Regulamin Hon'yaku - Forum GPP.PL

Wszelkie pomysły jak usprawnić działanie tych miejsc, propozycje działów, zmian, itd.
Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Regulamin Hon'yaku - Forum GPP.PL

Postautor: bemberg » 6 paź 2008, o 20:04

1) Postanowienia ogólne
 • Każdy użytkownik ma obowiązek zapoznania się z regulaminem i zaakceptowania regulaminu. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia użytkownika z przestrzegania go.
 • Administracja zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
 • Administracja zobowiązana jest do przestrzegania regulaminu i karania użytkowników nieprzestrzegających regulaminu, choć w uzasadnionych wypadkach może od wymierzania kar odstąpić.

  1) Zasady
  • Uprasza się o szanowanie innych Użytkowników, nie pisanie obraźliwych postów, nie przeklinanie i nie spamowanie. Za spam będzie uznawane również pisanie nie na temat. Starajmy się aby forum było miejscem kulturalnej i sensownej wymiany zdań.
  • Pamiętaj, że komentując/oceniając należy uargumentować przynajmniej w minimalnym stopniu swoją wypowiedź.
  • Posty w stylu "wszystko jest do dupy", "nędza", "supcio" tudzież same emoty, będą nagradzane ostrzeżeniem.
  • Zabrania się, pod groźbą usunięcia konta, tworzenia nazw będących odpowiednikiem prawdziwych osób np. polityków, artystów itp. (np. Lech Wałęsa czy Adam Mickiewicz)
  • Zabrania się, pod groźbą zbanowania wszystkich kont, zakładania "multikont".
  • GrajPoPolsku jest forum dotyczącym spolszczeń, a więc starajmy się unikać schodzenia na tematy inne niż tłumaczenia, chyba że w wyznaczonym do tego dziale/temacie. Jeżeli wątek dotyczy projektu spolszczenia gry/filmu - to pytania/sugestie/dywagacje na tematy fabuły/zagadek/problemów technicznych należy zadawać w innych tematach i w odpowiednich działach. Jeżeli chcesz zdradzić informacje na temat fabuły gry/filmu/czegoś innego, które mogą zepsuć niespodziankę innym użytkownikom, używaj kodu:

   Kod: Zaznacz cały

   [spoiler]Spoiler[/spoiler]
  2) Pisz poprawnie.
  Jeśli masz dysko-wszystko wrzuć tekst do Worda przed wysłaniem (bądź zainstaluj sobie Firefoxa), to nie zaboli, a pomoże innym w odbiorze tego, co chcesz przekazać. W razie czego, używaj opcji „Edytuj” (do 20 minut od publikacji) lub „Usuń post” (do 20 minut od publikacji). Staraj się też, by Twoje wiadomości były na temat i dłuższe niż jeden czy dwa wyrazy. Pamiętaj o interpunkcji, rozpoczynaniu zdania wielką literą, itp. Język polski jest naszym językiem ojczystym - należy go znać i szanować. Za posty pełne błędów czeka ostrzeżenie, a nawet BAN.

  Czym sprawdzać pisownię?

  http://bykomstop.avx.pl/czymsprawdzac.html
2) Wymiar kary
Użytkownicy niestosujący się do regulaminu będą karani przez administrację. W zależności od wielkości przewinienia administrator może dobrać jeden z dwóch wymiarów kary: ostrzeżenie lub ban. Do administratora należy wybór kary, lecz orientacyjnym przelicznikiem jest:
 • Małe przewinienie = ostrzeżenie;
 • 3 ostrzeżenia = ban na wybrany okres czasu;
 • Mocne przewinienie z głupoty = ban na wybrany okres czasu;
 • Mocne przewinienie z premedytacją = ban na zawsze.

  3) Działy, tematy
  Zakładaj odpowiednie tematy w odpowiednim miejscu i staraj się już w samym tytule nazwać problem lub kwestię, którą chcesz poruszyć. Tematy w stylu "Pomocy" lub "Gra na PSX" będą edytowane, a nawet mogą trafić do kosza. Podając w temacie nazwę jakieś gry, np. Golden Sun, podajemy w nawiasach kwadratowych na jaką platformę jest np: [GBA] Golden Sun, przy innych platformach podajemy następujące skróty:
  [NES] Nintendo Enternaiment System
  [SNES] Super Nintendo Enternaiment System
  [GBC] Game Boy Color
  [GBA] Game Boy Advance
  [NDS] Nintendo Dual Screen
  [N64] Nintendo 64
  [GC] Gamecube
  [DC] Dreamcast
  [PSP] Playstation Portable
  [PSX] Playstation One
  [PS2] Playstation 2
  [PS3] Playstation 3
  [XBOX] Xbox
  [X360] Xbox 360
  [PC] PC
  [J2ME] Java 2 Platform, Micro Edition - komórki
  [Homebrew/Hack] Hacki i homebrew


  4) Załączniki
  Jeśli możecie, uploadujcie pliki na nasz serwer w postaci załącznika. Wtedy mamy pewność, że nie znikną po jakimś czasie, nigdy nie wiadomo komu mogą się przydać. W przypadku wybitnie ciężkich plików zapiszcie plik na zewnętrznym hostingu http://www.speedyshare.com bądź http://wyslijplik.pl/

  5) Romy, linki, pliki
  Istnieje całkowity ZAKAZ umieszczania nielegalnych plików bądź podawania do nich linków. W szczególności zwracana uwaga jest na romy i obrazy płyt. Wydaje się logiczne, że skoro nie można podawać do nich linków, to nikt nie będzie prosił o podawanie takich linków. Każda taka prośba zostanie ukarana usunięciem tematu i ostrzeżeniem.

  6) W razie wątpliwości...
  W razie jakichkolwiek wątpliwości pytaj - czy to zwykłych Użytkowników czy administrację lub moderatorów.

  8) FAQ
  Zanim zadasz pytanie na forum, przeczytaj poniższy temat: viewtopic.php?f=19&t=657

  9) Kiedy wreszcie to spolszczenie?
  Jeżeli tłumacz/grupa nie podaje konkretnej, bądź przybliżonej daty zakończenia spolszczenia, oznacza to, iż jej nie zna. Zadawanie pytań: kiedy, za ile, jak idą prace - będzie uznawane za spamowanie, a użytkownik otrzyma publicznie ostrzeżenie. Każdy następny użytkownik powtarzający to przewinienie będzie karany o jedną jednostkę kary mocniej, niż poprzedni.

  A co jeśli tłumacze podadzą datę premiery? Najlepiej w milczeniu rozkoszować się tą informacją. W żadnym wypadku nie powinno się mimo wszystko pytać o tę datę. A jeżeli premiera nie odbędzie się w tym terminie, to już zupełnie nie należy kogokolwiek poganiać, ponieważ za takie zachowania użytkownicy również będą karani ostrzeżeniami, a w skrajnych przypadkach banowani.  Baw się dobrze korzystając z forum :)

Wróć do „O forum i portalu”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość