Prośba o link na belce

Wszelkie pomysły jak usprawnić działanie tych miejsc, propozycje działów, zmian, itd.
Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 794
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Prośba o link na belce

Postautor: ikskoks » 16 kwie 2015, o 21:04

Info z ostatniej chwili:

Rozmawiałem właśnie w waszej sprawie z odpowiednimi osobami (jako taki pośrednik) i myślę, że może coś wyjść w sprawie porozumienia. Jednak z "drugiej strony" pojawiły się pewne pytania:

1. Czy usunięcie\edytowanie wpisów ajsztana pozwoliłoby na zmniejszenie konfliktu, czy jego całkowite zażegnanie? Dlaczego i w jakim stopniu?
2. Ponoć z BDIP były wysyłane pewne wiadomości o zażegnaniu konfliktu. Co w związku z nimi? Jaki jest wasz komentarz w tej sprawie?
3. Czy ze strony gs będą wykonane jakieś kroki w sprawie zmniejszenia\zażegnania konfliktu?

I jeszcze czy macie jakieś informacje, które chcielibyście przekazać?

@bem, daruj sobie komentarz o małpkach.

Awatar użytkownika
jasiek_barca
Posty: 26
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 17:52
Grupa: GameSub
Kontakt:

Re: Prośba o link na belce

Postautor: jasiek_barca » 16 kwie 2015, o 21:51

Wygląda mi to na negocjacje połączone z licytacją :D Anyway, odpowiem na pytania w odwrotnej kolejności.

3. Nie mam zamiaru wykonywać żadnych kroków jako GameSub, bo my żadnego konfliktu nie zaczęliśmy i go z nikim nie chcieliśmy mieć. Nie mamy na to czasu i ochoty. Chcemy robić swoje i byłoby fajnie, gdyby nikt nie podpierdzielał efektów naszej pracy - sądzę, że tyczy się to każdej grupy ludzi, która nie wyraziła zgody na publikowanie ich spolszczeń na Waszym forum. A już zwłaszcza bez podawania źródła spolszczenia.

Kilku członków naszego zespołu, w tym ja, do tego "sporu" się niejako wtrąciliśmy, krytykując działania BDIP na tym forum - po czym spotkaliśmy się z usuwaniem naszych postów i tak dalej. Tu zaczęły się schody.

<przypowieść>
Bo to działa generalnie tak - jest sobie jakaś osoba publiczna. Wykonuje ona pewne działania publicznie. Robiąc to, musi liczyć się z tym, że może zostać pochwalona lub skrytykowana. Usuwanie głosów krytyki (a już zwłaszcza konstruktywnej) jest strzałem w stopę i iskrą zapalną do konfliktu.
</przypowieść>

2. Mój komentarz w tej sprawie jest żaden, bo żadnej wiadomości nie otrzymałem ani ja, ani GS-owy profil na FB, ani żaden inny członek naszej ekipy.

1. Sądzę, że usunięcie z tych wpisów załączników z naszymi spolszczeniami jest *co najmniej* na miejscu. Nie wymagam przecież, żebyście do nas linkowali, ale chociaż nie wrzucajcie naszej pracy jako swojej.

Z informacji pozostałych to ja liczę na rzeczową dyskusję bez zbędnej spiny. My nikomu pracy nie kradniemy i liczymy na to samo z każdej innej strony. Myślę, że całkowite usunięcie tematów z cudzymi pracami znacznie złagodziłoby cały spór - naprawdę muszę tłumaczyć, że to byłoby coś pozytywnego? Podjęcie jakiegoś dialogu (ew. koniec z usuwaniem głosów krytyki, ale to mogą być pobożne życzenia, hihi ;) ), podanie sobie łapek *między wszystkimi*, świeży start i zajęcie się swoimi projektami chyba każdemu zrobiłoby dobrze. But maybe it's just me.

Ach, i jeszcze jedno. Z naszej strony konfliktu nie ma. Z nie do końca zrozumiałych dla mnie przyczyn spolszczenia mojej ekipy zaczęły być wrzucane na Wasze strony bez podania źródła po uprzednim przedstawieniu tych prac jako Waszych. To główny powód mojej słabej opinii o Waszych działaniach. Nie będę się wypowiadał za resztę moich kolegów z zespołu.
Obrazek

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 794
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Prośba o link na belce

Postautor: ikskoks » 16 kwie 2015, o 22:52

Dostałem odpowiedź, żebyście się skontaktowali przez info@bdip.pl, jeśli chcecie dogłębniej obgadać sprawę.

-- 16 kwi 2015, o 22:52 --

600 postów, jeeej

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: Prośba o link na belce

Postautor: Norek » 16 kwie 2015, o 22:55

1. Czy usunięcie\edytowanie wpisów ajsztana pozwoliłoby na zmniejszenie konfliktu, czy jego całkowite zażegnanie? Dlaczego i w jakim stopniu?
Całkowite zażegnanie? Nie. Nie jest to główna oś sporu, a ledwie kropla w morzu.
2. Ponoć z BDIP były wysyłane pewne wiadomości o zażegnaniu konfliktu. Co w związku z nimi? Jaki jest wasz komentarz w tej sprawie?
Mój komentarz:
Wysyłanie obraźliwych maili. Z dwóch adresów: emil_reg@o2.pl (adres Emila „bemberga” Jaromina) i grajpopolsku@gmail.com (grupowy adres właścicieli GPP, czyli Emila „bemberga” Jaromina, Marcina „norka” Siudaka i Wojciecha „Manuela czaszki” Popieli).
Mam udokumentowane wszystkie kłamstwa, jakie przez ostatni rok, czy może nawet dłużej, napisano na temat naszej działalności oraz mój. To wyżej to tylko przykład - z adresu GPP nie wysyłano obraźliwych maili do kogokolwiek z BDIP.

Jeśli "ktoś" chce zażegnać konflikt, to moja propozycja jest taka:
Ja spisuję wszystkie kłamstwa i kłamstewka, jakie napisano na Playlocu, BDIP i TWRS na nasz temat. Wszystko będzie poparte materiałami w postaci screenów.
Na stronach prowadzonych przez Was, że tak ogólnie napiszę, pojawia się sprostowanie i przeprosiny.
Wymienione tam zostaną kłamstwa, jakie napisano na nasz temat.

Konflikt jest zażegnany, możemy razem współpracować i tworzyć polonizacje, rozwijać scenę.

Jeśli powyższe nie wchodzi w grę, dla mnie temat jest zamknięty.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
jasiek_barca
Posty: 26
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 17:52
Grupa: GameSub
Kontakt:

Re: Prośba o link na belce

Postautor: jasiek_barca » 17 kwie 2015, o 09:09

Tu chyba jednak było to kierowane do GS-a.

Bartek, ja na ten moment nie mam nic więcej do dodania. Jak szef Twojej grupy albo inna osoba odpowiedzialna za te kwestie chce jakoś się odnieść do słów, które tu napisałem, to mój adres e-mail jest dostępny na podstronie "Zespół" na http://www.GameSub.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
vhs
Wojcieszek Rzezimieszek
Posty: 65
Rejestracja: 9 paź 2012, o 21:51
Grupa: GameSub
Kontakt:

Re: Prośba o link na belce

Postautor: vhs » 17 kwie 2015, o 19:47

1. Czy usunięcie\edytowanie wpisów ajsztana pozwoliłoby na zmniejszenie konfliktu, czy jego całkowite zażegnanie? Dlaczego i w jakim stopniu?
2. Ponoć z BDIP były wysyłane pewne wiadomości o zażegnaniu konfliktu. Co w związku z nimi? Jaki jest wasz komentarz w tej sprawie?
3. Czy ze strony gs będą wykonane jakieś kroki w sprawie zmniejszenia\zażegnania konfliktu?
Bartku pozwól, że się wtrącę.

Po przeczytaniu Twoich postów zrozumiałem, że:
- jesteś administratorem forum tylko z nazwy, bo nie potrafisz zachować tam porządku
- wiedząc o tym, że nasza praca została tam zamieszczona nielegalnie nic Cię nie rusza, bo dalej z tą wiedzą nic nie zrobiłeś - nasze spolszczenia wiszą tam dalej, zamieszczone przez członka Waszej ekipy
- sugerujesz, że mamy gdzieś pisać by rozwiązać problem, który sami tworzycie - ewidentnie jest to Wasza wina i robicie to po złości, Doki sam to zapowiadał mi na Skype jakiś rok temu

Odnośnie Twoich pytań:
1. Konflikt BDIP/GS robicie Wy przez zamieszczanie naszych spolszczeń u siebie, kopiując newsy i robiąc reupload plików. Nigdy nie uzyskaliście zgody na to i nie uzyskacie. Nikt nie uzyska, nawet tutaj na GPP postuję linki. Jesteśmy i będziemy niechętni do współpracy z BDIP tak długo, jak będziecie robić nam na złość.
2. Te 'wiadomości' były rok temu i już Ci mówię jak to wyglądało:
a) Doki napisał do mnie i chciał byśmy jako GS przestali pisać na GPP i pisali tylko i wyłącznie u niego - nie zgodziliśmy się z wielu względów, jednym z nich było to, że jakim prawem ktoś nam będzie mówił gdzie możemy pisać, a gdzie nie?
b) następnym krokiem po długich rozmowach była propozycja po prostu pisania przez nas na forum PlayLoca - odmówiliśmy z prostej przyczyny - nie mam czasu tutaj aktualizować newsów ze spolszczeniami, sam spójrz co się dzieje z Enslaved, wciąż wisi info, że kiedyś wyjdzie (premiera już była). Dodatkowym argumentem przeciw, była szalona cenzura. Za neutralny post zostałem zbanowany na fanpage'u BDIP i podejrzewałem, że to samo spotka PlayLoca. Doki wszystkie moje argumenty uznał za atak w jego stronę, zapowiadając, że po prostu będzie kopiował nasze spolszczenia do siebie. Ja powiedziałem dosłownie "nikt Ci nie zabroni pisać o spolszczeniach, kopiować nie możesz, bo to zwyczajnie nie jest zgodne z prawem", wiesz jaką odpowiedź uzyskałem? Dowiedziałem się, że: "ale to internet, internet tak działa".
3. Nie. Robimy swoje, Wy róbcie swoje. Po prostu przestańcie kopiować nasze treści i skasujcie obecne. Piszcie sobie o premierach, ale twórzcie własne treści, a jak cytujecie podajcie źródło i autorów. Wtedy możesz uznać to za koniec konfliktu GS i BDIP.

TL;DR
Nie bądźcie bezczelni, my nie jesteśmy.
Obrazek

Awatar użytkownika
ARKaM
Posty: 4
Rejestracja: 25 maja 2014, o 17:14

Re: Prośba o link na belce

Postautor: ARKaM » 27 kwie 2015, o 21:17

Dodam pokrótce coś od siebie.

Ikskoksie, jeżeli uważasz, że bycie obojętnym nie ma znaczenia dla Ciebie, czy dla nas, to po prostu się mylisz.
Tak jest w pracy/ grupie, do której się przynależy - mniejszość (a w szczególności jeżeli jest to "władza") może pociągnąć na dno większość, choćby ta większość nic złego nie zrobiła - stąd choćby biorą się stereotypy. Jeżeli możesz coś zrobić, coś dobrego, a tego nie robisz... to nie wiem, co jest tak naprawdę gorsze.
Chodzi mi o to, że bierne patrzenie przynosi czasem więcej złego, niż działanie. Nie rozumiem też, jak można patrzyć na taki proceder i się pod nim podpisywać. Bo podpisujesz się, może nieświadomie, ale jako członek ich "społeczności/grupy" opinia na ich temat dotyczy również Ciebie. Nie dziw się więc, że ktoś nie chce pomóc Ci "tylko" dlatego, że jesteś od nich, ale się nie mieszasz. Właśnie dlatego chłopaki z GPP nie chcą/nie są w stanie Ci zaufać.

Powiem wprost - ja nie rozumiem, dlaczego zadajesz się z takimi osobami, skoro, zdaje się, ty również wiesz o ich tanich zagrywkach. Robią obciach nie tylko sobie, a wszystkim członkom swojej grupy.
Obrazek

marcus196
Posty: 40
Rejestracja: 25 paź 2012, o 12:49

Re: Prośba o link na belce

Postautor: marcus196 » 29 kwie 2015, o 19:12

Ja też napiszę coś od siebie, może nie konkretnie do twórcy tematu, ale o samym Bdip/twrs. Ludzie ci z moich obserwacji nie mają za grosz honoru, w sumie to nie ma się specjalnie co dziwić, skoro osoby tam sprawujące swego rodzaju "władzę" pracują w Gazecie Wybiórczej(oj przepraszam "Wyborczej"), manipulacji uczą się od swoich zapewne politycznych autorytetów. Jeśli chcecie to oskarżcie mnie o multi-konto @Norka czy innego tłumacza forum GPP. W każdym razie widać, że osoby, które przypisują sobie osobiste zasługi sami nie zasługują na jakąkolwiek uwagę, chyba że na uwagę "lemingów" i multi-kont współzałożycieli Playloc,Bdip,TWRS tego tyle narobiliście, że pewnie już się sami w tym gubicie manipulatorzy, pozdrawiam każdego administratora,użytkownika manipulatorskiej strony Playloc(lub Plejkloc co bardziej obrazuje was poziom).
Pozdrawiam i życzę kolejnych tłumaczeń ludziom z GPP, którzy nie robią spolszczeń dla polubień na FB(których i tak macie bardzo wiele, czego wam gratuluje.) ani dla pieniędzy. Tylko robią to dlatego, że to lubią.


Wróć do „O forum i portalu”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość