Spolszczenie Psychonauts wydane!

Po czterech latach pracy światło dzienne ujrzało tłumaczenie gry Psychonauts,
nad którym pieczę sprawował Śledziks.

Ponad 400 000 znaków bez spacji, prawie 70 000 słów, ponad 4 lata, niezliczone ilości godzin tłumaczenia, korekty i testów. Tak mniej więcej kształtuje się ogół prac nad tym spolszczeniem. Dla jednych będzie to dużo, dla innych mało. Nie ma to jednak znaczenia, bo to już przeszłość, można nareszcie cieszyć się grą Psychonauts w języku polskim.

Czemu spolszczenie powstawało tak długo? Jak pisze sam autor, nie wiedział on, że gra jest tak rozbudowana i że zawiera tak wiele tekstu, zaś dialogi są rozstrzelone bez ładu
i składu, a do tego doszły też różne sprawy prywatne – studia, a później praca.
W międzyczasie Śledziks brał udział w innych fanowskich, jak również oficjalnych polonizacjach.

Spolszczenie jest gotowe i pobierzecie je z naszej Pobieralni, brak mu jedynie kilku polskich znaków przy wpisywaniu nazwy profilu gracza. Ciężko powiedzieć, dlaczego tak jest, bo same znaki zostały stworzone, ale gra nie wykorzystuje ich przy wpisywaniu. Próbowało to rozgryźć kilka osób, ale żadnej jak na razie się nie udało. Jeśli uda się tę zagadkę rozwiązać, na pewno pojawi się aktualizacja spolszczenia.

Jak wspomniano na początku, gra jest bardzo duża i pomimo wielu godzin korekty oraz testów mogły uchować się jakieś błędy, które można zgłaszać autorowi na Facebooku, forum lub na maila (sledziks@gmail.com). Spolszczenie zostało przetestowane na następujących wersjach: Steam, GOG, CD-Action. W rozmowie z nami Śledziks napisał:

Jeśli chodzi o przyszłość, to mam już kolejną grę na oku. Nie wiem jeszcze, czy moje plany się powiodą, dlatego nie będę zdradzał szczegółów, ale nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa (oby to tylko nie trwało kolejnych 4 lat) ;)

W imieniu autora życzymy miłej gry w Psychonauts po polsku!

Premiery

O autorze

Norek

Twórca Graj po polsku, japonista, tłumacz, korektor, tester.