Trzeci epizod Tales from the Borderlands po polsku!

Rok po premierze spolszczenia do drugiego epizodu Tales from the Borderlands ukazuje się spolszczenie do epizodu trzeciego. Na ostatnie dwa epizody przygód Rhysa i Fiony z pewnością nie będziecie musieli czekać tak długo.

Korekta epizodu czwartego rozpoczęła się jeszcze przed testami „trójki”, zakończyć się zatem powinna jeszcze w grudniu. Trudno w tej chwili przewidzieć, kiedy kolejna część tej świetnej, epizodycznej gry od TTG dostępna będzie po polsku, jednak z pewnością jest to kwestia najbliższych tygodni. Pamiętać jednak należy, że tłumacze nadal pracują nad tłumaczeniem Batmana, którego pierwszy odcinek w chwili pisania tych słów także jest na ukończeniu.

Czemu na tłumaczenie trzeciego epizodu TftB musieliście czekać tak długo? Korekta przeciągnęła się niemiłosiernie, ponieważ część plików w całości nadawała się do ponownego tłumaczenia, co wcale nie działało pozytywnie na morale korektorów. Pamiętać jednak należy, że w tym czasie regularnie wydawane były inne polonizacje, nad którymi prace posuwały się dużo lepiej.

Na horyzoncie majaczy także trzeci sezon The Walking Dead, którego premierę (aż dwóch odcinków naraz!) zapowiedziano na 20 grudnia. Dołożymy wszelkich starań, żeby gry od Telltale Games, nad którymi pracujemy, ukazywały się dużo szybciej. Dzisiejsza premiera trzeciego epizodu Tales from the Borderlands z pewnością nas do tego przybliża.

Spolszczenie TftB (epizody I-III) pobierzecie z naszej Pobieralni. Życzymy udanej zabawy!

Premiery

O autorze

Norek

Twórca Graj po polsku, japonista, tłumacz, korektor, tester.