Problem ze spaczowanym romem FFV PL

Wolna dyskusja na temat gier/tłumaczeń. Komentowanie i opinie jak najbardziej wskazane.
Plaski
Posty: 75
Rejestracja: 23 lip 2011, o 20:21

Re: Problem ze spaczowanym romem FFV PL

Postautor: Plaski » 27 lip 2011, o 13:40

Używam ipswin
Po szaleńczych zwyżkach akcje [...] zanurkowały. To kara dla inwestorów którzy pomylili giełdę z kasynem...

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 460
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: Problem ze spaczowanym romem FFV PL

Postautor: mziab » 27 lip 2011, o 13:42

Duży błąd. To stary, niedopracowany patcher. Nie będzie działał poprawnie z łatkami używającymi RLE. Naprawdę nie ma sensu się go trzymać.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

Plaski
Posty: 75
Rejestracja: 23 lip 2011, o 20:21

Re: Problem ze spaczowanym romem FFV PL

Postautor: Plaski » 27 lip 2011, o 17:43

mziab, wielkie dzięki za info, mam nadzieję że teraz już wszystko będzie ok z Tales ale gdyby było coś nie tak to dam znaka...
a ja cały czas myślałem że ipswin jest najprostszy i najlepszy hi hi...
Po szaleńczych zwyżkach akcje [...] zanurkowały. To kara dla inwestorów którzy pomylili giełdę z kasynem...

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: Problem ze spaczowanym romem FFV PL

Postautor: Berion » 28 lip 2011, o 00:33

Czy ja wiem czy do niczego? Gdybym np. chciał wypalić go na kościach to skąd mam wiedzieć po ile, odkąd i dokąd podzielić? Mnie się ten pomysł z wycinaniem nagłówka nigdy nie podobał. Moda z ReDumpa chyba... IPS to upośledzony format, są lepsze, nowsze które przechowują dodatkowe dane takie jak sumy kontrolne itd. informacje na temat tego czy łatę nakładać pomijając nagłówek (info o formacie oczywiście też są zawarte) czy też nie. etc. etc. Bardzo mnie się spodobał NINJA2, niestety nie przyjął się - jak każdy nowoczesny format...

Natomiast określenie czysty, mnie się kojarzy właśnie z gołym dumpem: czysty, czyli bez dodatkowych "śmieci". Dlatego napisałem, że na odwrót.


Sorry za OT ;)
~ Primum non nocere ~

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 460
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: Problem ze spaczowanym romem FFV PL

Postautor: mziab » 28 lip 2011, o 00:43

Osoby wypalające romy na kości czy grające za pomocą flashcartów są zdecydowanie w mniejszości. Zresztą są na ogól na tyle sprytne, że umieją dodać takowy nagłówek. Swoją drogą, współczesne flashe już go nie potrzebują. Podtrzymuję więc swoją opinię, że to przeżytek, podobnie jak dziwne, interleavowane formaty snesowych romów.

Co do IPS masz rację. Sam zastanawiałem się nad konwersją swoich starych tłumaczeń do formatu xdelta, który nie tylko zapisuje checksum pliku, ale również produkuje dużo mniejsze łatki. </offtop>
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

Plaski
Posty: 75
Rejestracja: 23 lip 2011, o 20:21

Re: Problem ze spaczowanym romem FFV PL

Postautor: Plaski » 28 lip 2011, o 07:30

To są jeszcze ludzie którzy wypalają romy na kościach?!
przecież taka maszynka musi sporo kosztować....
Po szaleńczych zwyżkach akcje [...] zanurkowały. To kara dla inwestorów którzy pomylili giełdę z kasynem...


Wróć do „Tłumaczenia gier - rozmowy ogólne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość