Jak zawrzeć większą ilość znaków w romie NES?

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
krugerro
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2010, o 01:33

Jak zawrzeć większą ilość znaków w romie NES?

Postautor: krugerro » 15 sty 2010, o 01:36

Witam mam oto takie pytanie Tłumacze gre na nesa Captain Tsubasa i mam otoz taki problem ze niewiem jak podmieniajac tekst wstawic do takiego wieksza ilosc znakow niz jest do tej pory np: shot na strzal,
Przeczytalem kurs tlumaczenia na tej stronie i wiem ze sa jakies paintery ale nie moge znalesc nigdzie jak to zrobic na grach z nesa,dziekuje za wszelka pomoc.
Pozdrawiam

Przeniosłem temat do odpowiedniego działu, polecam też używać polskich znaków i znaków przestankowych, tytuł tematu poprawiłem ale posta już mi się nie chce^^ - N.

absflg
Posty: 24
Rejestracja: 8 lis 2009, o 18:27

Re: Jak zawrzeć większą ilość znaków w romie NES?

Postautor: absflg » 18 sty 2010, o 18:58

Ogólnie rzec biorąc jeżeli chcesz coś wydłużyć, to musisz coś skrócić. Jeżeli nie ma takiej możliwości, to pointerami nie zawracaj sobie nawet głowy. Domyślam się, że napis ten często się powtarza, dlatego najprościej byłoby wstawić to w czcionkę. Otwórz to grę przez edytor tili i przejdź do miejsca z fontem, znajdź cztery wolne miejsca i węższą czcionką napisz w czterech kratkach "STRZAŁ", a następnie wpisz w hexedytorze odpowiednie wartości.

===EDIT===
I bardzo proszę. Jeżeli chcesz pisać bez znaków interpunkcyjnych to zostaw chociaż kropki, bo trudno bez nich zrozumieć tekst.

krugerro
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2010, o 01:33

Re: Jak zawrzeć większą ilość znaków w romie NES?

Postautor: krugerro » 31 sty 2010, o 21:41

Sorki za brak znaków interpukcyjnych miałem zwalona klawiature :)
Mógłbym prosić o pełną nazwe tego edytora?? albo link do niego,byłbym wdzięczny.

Pozdro

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: Jak zawrzeć większą ilość znaków w romie NES?

Postautor: bemberg » 31 sty 2010, o 22:47

Żaden magiczny edytor nie rozwiąże problemu :) Rozwiąże go na pewno nauka specyfikacji NESa i assemblera.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości