkodowania, jeśli chodzi cele niekomercyjne, ale prawo ściśle to reguluję. Zatem sprawa nie jest taka prosta, jak się wydaję Grzybek.
Re: Disco Elysium
Ale goliat nie rób z siebie kretyna w podobny sposób co autorzy maszynówek. Prawo w tej kwestii jest nad wyraz przejrzyste i wyjątkowo proste.W Polsce to sprawa nie jest taka prosta. Musisz wykazać przed sądem, że poniosłeś realną szkodę. Dubbingi AI to efekt postępu technologicznego, którego się nie zatrzyma. Kiedyś ostro protestowali producenci książek, kiedy wprowadzano ksera (ten przykład podawano nam na zajęciach z prawa autorskiego). Podobnie było z drukarkami 3D.
Ale co do odpowiedzialności prawnej, jeśli chodzi o niekomercyjne wykorzystanie głosu to prawo na pewno przewiduję pewne wyjątki. Przykładowo, jeśli ktoś wykorzystał by mój głos, żeby ktoś inny moim głosem kierować do kogoś groźby karalne to na pewno sprawy bym nie popuścił.
Zatem można domagać się odszkodowania, jeśli chodzi cele niekomercyjne, ale prawo ściśle to reguluję. Zatem sprawa nie jest taka prosta, jak się wydaję Grzybek.
Ochrona wizerunku skorelowana jest przede wszystkim z przepisami wynikającymi z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (art. 81) oraz ustawy Kodeks cywilny (art. 23 i art.24 – podlegających ochronie dóbr osobistych).
Zgodnie z art. 81. rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W przypadku braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
Tyle i aż tyle - nawet nie wiem co 3/4 tekstu u ciebie dowodzi skoro jeden artykuł przeczy absolutnie wszystkiemu czym mówisz :V
Dlatego ponawiam prośbę, wrzucaj tutaj swoje zdjęcia, wrzucaj tutaj swój głos, wrzucimy to do modelu i będziesz aktorem głosowym w Sex with Hitler, oczywiście bez twojej zgody.
Pozatym:
Albo nie zrozumiałeś co poeta miał na myśli, albo celowo nie chcesz tego zrozumieć (podejrzewam jednak to pierwsze). Ani ksero, ani drukarki 3D nie powodowały żadnych problemów prawnych, tak samo jak kopiowanie plików na twoim własnym komputerze - jest bardzo ładnie i ponownie - przejrzyście zdefiniowanie co możesz robić, a czego nie możesz robić w prawie w artykułach związanych z piractwem komputerowym.W Polsce to sprawa nie jest taka prosta. Musisz wykazać przed sądem, że poniosłeś realną szkodę. Dubbingi AI to efekt postępu technologicznego, którego się nie zatrzyma. Kiedyś ostro protestowali producenci książek, kiedy wprowadzano ksera (ten przykład podawano nam na zajęciach z prawa autorskiego). Podobnie było z drukarkami 3D.
Podsumowując - nie mów że prawo jest trudne, czy "skomplikowane" - zwłaszcza gdy wystarczy czytać ze zrozumieniem (niestety w dzisiejszych czasach coraz ciężej o tą umiejętność, czego dowodzą maszynówki), a jeżeli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to odwołaj się do interpretacji jakiegoś prawnika albo kogoś innego. I błagam, jesteśmy dorośli - nie odwołuj się do dowodów anegdotycznych, tylko do twardych danych. Dowody anegdotyczne NIE są dowodami, a dowodem anegdotycznym jest zwykle 3/4 twoich wypocin :V
Re: Disco Elysium
Sprawa jest bardzo prosta. Niekomercyjne czy komercyjne wzięcie głosu aktora głosowego bez zgody jest nielegalne. Wystarczy że ktoś zrobi "serdeczny donos" do choćby agenta (do których nie jest ciężko się dostać) danego aktora lub aktor dowie się o tym przypadkiem. GWARANTUJE, że rozjedzie walcem taki projekt, a nikt nie chce chodzić po sądach - nawet jakby to trwało dłużej niż się wydaje.
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości
