[Wii] Super Mario Galaxy!

Wszelkie projekty niedokończone i opuszczone. Wiele z nich można dokończyć, jeżeli nie chce się zaczynać tłumaczenia od zera.
Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: maximo » 23 cze 2010, o 11:26

W tej chwili korzystam z drugiego laptopa, niestety nie mam gry, muszę czekać i to tyle na temat. Dziekuję za uwagę.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: Norek » 23 cze 2010, o 11:32

Także, wybacz twig, nie będziesz mi do niczego potrzebny, nawet do wykonania grafik nie będzie mi nikt potrzebny z tego forum, bo nawet większość nie ma bladego pojęcia o ich kodowaniu.
Oczywiście, że większość nie ma bladego pojęcia, śmiem twierdzić, że jest garstka osób które mają spore pojęcie o technikaliach^^ Oni właśnie starali się pomóc w jakiś sposób, no ale skoro sam jesteś w stanie sobie ze wszystkim poradzić, to możemy tylko przyglądać się z boku i trzymać kciuki.

Do prezentowania obrazków ze swojego spolszczenia oczywiście zachęcam, wszyscy jesteśmy ciekawi jak Ci to pójdzie.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

dark_archon
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2010, o 20:33

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: dark_archon » 23 cze 2010, o 11:33

Hehehe, "sprzeciwności".
Dlaczego w grze miałby się znaleźć opór bierny?

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: maximo » 23 cze 2010, o 11:46

Hehehe, "sprzeciwności".
Dlaczego w grze miałby się znaleźć opór bierny?
Skróty i te wszystkie uproszczone słownictwa typu; Star-cuksy, Star-monety i inne brednie.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: Manuel Czaszka » 23 cze 2010, o 12:43

@Takeshi, a nie zadałeś sobie nigdy pytania, nigdy nie wykiełkowała tam mała myśl, że:
po jaką cholerę tłumaczyć na wersji niemieckiej, by zdobyć nieco dodatkowego miejsca? Po jaką cholerę męczyć się z hexedytorem (i nie jest to żadne zaawansowane narzędzie tłumaczeniowe, a po prostu ostatnia deska ratunku) i brakiem kolejności w dialogach, skoro jest ktoś, kto chce Ci napisać ten edytor i ułatwić pracę?

Ponadto już Ci to kiedyś pisałem, nie masz pojęcia o technikaliach. Używasz słów, których nie rozumiesz typu: kodowania, dekompresować i używasz jakiegoś tam narzędzia z sieci. Nie wspomnę już o "nowatorskim" używaniu słów i dywagacjach tłumaczeniowych. Czy są jakieś słowa, które do Ciebie dotrą czy też skończy się to jak za starych czasów?
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

dark_archon
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2010, o 20:33

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: dark_archon » 23 cze 2010, o 12:48

Hehehe, "sprzeciwności".
Dlaczego w grze miałby się znaleźć opór bierny?
Skróty i te wszystkie uproszczone słownictwa typu; Star-cuksy, Star-monety i inne brednie.
Chodziło mi o to, że słowo którego szukasz to "SPRZECZNOŚCI". "SPRZECIWNOŚĆ" to inne określnie "OPORU BIERNEGO" w obwodach elektrycznych.

twig

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: twig » 23 cze 2010, o 12:50

Przecież nie będę uszczęśliwiał kogoś na siłę. Skoro kręci go sposób, w jaki usiłuje tłumaczyć tę grę, to niech dalej to robi. Zajmę się czymś innym - ostatnio zaintrygowała mnie niemożność przepakowania zasobów niektórych gier Sierry używających silnika SCI w wersjach między 1.0 a 1.1 - pewnie zajmie mi to tak na oko 40 lat :P

I prośba do maximo - lubisz cierpieć, ok - tylko nie rób z siebie jakiegoś emo i nie opisuj jak ci trudno i jak źle.

dark daj sobie spokój - ten człowiek nie powinien używać słów dłuższych niż dwusylabowe (dla własnego i innych dobra).

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: maximo » 25 cze 2010, o 14:31

Ostatnio dokonywałem kilka poprawek. Wspominając zdanie "You can't miss it!" oznaczałoby w danej sytuacji; Nie możesz z niej zboczyć! Chodziło oczywiście o szlak, (drogę). Jeśli komuś przyjdzie coś innego, lepszego do głowy, to proszę pisać:))

dark_archon
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2010, o 20:33

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: dark_archon » 25 cze 2010, o 15:17

A teraz uczymy się odmieniać przez przypadki:
Mianownik: (Kto? Co?) ten Symbol
Dopełniacz: (Kogo? Czego?) tego Symbolu
Celownik: (Komu? Czemu?) temu Symbolowi
Biernik (Kogo? Co?) ten Symbol
Narzędnik (Kim? Czym?) tym Symbolem
Miejscownik (O Kim? O czym?) (o) tym Symbolu
Wołacz: (Och,) ty Symbolu!

Sprawdziłem jeszcze raz, propozycja, która padła wcześniej w temacie była odmieniona prawidłowo.

Prócz tego: listy też podpisjesz
"Z poważaniem,
od maximo"?

"Droga na dole"? Może "Droga w dół"? Zmieścisz wtedy kropkę na końcu zdania. A może po prostu "Idąc w dół trafisz prosto do zamku"?

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: maximo » 25 cze 2010, o 16:11

Ale mi tam konkretnie chodzilo o zdanie "You can't miss it!" Kropkę bez problemu wstawię, chodzi o zdanie "NIe zboczysz z drogi!" ne? Bo to dokładnie o to chodzi. Tak, znam odmianę na pamięć (ograniczenia) niestety. No ale ok, zawsze masz jakieś rozwiązanie, dzięki dark_archon:)


Wróć do „Projekty porzucone i nieaktywne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość