[PC] Hitman 3

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
ArtekXDPL
Posty: 227
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:35

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: ArtekXDPL » 8 lis 2023, o 17:11

Szybka odpowiedź, dzięki wielkie, a raczej ogromne, za udostępnienie nowej wersji beta spolszczenia, w tryb gry Freelancer zagram gdy będę miał więcej czasu.

Jak narazie sprawdziłem dobrze zname mi błedy w podstawowej grze, i zauważyłem że naprawiłeś najdrobniejsze trzy z mich:
Zakładki w menu nieuchwytnych celów oraz same nazwy nieuchwytnych celów, jak i ich własne wyzwania.
Przetłumaczyłeś treść wyzwań odpowiedzialnych za odblokowanie stroju w klimacie Hitman Kryptonim 47, ale co ciekawe samej nagrody w tych wyzwaniach (czyli tego stroju) nie przetłumaczyłeś.
I ostatni drobiazg, pistolet maszynowy smg, w misji kończącej fabułe, ma teraz prawidłową nazwę.

Jednak pozostaje jeszczę nie przetłumaczona zawartość, między innymi:
Nowe stroje, Obiekt 37, Ten z przerywnika filmowego Dubaju, Fioletowy strój z Twitch, wszystkie te nie mają swojej nazwy ani opisu, dwa pierwsze mają też braki w odpowiadającym ich wyzwaniach.
Na mapie Mendoza, dwie startowe lokacje które zaczynasz w stroju domyślnym, zamiast nazwy stroju nadal mają TAKI_TEKST.
Szóstka z Sarajewa, ma nie przetłumaczone filmiki oraz rozmówki w samej misji.
Wyzywanie w pierwszej misji snajperskiej, które odblokowywuje strój wyzwania snajpiera, również ma dziury/brak tłumaczenia.
I ostatnie najdziwniejsze, również w pierwszej misji snajperskiej, podczas sceny zaczynającej nie ma napisów ani Polskich ani Angielskich, i co najciekawsze, nie ma również Głosu Diana. Bardzo dziwne.

Poza tym znalazłem jeszcze coś ale narazie mniejsza oto.
Dzięki za informację.

Ja niestety nie mam dodatku Szustki z Sarajewa.

Walcze z prostą rzeczą i nie mogę sobie dać rady.

Update 4
https://www.mediafire.com/file/39z0t0zn ... 9.zip/file

Można
Posty: 15
Rejestracja: 12 gru 2022, o 01:11

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: Można » 8 lis 2023, o 22:50

Ogólnie super że to robisz i wgl, widzę też jak edytujesz posty, ale jeżeli naprawisz coś mojego, wymień to w opisie.
Myślę że dobrze było by chociaż skrótowo napisać czym to się różni dana wersja od wersji poprzedniej.

Ps. Są jeszcze trzy takie same błędy, dokładniej brak tekstu, nazwa i treść wyzwania, dla strojów : Dyniowej lampy, Tropikalnego wyspiarza oraz Pacjenta Vip.

Awatar użytkownika
ArtekXDPL
Posty: 227
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:35

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: ArtekXDPL » 9 lis 2023, o 06:03

Ogólnie super że to robisz i wgl, widzę też jak edytujesz posty, ale jeżeli naprawisz coś mojego, wymień to w opisie.
Myślę że dobrze było by chociaż skrótowo napisać czym to się różni dana wersja od wersji poprzedniej.

Ps. Są jeszcze trzy takie same błędy, dokładniej brak tekstu, nazwa i treść wyzwania, dla strojów : Dyniowej lampy, Tropikalnego wyspiarza oraz Pacjenta Vip.
Wezmę się też za twoje kwestia czasu.

Aktualnie dodaje brakujące stringi. Aktualnie walczę z:
https://i.imgur.com/fE94e5f.png
i nie mogę sobie poradzić sprawdziłem wszystkie pliki gry i nie ma stringu który by za to odpowiadał... no ale niby w HITMAN (2016) zostało to jakoś przetłumaczone. Ogólnie uważam że wszystkie tłumaczenia z plików LOCR są wczytywane za pomocą StringHash a nie po lokalizacji w pliku i wszystkie teksty można by władować do jednego pliku. Ogólnie to aktualizowanie spolszczenia o aktualnie pliki jest kłopotliwe. Przykładowo nazwy strojów mają w plikach z spolszczenia mają nazwy robocze nadane przez samych twórców, gdyż spolszczenie nie jest oparte o najnowsze pliki, dlatego cześć tekstów wyświetla się jak te przedstawione na obrazku. Tylko potem nie wiem jak przerzucić przetłumaczone teksty do nowej zawartości plików.

Ogólnie to mam problem techniczny jak postawic spolszczenie na najnowszych plikach gry. Potem recznie kazda linijkę kopiować to masakra przecież.

Edit: Zacząłem zamieniać duplikaty plików wewnątrz gry i zamieniać na te co moją większy rozmiar licząc że twórcy dodali w nich więcej opisów, powoduje to właśnie ten sam błąd z którym się zmagam. Czyli zapewne autor spolszczenia zrobił z plikami to samo co ja.

Edit2: Jeśli będziemy zamieniać wszystkie duplikaty według kolejności folderów chunk0-29 to wtedy ten błąd już nie występuje.

Edit3: Moja wersja plików LOCR do spolszczenia w wersji 3.170.1 posiada ich 807 natomiast wersja beta spolszczenia od autora posiada ich równe 800. Hmm... może tak wiec to brak niektórych plików powoduje ten błąd z którym nie mogę sobie poradzić. Spróbuje uzupełnić spolszczenie beta o brakujące pliki z mojej wersji i zobaczymy czy to pomoże.

Brakujące nazwy plików to:
00A8A71DAC98D2F1
00B75EF86B2E7807
00C9F6AC29083BE4
00DA491BAC351DA9
00F3D25FC3719890
005AF02CB06FE23D
007D58470C79B45C
Jednak dodanie tych plików niczego z błędem nie zmieniło. Nie wiadomo jaki plik za to odpowiada i który został napisany nieprawidłowo.

Myślę w jaki sposób przerzucić spolszczenie na moje pliki...

Nie wiem również gdzie siedzi tłumaczenie nazw lokalizacji.

Na razie przerywam prace nad poprawkami aż twórca nie naprawi problemów technicznych.

Edit z rana: Chyba mam pomysł jak naprawić tamten bład... Bede próbował po pracy.

Lista błędów:
● brak tłumaczenia nieuchwytnego celu - The Drop
● brak napisów i głosu Diany po rozpoczęciu pierwszej misji snajperskiej
● brak tlumaczenia pierwszego wyzwania w pierwszej misji snajperskiej




Mam cie łachudro ten błąd z którym nie mogłem sobie poradzić powoduje plik - 008D33DE8C75CACB.LOCR

Awatar użytkownika
ArtekXDPL
Posty: 227
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:35

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: ArtekXDPL » 10 lis 2023, o 06:02

Ogólnie super że to robisz i wgl, widzę też jak edytujesz posty, ale jeżeli naprawisz coś mojego, wymień to w opisie.
Myślę że dobrze było by chociaż skrótowo napisać czym to się różni dana wersja od wersji poprzedniej.

Ps. Są jeszcze trzy takie same błędy, dokładniej brak tekstu, nazwa i treść wyzwania, dla strojów : Dyniowej lampy, Tropikalnego wyspiarza oraz Pacjenta Vip.
Poproszę najlepiej o zdjęcia i wskazanie dokładnie gdzie te błędy występują przeszłem jedynie misje z HITMAN 2016.
Samego HITMAN 3 kupiłem dopiero tydzień temu i dopiero zamierzam grać w tą grę. Pewnie zaczne w nią grać jak uzupełnie grę na Steamie o całą zawartość. Czekam na Black Friday sale może znowu będzie coś przecenione na Steam.


Lista zmian:
Naprawiono błędy:
['UI_LOCATION_PARIS_NOEL_CITY']
['UI_LOCATION_PARIS_NOEL_COUNTRY']
['UI_LOCATION_HOKKAIDO_MAMUSHI_CITY']
['UI_LOCATION_HOKKAIDO_MAMUSHI_COUNTRY']

Update 5
https://www.mediafire.com/file/z5up33fb ... 9.zip/file

Teraz spróbuje rozwiązać kolejny błąd... Czyli dlaczego po rozpoczęciu misji snajperskiej nie ma ani napisów ani dialogu Diany. Podejrzewam że coś jest sknonone po stronie plików DLGV.

Można
Posty: 15
Rejestracja: 12 gru 2022, o 01:11

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: Można » 11 lis 2023, o 00:36

Opis oraz zdjęcia wewnątrz, plus dodałem kolejne dwie rzeczy i "Ciekawostkę"
https://www.mediafire.com/file/xykrvb29 ... m.rar/file

Awatar użytkownika
ArtekXDPL
Posty: 227
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:35

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: ArtekXDPL » 11 lis 2023, o 01:01

Opis oraz zdjęcia wewnątrz, plus dodałem kolejne dwie rzeczy i "Ciekawostkę"
https://www.mediafire.com/file/xykrvb29 ... m.rar/file
Dzięki wielkie.

Ostatnie dwie godziny również szukałem błędów i znalazłem te:
https://www.mediafire.com/file/hwshflqv ... y.rar/file

90% się pokrywa.
Wszystkiego zobaczyć nie mogę bo mam tylko Standard Edition. Co do strojów i opisów strojów to ich nie mam bo nie przeszedłem wcale gry. Potrzebuje zdjęć z nazwami i opisami strojów po angielsku. Czyli przenieś plik odpowiedzialny za spolszczenie i wtedy zrób zdjęcia strojów jeszcze raz.

Co do spolszczenia to wymaga ono też drobnych korekt. Są takie proste błędy jak braki kropek na końcu zdaniach albo użycie najpierw kropki a potem znaku "

np. Zabij "El Joyo."

albo brakuje takiej kropki przed opisem celu. Są też używane dwa rodzaje cudzysłowów dolny i górne. Cześć jest brana w oba górne a część nie.
Podejrzewam że autor spolszczenia użył gotowych tekstów z Hitmana 1 a tam twórczy używali górnych i dolnych cudzysłowów.


Edit: Co do problemów z dzwiękiem w misji snajperskiej problem siedzi gdzieś w pliku DLGE a tych jest ponad 40 tysięcy. Potrzeba tu więcej czasu aby znaleźć winowajce a jest już prawie druga w nocy.

Edit2: W spolszczeniu brakuje plików 14 RTLV odpowiedzialnych za napisy w filmikach. Dodam je w następnym Update.

Edit3: Podczas wypakowywania plików DLGE cześć folderów jest pusta. Wcześniej narzędzie nie wypakowywało pustych folderów... Wygląda na to że jest tam coś z czym nie radzi sobie program tak jak planował. Być może są tam te linijki tekstu które nie jesteśmy w stanie przetłumaczyć właśnie z powodów technicznych.

Edit4: Potwierdzam pliki odpowiedzialne za spolszczenie siedzą w tych plikach. Program je wypakowuje ale jedynie w wersji zakodowanej. Jak prosimy program o odkodowanie plików to już ich nie wypluwa. Tak więc trzeba czekać na aktualizację narzędzia albo poszukać alternatywy.

Edit5: Napisałem do twórcy narzędzia o tym problemie. Odpisał ze aktualizacja narzędzia ma już wypakowywać poprawnie wszystkie pliki odpowiedzialne za tłumaczenie. Tak więc musimy czekać cierpliwie. Póki co można naprawiać i poprawiać jedynie to co jesteśmy w stanie.

Edit6: Dorwałem winnego braku dzwięku i napisów w pierwszej misji snajperskiej - 003EF97A6ECCF22D.DLGE ciekawe jaką literówkę popełnił autor spolszczenia że plik nie działa.

Edit7: Jakakolwiek podmiana tego pliku powoduje że ani napisy ani dźwięk się nie pojawiają... Walcze z problemem dalej...

Edit8: Minie mi cały dzień a dodam jedynie brakujące pliki.


Lista zmian:
- dodano brakujące pliki z najnowszej wersji gry do tłumaczenia (244 plików z tekstem po angielsku.)

Update 6
https://www.mediafire.com/file/qy7fzocb ... 9.zip/file

Edit9: Pomyślałem i udało się naprawić dźwięk i napisy podczas pierwszej misji snajperskiej.

Można
Posty: 15
Rejestracja: 12 gru 2022, o 01:11

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: Można » 11 lis 2023, o 21:02

Na wstępie powiem jedno, WOW.

Uważam siebie za dokładnego, ale Ty bijesz mnie swoją dokładnością na głowe, w życiu nie zwrócić bym uwagę na brak kropek czy niewłaściwe cudzysłowia.
Zdecydowanie pełny szacunek dla Ciebie za zangażowanie i dokładność.

Dzięki za podgląd błędów, z nazwami jakie są to błędy, bez nazw większości bym nie zauwazył.

Bardzo się cieszę że jednak Udało Ci się rozgryść problem braku napisów i dialogów w pierwszej misji snajperskiej, odrazu po wydaniu tej łatki sprawdzę jak to u mnie zadziała. Bałem się że tego już nieuda się naprawić.

Oto zdjęcia jakie chciałeś:
https://www.mediafire.com/file/taau9nlv ... e.rar/file

Na temat cudzysłowi myśle że można by je ujenolicić, czyli aby w całej grze były używane tylko jedne, wydaje mi się że najprościej było by zrobić wszystkie cudzysłowia w HITMAN 2016 na te późniejsze, ale nwm. Ogólnie jak nie chcesz to tego nie musisz robić, dla mnie to praktycznie nic nie zmienia, ale skoro zwróciłeś na to uwagę to przy zmianie zachowana była by spójność jako World of Assassination.

Odrobinę nie rozumiem, dodałeś brakujące pliki po Angielsku, tak? To znaczy że zamiast TAKICH_NAZW, wszystko czego brakuje po Polsku, powinno pokazywać się po Angielsku? Sprawidziłem już i nadal mam TAKI_TEKST, dlatego pytam.

Awatar użytkownika
ArtekXDPL
Posty: 227
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:35

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: ArtekXDPL » 11 lis 2023, o 21:21

Na wstępie powiem jedno, WOW.

Uważam siebie za dokładnego, ale Ty bijesz mnie swoją dokładnością na głowe, w życiu nie zwrócić bym uwagę na brak kropek czy niewłaściwe cudzysłowia.
Zdecydowanie pełny szacunek dla Ciebie za zangażowanie i dokładność.

Dzięki za podgląd błędów, z nazwami jakie są to błędy, bez nazw większości bym nie zauwazył.

Bardzo się cieszę że jednak Udało Ci się rozgryść problem braku napisów i dialogów w pierwszej misji snajperskiej, odrazu po wydaniu tej łatki sprawdzę jak to u mnie zadziała. Bałem się że tego już nieuda się naprawić.

Oto zdjęcia jakie chciałeś:
https://www.mediafire.com/file/taau9nlv ... e.rar/file

Na temat cudzysłowi myśle że można by je ujenolicić, czyli aby w całej grze były używane tylko jedne, wydaje mi się że najprościej było by zrobić wszystkie cudzysłowia w HITMAN 2016 na te późniejsze, ale nwm. Ogólnie jak nie chcesz to tego nie musisz robić, dla mnie to praktycznie nic nie zmienia, ale skoro zwróciłeś na to uwagę to przy zmianie zachowana była by spójność jako World of Assassination.

Odrobinę nie rozumiem, dodałeś brakujące pliki po Angielsku, tak? To znaczy że zamiast TAKICH_NAZW, wszystko czego brakuje po Polsku, powinno pokazywać się po Angielsku? Sprawidziłem już i nadal mam TAKI_TEKST, dlatego pytam.
Błędy typu
TAKI_TEKST
będą niestety występować cały czas.

Z czasem mocno zredukuje się ich ilość.

Update 7
Drobne poprawki tłumaczenia.
https://www.mediafire.com/file/lhogqwou ... ).zip/file

Awatar użytkownika
Triad
Posty: 39
Rejestracja: 1 lut 2022, o 16:17
Kontakt:

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: Triad » 12 lis 2023, o 01:17

Cała nowa zawartość została już przetłumaczona. W ciągu najbliższych dni udostepnię nową wersję spolszczenia, która poza przetłumaczoną nową zawartością będzie również posiadała liczne poprawki błędów, które występowały w wersji spolszczenia v1.08t2 oraz liczne błędy i sugestie, które trafiły na skrzynkę mailową.

Wraz z autorami tureckiego tłumaczenia pracuję nad odnalezieniem i wydobyciem zaginionych plików, o których pisałem parę postów wyżej.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim zaangażowanym w rozwój tego projektu.

Awatar użytkownika
ArtekXDPL
Posty: 227
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:35

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: ArtekXDPL » 12 lis 2023, o 07:52

Cała nowa zawartość została już przetłumaczona. W ciągu najbliższych dni udostepnię nową wersję spolszczenia, która poza przetłumaczoną nową zawartością będzie również posiadała liczne poprawki błędów, które występowały w wersji spolszczenia v1.08t2 oraz liczne błędy i sugestie, które trafiły na skrzynkę mailową.

Wraz z autorami tureckiego tłumaczenia pracuję nad odnalezieniem i wydobyciem zaginionych plików, o których pisałem parę postów wyżej.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim zaangażowanym w rozwój tego projektu.
Czekam z niecierpliwością na update. Zobaczymy ile brakujących stringów zostało naprawionych. Czy wleciał najnowszy plik odpowiedzialny za garnitury i ich opisy bo aktualna wersja posiada od groma *PLACEHOLDER*.

Póki co daje sobie spokój z aktualizowaniem spolszczenia, skoro autor ma wiecej czasu i robi wiecej przy spolszczeniu niz ja. Teraz wiecej czasu na dlubanie i tak bede miał we wtorek, wiec jak wleci do tego czasu update to coś jeszcze poprawie w najnowszej wersji od twórcy spolszczenia. Póki co ide zarobić kase na wyprzedaż Steam bo chce uzupełnić HITMAN'a o całą dostępną zawartość.

Edit: Jest wtorek i liczyłem na premierę nowej wersji spolszczenia :(
Edit2: Jutro już piatek a update brak :(
Edit3: Weekend jest a updatu brak :(


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości