[PC] Indiana Jones and Fate of Atlantis

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
Woocash
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2017, o 12:52
Kontakt:

Re: [PC] Indiana Jones and Fate of Atlantis

Postautor: Woocash » 13 lis 2023, o 15:05

Pliki które były zmodyfikowane to Atlantis.000 i Atlantis.001. Oba pliki przetrzymują wszystkie skrypty i grafiki. Reszta plików to dźwięk i exe gry.

Spis programów użytych do edycji:
- scummrp - wypakowanie/spakowanie plików Atlantis.000 i Atlantis.001
- Char-Editor - edycja czcionek z uprzednio rozpakowanych przez scummrp plików
- scummtr - wypakowanie/spakowanie tekstów z gry
- ScumEditor - wypakowanie/wgranie grafik
- Photoshop - do edycji grafik
- Notepad++ - do tłumaczenia pliku tekstowego
- HxD - edycja położenia tekstów w menu (Mów, Użyj itp.) i zmiana skrótów klawiszowych w tym menu

Szczegółowy opis użycia wszystkich programów i sposobu edycji opiszę na blogu, tak żeby koleżanki i koledzy tłumacze zmieli dostęp do kompendium wiedzy na ten temat.

Raczej nie przewiduje udostępnienia plików bez instalatora. Przechodziłem już przez pytania w stylu "wypakowałem na pulpit i jak to uruchomić?", "a jak to wypakować?", "a do czego ta druga paczka?", "jak to wgrać do wersji na amigę?". Chciałem żeby spolszczenie było możliwie jak najłatwiejsze w instalacji i żeby użytkownik miał niemal 100% pewność że będzie działać. A tylko instalator jest w stanie to wszystko zapewnić. Jeżeli z jakichś względów ktoś potrzebuje plików luzem to po instalacji spolszczenia może skopiować sobie oba pliki.

Nfsfan83
Posty: 53
Rejestracja: 27 cze 2014, o 11:37

Re: [PC] Indiana Jones and Fate of Atlantis

Postautor: Nfsfan83 » 15 lis 2023, o 13:22

Witaj, piękny dzień nastał dla mnie jak dowiedziałem się, że ta kultowa i cudowna gra przygodowa będzie po polsku. Ale mam pytanie , Rysław może go kojarzysz pisałem do niego i nawet tutaj zadeklarował swoją pomoc przy tłumaczeniu czy korekcie. Jeżeli byś miał ochotę, można go zapytać o to czy ciągle by chcial się włączyć w projekt.

Niezmiernie czekam aż znajdę chwilkę aż przestestuje spolsczenie do FOTA (mam CD wydanie)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
SneakiestDuke68
Posty: 94
Rejestracja: 16 cze 2019, o 13:24
Kontakt:

Re: [PC] Indiana Jones and Fate of Atlantis

Postautor: SneakiestDuke68 » 15 lis 2023, o 14:38

Właśnie na gogu mam tą grę, no to będzie okazja przejść ją po polsku.

Woocash
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2017, o 12:52
Kontakt:

Re: [PC] Indiana Jones and Fate of Atlantis

Postautor: Woocash » 16 lis 2023, o 01:07

Wstrzymajcie się jeszcze z ogrywaniem 🙂 W weekend udostępnienie wersję po korektach.

EDIT: Korekta gotowa. Mam nadzieję że to wszystko 🙂 Udanej gry.


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Karambito i 2 gości