[Wii] Super Mario Galaxy!

Wszelkie projekty niedokończone i opuszczone. Wiele z nich można dokończyć, jeżeli nie chce się zaczynać tłumaczenia od zera.
Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: maximo » 22 cze 2010, o 19:34

To by nawet pasowało do sytuacji. Sprawdziłem to sobie na emulatorze w angielskiej wersji, tak samo jest napisane - Yao!

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: Manuel Czaszka » 22 cze 2010, o 21:17

Mógłbyś wyjaśnić o co chodzi na ostatnim screenie po prawej? "U zejściu doliny? Nie przegap tego?". Zejściu? Ma nie przegapić czego?
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: maximo » 22 cze 2010, o 21:39

Słuszna uwaga. Tam jest napisane po angielsku - Zamek jest na wprost tej drogi poniżej. Don't miss it!
Może napisać tam: Zamek jest poniżej tej drogi. Nie przegap okazji? Nie wyrabiam z ilością znaków w tym miejscu, a dokładnie chodzi o to, abyś sie tam udał na spotkanie z Peach. No chyba, że Don't miss oznaczać może - Nie spóżnij się, ale tak pewnie nie jest:))

twig

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: twig » 22 cze 2010, o 21:54

Mógłbyś dać linka do pliku z tekstem tej gry? Chciałbym na własne oczy zobaczyć jego strukturę.

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: maximo » 22 cze 2010, o 22:20

Za 20 lat tego nie dokonasz, ale nie obraz się, nie masz nawet własnych narzędzi . To nie jest plik tekstowy, tam wszystko jest porozwalane, musiałbym ci to wszystko dekompresowac.

twig

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: twig » 22 cze 2010, o 22:26

Daj linka do rozpakowanego pliku z tekstem. Tego pliku, który maltretujesz hexedytorem i w którym nie ma miejsca. Jak go sobie obejrzę, to powiem ci, ile lat mi to zajmie.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: Manuel Czaszka » 22 cze 2010, o 22:31

No chyba, że Don't miss oznaczać może - Nie spóżnij się, ale tak pewnie nie jest:))
Ty zgadujesz te tłumaczenia czy o co chodzi?

"Zamek leży w dolinie, nie przegap go!"
"Zamek znajduje się tam w dole, nie przegap go!"
"Zamek znajduje się na końcu tej drogi, nie przegap go!"


Wymyślone w parę sekund "z powietrza".
Za 20 lat tego nie dokonasz, ale nie obraz się, nie masz nawet własnych narzędzi .
A Ty masz, z neta + hexedytor ;D
tam wszystko jest porozwalane
Obawiam się, ze to nie w pliku jest coś porozwalane, ale gdzie indziej.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: maximo » 22 cze 2010, o 23:54

Tak, jest coś takiego jak edytor, bardzo podobny do tego SZS Modifier, ale bozia nam tego sama nie przygotowała:)) Powiem więcej, szmodifier tego nie odczyta, a pliku tekstowego i tak nie odczytasz tym swoim śmiesznym hexem, czy czym tam zechcesz. Z tłumaczeniem tak jak mówiłem, jest napisane; Na wprost doliny (zejścia) don't miss it. Kolejna scenka obok tego - toad mówi do ciebie: You made it! I cholera wie o co tam biega? Udało ci się? Co uczyniłeś? Powiem ci szczerze.. nie mam pojęcia i tak to wygląda. Tam trzeba czasem zgadywać, kombinować.To może oznaczać również: W końcu przyszedłeś! albo A jednak jesteś! Natomiast wersja niemiecka jest czasami okrojona, lub bardziej uproszczona. To tyle ma w tej chwili do powiedzenia. Przepraszam, ale ostatnio zbyt wiele osób po mnie jeżdzi.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: Manuel Czaszka » 23 cze 2010, o 00:09

Tak, jest coś takiego jak edytor, bardzo podobny do tego SZS Modifier, ale bozia nam tego sama nie przygotowała:)) Powiem więcej, szmodifier tego nie odczyta, a pliku tekstowego i tak nie odczytasz tym swoim śmiesznym hexem, czy czym tam zechcesz.
Takeshi, bełkoczesz jak za dawnych czasów. Bez ładu i składu. Ktoś chce Ci pomóc, a Ty paplesz te swoje techniczne rewelacje, których sam nie rozumiesz.
Tam trzeba czasem zgadywać, kombinować.
Nie, nie trzeba. Te zdania są proste jak konstrukcja cepa.

Ten post potraktuj jako pierwsze ostrzeżenie. Od teraz posty mają być pisane składnie i logicznie. W przeciwnym wypadku automatycznie lądują w koszu, a Ty otrzymasz ostrzeżenie.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

twig

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: twig » 23 cze 2010, o 00:16

Nie wiem, czy ty masz kłopoty z czytaniem, czy z kojarzeniem faktów. Prosiłem, żebyś dał linka do rozpakowanego pliku, w którym znajduje się tekst. Skoro edytujesz go czymś (bo już sam nie wiem czym - hexedytorem, dedykowanym edytorem, Notatnikiem?) i nie możesz wydłużać tekstu, to może mógłbym ci pomóc pisząc jakiś nowy edytor. Nie mam gry, ani konsoli Wii. Mam trochę wolnego czasu i ochotę pobawić się czymś nowym.

Zamiast wrzucić ten głupi link wypisujesz jakieś niestworzone historie o tym pliku i opisujesz z lubością jak to kombinujesz, żeby upchnąć dłuższe zdanie. Ten plik jest jakiś drogocenny, czy co?


Wróć do „Projekty porzucone i nieaktywne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości