Prototype

Wolna dyskusja na temat gier/tłumaczeń. Komentowanie i opinie jak najbardziej wskazane.
Divixen
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2010, o 16:47

Prototype

Postautor: Divixen » 17 sie 2010, o 16:52

Witam, chciałbym się dowiedzieć co ze spolszczeniem Prototype? Jest w projektach aktywnych a spolszczenia jak nie było to tak nie ma. Spolszczenie tej gry na pewno wam się opłaci, jest jedna z bardzo popularnych gier, która nie jest spolszczona, więc jeśli wy tego dokonacie na pewno zwiększy się wasza popularność a fani tej gry będą wam niezmiernie wdzięczni. Uważam, że jest to gra godna uwagi i wolałbym abyście spolszczyli tą grę a nie wg. mnie jakieś badziewie takie jak Pokémon Platinum.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Prototype

Postautor: Manuel Czaszka » 17 sie 2010, o 17:56

Witam, chciałbym się dowiedzieć co ze spolszczeniem Prototype?
Jak sam zauważyłeś jest w projektach aktywnych - tworzy się.
Jest w projektach aktywnych a spolszczenia jak nie było to tak nie ma.
I nie wiadomo ile jeszcze nie będzie.
Spolszczenie tej gry na pewno wam się opłaci, jest jedna z bardzo popularnych gier, która nie jest spolszczona, więc jeśli wy tego dokonacie na pewno zwiększy się wasza popularność a fani tej gry będą wam niezmiernie wdzięczni.
Nie dbam ani o popularność, ani o czyjąś wdzięczność.
Uważam, że jest to gra godna uwagi i wolałbym abyście spolszczyli tą grę a nie wg. mnie jakieś badziewie takie jak Pokémon Platinum.
Rozumiem, że wszystko co Ci się nie podoba jest automatycznie gniotem. W każdym mówiąc razie za ten temat dostajesz 2 ostrzeżenia - za pytanie o postęp (punkt 9. regulaminu) i za brak szacunku dla czyjejś pracy.

Teraz wystarcz jedno złe słowo i wylatujesz.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: Prototype

Postautor: Norek » 17 sie 2010, o 19:23

Ja wolałbym, żeby takie posty prowadziły do jakiejś konstruktywnej wymiany zdań.
Divixen, może rozwiniesz poruszone przez Ciebie kwestie?
Coś, co dla Ciebie może być godne uwagi niekoniecznie dla innych takie będzie, ale nie znaczy to, że ciężką pracę innych należy mieszać z błotem. Popatrz sobie, ilu fanów Pokemonów uszczęśliwił dark_archon swoim spolszczeniem :)
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Divixen
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2010, o 16:47

Re: Prototype

Postautor: Divixen » 18 sie 2010, o 09:19

Ja nie obrażam autora tego spolszczenia tylko jak ująłem to wg. mnie ta gra jest badziewiem. Przecież mam prawo do własnego zdania. A, że ktoś spolszczył tą grę to już jego sprawa. Po prostu wolał bym aby autor wykorzystał swe umiejętności do bardziej ambitnego projektu.

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: Prototype

Postautor: bemberg » 18 sie 2010, o 09:24

Tja, Prototype to MEEEEEGA ambitna gra. Dla wybitnych ludzi o nietuzinkowych umiejętnościach. Jeśli tak poszukujesz ambitnych gier, to może coś ze starych przygodówek?
Broken Sword, Monkey Island, Sanitarium?
A może jrpg? Chrono Trigger, seria Final Fantasy?

UWAGA: Dużo czytania, niestety... :(
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Divixen
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2010, o 16:47

Re: Prototype

Postautor: Divixen » 18 sie 2010, o 09:31

Nie chodzi mi, że sama gra jest ambitna lecz spolszczenie jej.

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: Prototype

Postautor: bemberg » 18 sie 2010, o 09:39

Jeśli chodzi o ilość tekstu i potrzebny czas, Pokemon Platinum jest znacznie ambitniejszym projektem (a z pewnością ma kilkakrotnie więcej tekst od twojego Prototype). Zanim wydasz jakieś osądy, zastanów się trochę, bo Ci wyjdzie tak jak teraz - głupota.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Prototype

Postautor: Manuel Czaszka » 18 sie 2010, o 10:41

Nie chodzi mi, że sama gra jest ambitna lecz spolszczenie jej.
Taa, w którym miejscu? Teksty proste jak konstrukcja cepa, a dialogów garstka. W tej grze jest więcej tutoriali i opisów misji niż tekstów fabuły (i to jest główny powód przeciągających się prac - nie chce mi się tłumaczyć i umierać z nudów). To nie Szekspir tylko "Jestem groźny wirus, nie wiem WTF, ale zrobię jatkę".
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Divixen
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2010, o 16:47

Re: Prototype

Postautor: Divixen » 18 sie 2010, o 18:18

Dobrze więc, źle się wyraziłem. Chciałem tylko was nakłonić abyście w końcu skończyli spolszczenie tej gry, doceniam to co robicie, dzięki wam możemy grać w naszym ojczystym języku i się nie trudzić ale mi naprawdę zależy na tym spolszczeniu może i nawet nie tylko mi.

bully10

Re: Prototype

Postautor: bully10 » 18 sie 2010, o 18:28

Jak Ci tak strasznie na nim zależy, to sam możesz je zrobić. Tworzenie spolszczeń to nie jest kwestia talentu czy też jakiejś boskiej mocy. Wiesz, spolszczenie tej gry jest ambitne, Ty zapewne również - uporasz się z tym w trymiga.


Wróć do „Tłumaczenia gier - rozmowy ogólne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość