Nowości na stronie głównej

Wszelkie pomysły jak usprawnić działanie tych miejsc, propozycje działów, zmian, itd.
Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Nowości na stronie głównej

Postautor: Manuel Czaszka » 28 lip 2009, o 16:38

Jest serwisem o tłumaczeniach gier, a nie z tłumaczeniami z gier, co w moim mniemaniu pociąga za sobą możliwość zapoznania się z informacjami o spolszczeniu, a nie tylko pobranie łatki w ciemno.
Pobranie łatki w ciemno - myślę, że żaden artykuł nie jest w stanie oddać tego jakie jest to spolszczenie. Jak wyglądały poprzednie arty - trochę screenów, krótka notka o grze i to właściwie tyle. Za wiele to nie mówiło - to samo można umieścić w informacji przy linku do pobrania.

Co do artów ogólnie - szukamy jakieś możliwości wprowadzenia ich w innej formie. Myślimy nad czymś w rodzaju linka przy pobraniu lub kategorii artów w stylu o spolszczeniach itd. Może nieco zmienić ich formę - np bardziej forma recenzji, info od autora itd. Na każdą zmianę potrzeba jednak czasu. Póki co trzeba się skupić na uzupełnieniu download bo to jednak on jest głównym napędem strony głównej.

Do tej pory stworzone arty zostaną w kategorii artykuły, ale trzeba przemyśleć ich nową formę i jakąś integracje z downloadem - coś w stylu - "poczytaj o spolszczeniu" albo "słowo od autorów".
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: Nowości na stronie głównej

Postautor: bemberg » 28 lip 2009, o 17:20

Pobranie łatki w ciemno - myślę, że żaden artykuł nie jest w stanie oddać tego jakie jest to spolszczenie.
No ta... Opis, screeny. Zero informacji.
Jak wyglądały poprzednie arty - trochę screenów, krótka notka o grze i to właściwie tyle.
http://grajpopolsku.pl/readarticle.php?article_id=37 <- Chyba na głowę upadłeś.
Za wiele to nie mówiło - to samo można umieścić w informacji przy linku do pobrania.
Jeśli opis przy linku mówi ci więcej niż opis łatki, samej gry oraz screeny - powinieneś zostać wróżem.
Może nieco zmienić ich formę - np bardziej forma recenzji, info od autora itd. Na każdą zmianę potrzeba jednak czasu. Póki co trzeba się skupić na uzupełnieniu download bo to jednak on jest głównym napędem strony głównej.
Przecież w tych artykułach WŁAŚNIE TO JEST! Download - proszę bardzo uzupełniajcie. Ale kosztem artykułów? Gdzie tu logika? Download napędem strony głównej - jeśli mamy (a raczej macie) ambicje na miarę emuinfo - Powodzenia.
Do tej pory stworzone arty zostaną w kategorii artykuły, ale trzeba przemyśleć ich nową formę i jakąś integracje z downloadem - coś w stylu - "poczytaj o spolszczeniu" albo "słowo od autorów".
W artykułach były:
- informacje jak zainstalować spolszczenie (nałożyć łatkę)
- informacje o grze
- informacje o tłumaczeniu
- w większości także info od autora
- screeny
I teraz uwaga... BYŁ NAWET LINK DO DOWNLOADU TŁUMACZENIA!

Twoje argumenty są tak niskich lotów, że trudno prowadzic dyskusję. Trudno doszukiwać się tu logiki. Wypowiadasz się jako "my" wymieniając na shoucie mziaba. Chętnie posłucham jak on to widzi.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Nowości na stronie głównej

Postautor: Manuel Czaszka » 28 lip 2009, o 17:30

No ta... Opis, screeny. Zero informacji.
Praktycznie zero - kilka screenów z np 400 stron skryptu.
Wyjątek potwierdzający regułę - akurat spolszczenie/a CT ma to do siebie, że można o nim sporo popisać.
Jeśli opis przy linku mówi ci więcej niż opis łatki, samej gry oraz screeny - powinieneś zostać wróżem.
Przy linku można wstawić opis, screen itd
Przecież w tych artykułach WŁAŚNIE TO JEST! Download - proszę bardzo uzupełniajcie. Ale kosztem artykułów? Gdzie tu logika? Download napędem strony głównej - jeśli mamy (a raczej macie) ambicje na miarę emuinfo - Powodzenia.
Owszem - download jest jednym z głównych (prócz newsów i tutoriali) części strony głównej.
Tak głośno krzyczysz, że nie mamy ambicji - a Ty jakie masz? Tytanem pracy nie jesteś. Dużo (jak zawsze) gadasz i podpierasz się kilkoma starymi artami, które wykonałeś. Tyle, że potem olałeś sprawę na dobre pół roku.

Jeszcze raz powtarzam, że wszystko jest w trakcie transformacji, ale trzeba wyznaczać pewne priorytety. Przy ostatnich zmianach na stronie/forum też byłeś taki głośny. Artykuły o tłumaczeniach zostały zepchnięte na drugi plan, planujemy też pewne zmiany poczynić w systemie ich umieszczania itd - miałeś swój wkład w stronę, olałeś, więc teraz skończ już krzyczeć i poczekaj na kolejne zmiany. Zrezygnowałeś z prowadzenia strony i forum - więc teraz pretensje co najwyżej do siebie, że coś nie wygląda tak jak tego chcesz. Całą rozmowę tego typu to forum przerabiało już nie raz - pisz sobie pod tym postem co chcesz - jesteśmy błaznami, pajacami, psujemy stronę bla bla bla bla bla bla. Nie chce mi się próbować Cię do czegokolwiek przekonywać.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: Nowości na stronie głównej

Postautor: bemberg » 28 lip 2009, o 18:01

Odpowiadasz na pewne wybrane kwestie, następnie wyciągasz jakieś stare brudy, a na koniec pisz sobie co chcesz. Dyskusja ta mi przypomina tą samą co prowadziłem z Maćkiem ze znanego serwisu.

Masz taki szeroki plan, a jeszcze wczoraj probowales robić artykuły i ci nie wyszło to za dobrze. (może dlatego, ze trzeba na to poswiecic troche czasu?). Nagły zwrot?

Zmiany, mające na czym polegać? Pytam się na czym mają polegać zmiany i co chcecie nim osiągnąć. Bo jak dla mnie wygląda to na transformacje w stronę z downloadem tłumaczeń. Szkoda, że ze strony o tłumaczeniach zamieniało się to, jak słusznie zauwazył ma_Rysia, w stronę z tłumaczeniami.

Ja nie zrobiłem nic przez pół roku (parę artykułów zrobiłem, ale co prawda, nie tyle co wczesniej). A ty po paru dniach co zrobiles? Napisales dwa marne artykuły (choć trudno to nazwać artykułem), gdy nawet nie chciało ci się wrzucić obrazków (argument - bo tak było wygodniej) na serwer, a dodatkowo usunales prawie wszystko, robiac z tego sajt z downloadem. Brawo - jesteś cudowny.

Uzgodniłeś to z użytkownikami i administracją (chyba że mowiles o KWA + Uno + Jednostka) - Czemu oni się nie odzywają? I coś strasznie mętna ta twoja przyszłościowa perspektywa...
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 460
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: Nowości na stronie głównej

Postautor: mziab » 30 lip 2009, o 13:51

Ja powiem tak - miło jest poczytać artykuł na temat spolszczenia i dowiedzieć się czegoś więcej o nim, ale brak artykułu nie powinien być powodem, żeby tłumaczenia w ogóle nie było na GPP. Mieć w miarę kompletny download dostępnych spolszczeń to nic złego. Artykuły można zawsze dodać w wolnej chwili. Jeśli chodzi o treść artykułów, osobiście widziałbym w nich informacje o historii projektu, składzie grupy i kto się w jaki sposób przyczynił i może jakieś naprawdę specyficzne dla danego patcha instrukcje dotyczące aplikowania spolszczenia. Poza tym lubię znać numer wersji i datę premiery patcha. Informacje o grze mogą być, ale tylko jako krótka notka encyklopedyczna. Natomiast rzeczy takie jak okładka gry uważam za niekoniecznie potrzebne. Ogólnie chciałbym, żeby lista spolszczeń, download i lista artykułów były ze sobą bardziej zintegrowane, może podobnie jak na RHDN. Bardzo fajna byłaby lista spolszczeń z możliwością wyszukiwania i filtrowania, z linkiem do łatki na wierzchu, a z artykułem po wejściu w podstronę spolszczenia. Ja to w każdym razie tak widzę, ale na główną w sumie rzadko wchodzę :)
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Nowości na stronie głównej

Postautor: Manuel Czaszka » 30 lip 2009, o 17:14

http://yfrog.com/5iheadel2lp
http://yfrog.com/5iheaderuep
http://www.vpx.pl/zdjecie,headerl1.html

Propozycje bannerów na główną.
Planujemy zmienić też Locka i obrazek w pobieralni - może macie jakieś propozycje - piszcie :D
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: Nowości na stronie głównej

Postautor: bemberg » 30 lip 2009, o 23:23

Proszę, dajcie sobie spokój z logami z polskich samolotów z czasów II wojny światowej... Mam nadzieje, ze sytuacja niedługo dojdzie do normy i zajmie się tym ktoś kompetentny.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: Nowości na stronie głównej

Postautor: Norek » 3 sie 2009, o 19:24

Na stronie głównej dodaliśmy spolszczenie FF8 PL.
Ciężko komentować sprawę i okoliczności, w jakich "weszliśmy w posiadanie" tej łatki, jeśli Robin będzie miał coś do dodania, to proszę bardzo.

Len udzielił także wywiadu w imieniu całej grupy Iron Squad.
Zapraszam na główną^^

Pozdrawiam!
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: Nowości na stronie głównej

Postautor: Norek » 12 sie 2009, o 17:39

Na stronie głównej wyłączona została rejestracja, dodatkowo każdy Gość może pisać komentarze.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: Nowości na stronie głównej

Postautor: bemberg » 12 sie 2009, o 21:37

Z tymi anonimowymi komentarzami kiepski pomysł... Dowiecie się wkrótce czemu, jak przyjdzie jakiś złośliwy typ i rozciągnie cala stronę... Byście omówili pewne zmiany przed ich wprowadzeniem.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.


Wróć do „O forum i portalu”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości