O bezpiecznym logowaniu

Wszelkie pomysły jak usprawnić działanie tych miejsc, propozycje działów, zmian, itd.
matiko13
Posty: 175
Rejestracja: 1 mar 2015, o 18:38

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: matiko13 » 6 lis 2017, o 19:10

Witam, na jakim etapie jest już spolszczenie epizodu pierwszego ?
Na etapie zaawansowanym ;) P.S. Niech twórcy strony zaktualizują zabezpieczenia strony logowania bo wyskakuje komunikat, że logowanie jest niezabezpieczone i ktoś inny może przechwycić dane logowania tak btw.

Awatar użytkownika
EvilDoom
Posty: 180
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 10:11
Kontakt:

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: EvilDoom » 7 lis 2017, o 08:31

To jest standardowy komunikat w przeglądarce Firefox. To ostrzeżenie zostało wprowadzone parę miesięcy temu.

Piter-0803
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2014, o 10:36

O bezpiecznym logowaniu

Postautor: Piter-0803 » 10 lis 2017, o 10:00

To jest standardowy komunikat w przeglądarce Firefox. To ostrzeżenie zostało wprowadzone parę miesięcy temu.
Może i standardowy na stronach które przeglądasz. Ale nie jest standardowy. Już dawno powinno się zaprzestać używać antycznego http, teraz wszystko leci przez https.

Awatar użytkownika
EvilDoom
Posty: 180
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 10:11
Kontakt:

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: EvilDoom » 10 lis 2017, o 11:01

Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Jest to standardowy komunikat, a nie specjalny lub wyjątkowy. Co jest w nim takiego specjalnego? Nie odnosiłem się w swojej wypowiedzi gdzie występuje, ani jak powinno być. Jeśli nie rozumiesz słowa "standardowy", to nie moja wina:p PS: Może powinienem użyć słowa "typowy" , żebyś zrozumiał?

Piter-0803
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2014, o 10:36

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: Piter-0803 » 10 lis 2017, o 11:12

"Standardowy" sugeruje, że wg Ciebie przy każdym logowaniu na każdej stronie wyskakuje coś takiego. Jeżeli użyć słownikowej definicji tego słowa to każdy komunikat jest "standardowy" więc proszę sobie darować takie wymądrzanie.

Na obawy o bezpieczeństwo odpowiadasz, że komunikat jest standardowy więc ja to rozumiem tak, że zapewniasz, że to normalne. A nie jest to normalne, bo powinno się używać https. Jeżeli odpowiadasz, że komunikat jest standardowy tzn. "odpowiadający określonym normom, spełniający podstawowe wymagania" to znaczy, że Twoja wypowiedź nic nie wnosi, więc taką interpretację odrzuciłem na Twoją korzyść...

Przykład:
"-Zalogowałem się dziś do banku a tam komunikat, że ktoś ukradł moje hasło i muszę wpisać nowe
- To standardowy komunikat"
Wg mojej interpretacji twierdzisz, że nic się nie stało, hasło nie zostało skradzione i w zasadzie można się uspokoić, ewentualnie wszyscy klienci banku widzą to samo na wszelki wypadek. Wg Twojej interpretacji twierdzisz, że.... w zasadzie to nic nie twierdzisz, po prostu informujesz, że treść tego komunikatu jest zgodna z gdzieś tam wpisaną przez programistów :)

Podmiana słowa na "typowy" tylko przychyla się do mojej interpretacji. Jak coś jest "powszechne" to znaczy, że można to zignorować bo jest normą. A nie jest...

Awatar użytkownika
EvilDoom
Posty: 180
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 10:11
Kontakt:

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: EvilDoom » 10 lis 2017, o 11:34

Dokonujesz nadinterpretacji, naginasz wszystko do swojej tezy. Nie każdy komunikat jest standardowy, czyli typowy. A już wmawianie mi co miałem na myśli, jest trochę nie poważne. Może skończmy, na tym. Następnym razem użyje słowa typowy, żeby już nikt nie miał problemów z interpretacją.

Piter-0803
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2014, o 10:36

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: Piter-0803 » 10 lis 2017, o 12:24

Ale użycie słowa typowy nic nie wnosi! To, że komunikat jest typowy w żaden sposób nie pomaga użytkownikowi ostrzeganemu o dziurawej stronie http!

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: mendosa » 10 lis 2017, o 19:40

Zaraz wydzielę wątek "O bezpiecznym logowaniu" do oddzielnego tematu. Porównywanie logowania na forum o fanowskich spolszczeniach do logowania na konto bankowe uważam za bezzasadne. Znakomita większość "tworów" naszej klasy nie używa "Https" i pewnie jeszcze długo używać ich nie będzie.
N.E.M.O.


Wróć do „O forum i portalu”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości