[Wii] New Super Mario Bros

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] New Super Mario Bros

Postautor: maximo » 29 mar 2010, o 15:08

No wiesz, tytuł zobowiązuje jak by nie było, przyda mi się każda pomoc. W czwartym poście wspomniałem o Bitwie o Monety, a Tak w tej chwili wygląda menu z mapki.

http://img718.imageshack.us/i/smnp019.png/

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [Wii] New Super Mario Bros

Postautor: Norek » 29 mar 2010, o 17:27

Nawet ten "Szybki zapis gry" można zamienić na samo "Szybki zapis" - wiadomo, co się zapisuje.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] New Super Mario Bros

Postautor: maximo » 29 mar 2010, o 17:51

A jednak opcja poupychania do cegieł nie przejdzie od dark_archona. Wygląda to żle, juz nie powiem o "Cegle" którą tu wtrąciłem na upartego. Czyli będę musiał jedynie zmienić; Pozatykali (taj jak było w moim wydaniu). Kumple albo bracia, tego nie wiem jeszcze na 100%. Blok na "Bloczki" jeżeli wejdzie oczywiście.

dark_archon
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2010, o 20:33

Re: [Wii] New Super Mario Bros

Postautor: dark_archon » 29 mar 2010, o 20:06

A jednak opcja poupychania do cegieł nie przejdzie od dark_archona. Wygląda to żle, juz nie powiem o "Cegle" którą tu wtrąciłem na upartego. Czyli będę musiał jedynie zmienić; Pozatykali (taj jak było w moim wydaniu). Kumple albo bracia, tego nie wiem jeszcze na 100%. Blok na "Bloczki" jeżeli wejdzie oczywiście.
Bo justyfikowanie tekstu nie istnieje ;)
Twój projekt, od teraz się nie mieszam ;)

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] New Super Mario Bros

Postautor: maximo » 29 mar 2010, o 21:07

Zamieniłem na bloczkach, myśle że będzie odpowiednie. Doskonale rozumiem, że cegiełki zawsze były w Mario Bross, ale te akurat do złudzenia przypominają bloczki, pudełeczka, power upy. Nie mam nic przeciwko abyś wskazywał mi swoje propozycje, grałeś w ta grę to wiesz tyle na ten temat co ja. Aktualnie nie mam nikogo do pomocy, muszę poprawić jeszcze 3 kwestie no i te informacje dotyczące kontrolera.To będzie bardzo ważne bo można to wykorzystać w innych projektach na wii nintendo, przedstawię to innym razem.

ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: [Wii] New Super Mario Bros

Postautor: ffgriever » 30 mar 2010, o 07:33

Jedna uwaga tylko do obrazka. Jeszcze nigdy nie widziałem w grze użytego "wracaj". Zwykle używa się: wróć, powrót lub wstecz. "Wracaj" wskazuje, że czynność zajmie jakąś niemałą ilość czasu... To zwyczajnie bez sensu.

twig

Re: [Wii] New Super Mario Bros

Postautor: twig » 30 mar 2010, o 08:38

To zwyczajnie bez sensu.
Wiesz, jest sens i jest SĘS - do tego mientowy!
Najwyraźniej chłopak kombinuje, jakby tu zrobić tak, żeby brak polskich znaków diakrytycznych za bardzo nie rzucał się w oczy ^^ Tylko "wstecz" mu umknęło - IMO to słówko pewnie zyska jego sympatie ;)

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] New Super Mario Bros

Postautor: maximo » 30 mar 2010, o 17:22

Czcionka bardzo by się przydała, mam oczywiście zdumpowane te pliki w 4 folderach - BRFNT. Zabawa z tilami i kodekami mija się z celem, to jakiś nierozpoznawalny na dzień dzisiejszy format.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [Wii] New Super Mario Bros

Postautor: Manuel Czaszka » 30 mar 2010, o 17:27

Pliki zawsze mógłbyś załączyć do postu, może ktoś się zainteresuje.

Nierozpoznawalny na dzień dzisiejszy format? Tej czcionki nie zesłał nam Jezus z nieba, jako dar dla ludzkości tkwiącej w mroku, stworzył je zwykły człowiek więc i człowiek może format rozgryźć i wyedytować pliczek.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] New Super Mario Bros

Postautor: maximo » 30 mar 2010, o 18:01

Nierozpoznawalne dla takich laików jak ja, być może znajdzie się narzędzie. BRFNT to standardowe pliki, które są używane przez programistów wii nintendo. Jeżeli kogoś to zainteresuje, proszę bardzo, umieściłem tam również pliki, które zapewne nie uda mi się przetłumaczyć; CORSE CLEAR oraz GAMEOVER. To nie są pliki w formacie tpl, które edytuje w programie graficznym. To są pliki, które zdumpowałem wiiscruberem, a na moim edytorze po ich otwarciu wychodzi niezła sieczka.. do tego mogę je zdumpować jedynie w formacie raw (również nirozpoznawalne).

fonty do New Mario Bros Wii:
http://www.speedyshare.com/files/220026 ... IO_WII.rar


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość