Jedi Knight II: Jedi Outcast - polska czcionka

Szukasz betatestera, korektora, grafika, itp?
Tutaj napisz ogłoszenie^^
Awatar użytkownika
nouwak
Posty: 128
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 17:04

Jedi Knight II: Jedi Outcast - polska czcionka

Postautor: nouwak » 28 kwie 2011, o 17:10

Witam. Swego czasu stworzyłem spolszczenie do gry Jedi Knight: Jedi Outcast, wprawdzie od tego czasu mój poziom znajomości języka angielskiego się poprawił i parę rzeczy bym zmienił, ale o tym później.

Mimo moich starań, spolszczenie nie zawiera polskich znaków, ze względu na dziwne pliki czcionki.
http://www.speedyshare.com/files/28111877/fonty.rar

Zedytować plik tga to dla mnie nie problem, ale zdaje się, że ten drugi opisuje pozycję i wielkość poszczególnych znaków, a do niego, mimo poszukiwań i starań, nie udało mi się dobrać. A jeśli po prostu w odpowiednie miejsca wstawię w pliku graficznym litery z polskimi ogonkami, to ogonki te i tak zostaną ucięte, bo standardowe znaki nie są na tyle wysokie (tj. ogonek znajduje się w strefie, która i tak nie jest wyświetlana). Jeżeli ktoś ma większą wiedzę ode mnie i pomysł, jak można zmusić polskie znaki do działania, będę mu bardzo wdzięczny za pomoc.
"Niepokoi mnie twoja niewiara." - Darth Vader

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Jedi Knight II: Jedi Outcast - polska czcionka

Postautor: Manuel Czaszka » 28 kwie 2011, o 17:28

Piszesz, że edycja to nie problem dla Ciebie, ale nie ma miejsca na polskie znaki. Nie wiem dlaczego tak sądzisz. Kreseczki to żaden problem - miejsca jest mnóstwo. Co do ogonków, to chociażby w miejscu "ŷ". Sprawdź czy w grze prawidłowo wyświetli się "ę". Zobacz na przykładzie w załączniku o co chodzi (zapisz grafikę, bo ten plik ma alfę i do tego białe litery :D).
Załączniki
ergoec.png
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
nouwak
Posty: 128
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 17:04

Re: Jedi Knight II: Jedi Outcast - polska czcionka

Postautor: nouwak » 28 kwie 2011, o 17:48

Dobra, rozumiem co masz na myśli. Rzeczywiście można by te polskie znaczki wstawić zamiast innych, nieużywanych. Tylko wtedy pojawia się inny problem. Co mam wstawić w pliku tekstowym, żeby otrzymać np. ten znaczek "ŷ"? Od razu odpowiem, że po wstawieniu (wklejeniu) znaczku ŷ w grze pojawił się zwykły "?".

Poprawka: po wklejeniu tego znaczka, zostaje on zamieniony na ?. Zobaczyłem dopiero jak ponownie otworzyłem plik. Także pytanie w sumie pozostaje aktualne, bo nie mam pojęcia,co zrobić, żeby w grze uzyskać znaczek ŷ (a w konsekwencji ę)
"Niepokoi mnie twoja niewiara." - Darth Vader

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Jedi Knight II: Jedi Outcast - polska czcionka

Postautor: Manuel Czaszka » 28 kwie 2011, o 17:51

Wpisz do .txt część tych znaczków narodowych i sprawdź czy wyświetli się któryś z nich. Wybierz właściwe znaczki z tablicy znaków. Jeśli żaden się nie wyświetli, sprawdź kodowanie tego pliku .txt. Zobacz jakie kodowanie ma zrzucony skrypt (gra ma chyba więcej niż jedną wersję językową?). Jeśli nadal nie będzie działać, to zobacz czy plik, który edytujesz nie ma doklejanego BOM, to może uwalać wrzucanie skryptu ze znakami innymi niż podstawowy alfabet.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
nouwak
Posty: 128
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 17:04

Re: Jedi Knight II: Jedi Outcast - polska czcionka

Postautor: nouwak » 28 kwie 2011, o 18:22

Hmm, zmieniłem edytor na Notepad++ i teraz zamias "ŷ" wkleja mi się zwykłe "y", ale już przynajmniej nie pytajnik. Wkleiłem różne inne znaczki narodowe i te działają bez problemu, to "ŷ" jest jakieś feralne :) Co do kodowania, czym można to sprawdzić? I jak sprawdzić ten BOM?

Jeśli to się przyda - gra ma jeszcze (poza angielską) francuską i niemiecką wersję językową.

Wydaje mi się, że zarysowało mi się już rozwiązanie, choć będzie wymagać więcej pracy niż przypuszczałem.
"Niepokoi mnie twoja niewiara." - Darth Vader

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Jedi Knight II: Jedi Outcast - polska czcionka

Postautor: Manuel Czaszka » 28 kwie 2011, o 18:44

Skoro inne znaki działają bez problemu to nie jest to problem z BOM czy kodowaniem. Może po prostu wklejasz nie tę literkę co trzeba? Wklej sobie wszystkie odmiany "y" :D Myślę, że gdy się pobawisz, to nie będzie problemów z dodaniem polskich znaczków.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
nouwak
Posty: 128
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 17:04

Re: Jedi Knight II: Jedi Outcast - polska czcionka

Postautor: nouwak » 28 kwie 2011, o 18:51

Próbowałem, wklejałem wszystkie y, jakie znalazłem, ale pojawiają się albo jako pytajniki, albo zwykłe y. Na szczęście pozostaje trochę innych znaków. Myślę, że dam sobie jakoś radę. Serdeczne dzięki za pomoc :)
"Niepokoi mnie twoja niewiara." - Darth Vader


Wróć do „Pomoc przy projektach”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości