Bionic Commando PL

Wolna dyskusja na temat gier/tłumaczeń. Komentowanie i opinie jak najbardziej wskazane.
Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Bionic Commando PL

Postautor: Manuel Czaszka » 28 lip 2009, o 01:15

Tytuł: Bionic Commando
Typ: Gra akcji
Spolszczenie: CD Projekt
Strona oficjalna: http://www.bioniccommando.com/

Spolszczenie oplute przez Cenegę poniekąd niesłusznie. Zawiera pełne spolszczenie napisów (kinowe). Mimo, że nie udało mi się ukończyć gry (jest zwyczajnie mierna) to przeszedłem spory kawałek i muszę przyznać, że o ile teksty są przełożone dość dobrze to zawierają dziwne "kwiatki". Na przykład nazwa organizacji - "Bio Reign". Dlaczego pomijano takie nazwy? To aż sie prosi o tłumaczenie. "Bio Reżim", "Bio Władza". Możliwości było wiele. W tłumaczeniu pominięto też grafiki.

W tłumaczeniu nie dostrzegłem jakichś błędów czy nieścisłości. W sumie nie było specjalnie gdzie ich popełnić - postacie nie rozgadują się za bardzo :D W sumie najwięcej tekstów jest w terminalach zawierających masę pierdół, których i tak nie chce się czytać (dane wywiadowcze - nudna sprawa).
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Wróć do „Tłumaczenia gier - rozmowy ogólne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości