Kochamaciek Group? Historia alternatywna.

Bierzcie i piszcie w nim wszyscy :P
Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Kochamaciek Group? Historia alternatywna.

Postautor: Grahf Wiseman » 18 cze 2009, o 14:26

Wszystko zaczyna się od spolszczenia Silent Hill: Homecoming.
twig nie życzył sobie w/w spolszczenia(do którego stworzył czcionkę) na stronie portal24h. Napisał więc PW.
Dowiedziałem się z niej wielu ciekawych rzeczy z racji których to, postanawiam opisać sprawę na forum.

twig
Wątek wiadomości: Prośba o usunięcie tłumaczenia gry Silent Hill: Homecoming Wysłano: wczoraj, 2009 20:35

Witam!

Piszę w sprawie tłumaczenia gry Silent Hill: Homecoming, które dodałeś dzisiaj do zasobów portalu portal24h. Części współautorów tłumaczenia, w tym mnie, nie podoba się profil działalności tego serwisu. W szczególności gromadzenie i udostępnianie kradzionych tłumaczeń gier (tzn. takich, które zostały wydobyte z oficjalnych, polskich wydań bez wiedzy i zgody ich właścicieli). W związku z tym nalegam na usunięcie pliku z tłumaczeniem naszego autorstwa z bazy spolszczeń, którą dysponuje serwis portal24h.

Mam nadzieję, że nasza prośba zostanie spełniona.

Pozdrawiam,
twig
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Maciek
Wątek wiadomości: Re: Prośba o usunięcie tłumaczenia gry Silent Hill: Homecoming Wysłano: wczoraj, 2009 22:52

1. Jaki masz pogląd na fakt iż: wg większości licencji dołączonych do gier każda modyfikacja plików gry jest z nią sprzeczna, więc dotyczy to również każdego Waszego spolszczenia.
2. Dlaczego Kochatek Group powstał dzięki forum Portal24h.pl i dzięki m.in. temu forum pozyskuje współpracowników?
3. W takim razie mam usunąć każdą wzmiankę na forum o Kochatek Group i jego pochodnych oraz wszystkie linki reklamujące ww. grupę i ich członków?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
twig
Wątek wiadomości: Re: Prośba o usunięcie tłumaczenia gry Silent Hill: Homecoming Wysłano: mniej niż minutę temu

Ad 1. Tłumaczenie gier, bez wcześniejszej zgody właścicieli praw autorskich, jest oczywiście niezgodne z prawem. Jednak tłumaczenia gier, które zostały wydane w naszym kraju w języku angielskim (nie wnikam, z jakiego powodu), nie można w żaden sposób porównywać z kradzieżą plików odpowiedzialnych za język gry. My robimy tłumaczenia za darmo do gier, które można kupić w Polsce jedynie w wersji angielskiej. Wy kradniecie pliki językowe gier i udostępniacie je w swoim serwisie działając na szkodę polskich dystrybutorów.

Ad 2. Kochatak Group działała na długo przed pojawieniem się o niej wzmianki na forum p24h. Mają własną stronę oraz forum, na których ogłaszają informacje związane ze swoimi projektami (w tym także informacje o naborze).

Ad 3. Nie jestem członkiem Kochatak Group, a współautorem spolszczenia do Silent Hill: Homecoming. Jeżeli uważasz, że informacje o grupie zajmującej się tworzeniem autorskich tłumaczeń gier nie pasują do profilu twojego serwisu (w szczególności do działu forum poświęconemu spolszczeniom) to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś je usunął. Wątpię, aby to posunięcie w jakikolwiek sposób wpłynęło na obecną, lub przyszłą kondycję grupy. O jej wpływie na twój serwis nie będę się nawet zastanawiał. Sam wiesz najlepiej, jak zwiększyć dochody z reklam.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Maciek
Wątek wiadomości: Re: Prośba o usunięcie tłumaczenia gry Silent Hill: Homecoming Wysłano: 15 minut temu

1. Skoro wg Ciebie i to jest łamaniem prawa i to jest również łamaniem prawa, więc Ty usprawiedliwiasz się tym, iż jesteś mniejszym przestępcą od kogoś innego? Więc wszystko jest w porządku? Skąd u Ciebie taka obłuda?

2. Nie interesuje mnie od kiedy i jak długo działa Kochatek Group, faktem jest że "grupa" reklamuje swoją działalność dzięki Portal24h co oczywiście niesie za sobą to, iż to m.in. dzięki Portal24h się też rozwija. Przyklejony temat na forum o Kochatek Group powstał na ich prośbę, a nie odwrotnie.

3. Jeżeli jesteś tylko jakimś współautorem spolszczenia, to proszę nie wypowiadaj się za całą ekipę Kochatek Group, która udostępniła spolszczenie wszystkim graczom. Twoja prośba o usunięcie spolszczenia jest więc ignorowana.
Cytuj:
Spolszczenie można umieszczać na każdej zgodnej z polskim prawem stronie internetowej o ile dostęp do niego NIE będzie płatny.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
twig
Wątek wiadomości: Re: Prośba o usunięcie tłumaczenia gry Silent Hill: Homecoming Wysłano: mniej niż minutę temu
Pierwszego punktu nie będę komentować. Nie ma sensu.

Ad 2.
Delacroix napisał(a):
Przykleiłem temat celem wypromowania Kochataka. Promujemy PLP i IronSquad - doszliśmy do wniosku, że Was też. Mało tego, decyzja zapadła już jakiś czas temu na forum moderatorskim, tylko każdy (włącznie ze mną) zapominał, że wypadałoby przykleić temat.

Ad 3.
Cytat z tematu o spolszczeniu Silent Hill:Homecoming na twoim forum:
Kochatak Group napisał(a):
UWAGA: Na prośbę jednego z twórców spolszczenia link do instalatora został usunięty - proszę pobierać spolszczenie wprost z naszej strony.
Tym twórcą jestem ja. Jak widzisz, Kochatak Group w pełni respektuje moją prośbę.

Zarówno ja, jak i Kochatak Group, zrobiliśmy to spolszczenie dla wszystkich graczy. Nie pobieramy za nie opłaty, ale to nie znaczy, że każdy może z tym spolszczeniem robić co chce. To, że w instalatorze znalazł się zapis, który zacytowałeś, nie zmienia faktu, że w każdej chwili możemy poprosić o usunięcie tłumaczenia ze strony, która je udostępnia.

Właśnie korzystam z tej możliwości i domagam się usunięcia pliku ze spolszczeniem Silent Hill: Homecoming z bazy spolszczeń serwisu portal24h.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Maciek
Wątek wiadomości: Re: Prośba o usunięcie tłumaczenia gry Silent Hill: Homecoming Wysłano: dzisiaj, 2009 10:11
1. Tak nie ma sensu komentować faktu, że komuś niby zarzuca się łamanie prawa jednocześnie samemu to robiąc?

2. Nie cytuj wypowiedzi moderatorów, skoro nie masz dostępu do działu Moderatorów, przez co nie znasz wszystkich faktów.

3. Więc kto jest autorem spolszczenia, w instalatorze jest "Kochatak Group" i współpracownicy, jednak na forum użytkownik "Kochatak Group" napisał: "Na prośbę jednego z twórców spolszczenia link do instalatora został usunięty", czyli jednak Kochatak Group nie jest autorem? Zgodnie z tym co jest napisane w instalatorze twig wykonał tylko polską czcionkę, ale nagle awansowałeś ze współpracownika do autora? Więc kto je w końcu zrobił? Niezły macie burdel w ekipie spolszczającej, więc radze dobrze, zróbcie tam jednak porządek! :P

4. Prosić zawsze możesz ale nie mam obowiązku spełniać Twoje prośby. Jednak plik ze spolszczeniem gry został usunięty ze strony Portal24h.pl wedle prośby.

5. Twig zamierzasz dalej promować swoje spolszczenia i Kochatak Group na Portal24h.pl, czy już zakończysz swój udział na forum?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ostatecznie po przeczytaniu komentarza Maćka(poniżej) poprosiłem o usunięcie wszelkiego śladu po KG na portal24h co zostało wykonane^^

Maciek
Link do informacji o spolszczeniu został usunięty w związku niejasną, wrogą w stosunku do Portal24h.pl polityką osób tworzących te spolszczenie. Spolszczenie również zostało usunięte z naszego serwera, jednak można je pobrać z serwera, na który zostało ono wgrane przez autorów. Trzeba wspomnieć, że osoby tłumaczące Silent Hill: Homecoming promują swoje spolszczenie na naszym forum. Dlaczego promują się jednocześnie uważając Portal24h.pl za "ZŁO"? Niech to zostanie tylko ich tajemnicą Autorzy spolszczenia proszeni są o nie zabieranie dalszego głosu na Portal24h.pl i nie promowanie się kosztem naszego vortalu. Dziękuję za zrozumienie!
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: Kochatak Group - historia alternatywna.

Postautor: Grahf Wiseman » 18 cze 2009, o 14:32

By było przejrzyściej mój koment tutaj:

- twig nie jest autorem spolszczenia? Rozumiem, że twórcy czcionek do projektu to taki typ maskotki, tak?

- Ponoć to dzięki portal24h i Maćkowi powstała grupa. To Ci dopiero nowina. Grupa powstała w wakacje 2008 roku i dłuuuuugo nie było żadnej wzmianki na forum portal24h. Dopiero Chares dodał tam reklamę gdy ogólnie reklamował grupę. Info o grupie przykleił jeden z moderatorów - o nic nikogo nie prosiłem.
Maciek ani jego strona NIE ma i nigdy nie miała NIC wspólnego z nami.
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: Kochatak Group - historia alternatywna.

Postautor: Śledziks » 18 cze 2009, o 14:36

Usuńcie wszystkie posty gdzie jest jakakolwiek wzmianka o Kochatak Group i już. W tedy Maciek do Waszego spolszczenia czy ogólnie do grupy nic nie będzie miał.
A jeszcze co do tego tłumaczenia to podobnie było z napisami do filmów i tu nawet gry wychodzą jeszcze lepiej ponieważ większość filmów jest wydawana z polskimi napisami czy lektorem i bardzo rzadko zdarza się żeby jakiś film nie miał tłumaczenia. A jeśli chodzi o gry to już sam fakt że moje spolszczenie do BloodRayne 1 jaki i wiele innych amatorskich spolszczeń zostało zamieszczone na coverku w CD-Action chyba oznacza że można robić samemu spolszczenie co nie? Zresztą mało tego w CDA nie raz pojawiała się gra spolszczona przez samą ekipę recenzentów. Tak więc amatorskie spolszczenia są jak najbardziej legalne.

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: Kochatak Group - historia alternatywna.

Postautor: Grahf Wiseman » 18 cze 2009, o 14:38

Usuńcie wszystkie posty gdzie jest jakakolwiek wzmianka o Kochatak Group i już. W tedy Maciek do Waszego spolszczenia czy ogólnie do grupy nic nie będzie miał.
Poprosiłem go o to i prośbę moją wykonał - nie mam już NIC wspólnego z portal24h.
http://img95.imageshack.us/img95/258/ppppppppp14.png
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: Kochatak Group - historia alternatywna.

Postautor: Śledziks » 18 cze 2009, o 14:44

Nie no śmiech na sali normalnie :D

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: Kochatak Group - historia alternatywna.

Postautor: Grahf Wiseman » 18 cze 2009, o 14:55

Maciek nie odpuszcza - teraz stworzył hotlink do naszego pliku:
Cała sprawa jest zwyczajnie niskich lotów - Maciek pokazał "klasę'.
Cóż więcej mogę dodać - niech mu idzie "na zdrowie".
Nie ma sensu wojować z chamstwem - można się tylko ubrudzić.
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: Kochamaciek Group? Historia alternatywna.

Postautor: Śledziks » 18 cze 2009, o 23:11

No to teraz to się pośmiałem :D
Obrazek
Na forum też nie wejdę nawet nie wiem czy dostałem bana na IP czy po prostu serwer im padł :D

ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: Kochamaciek Group? Historia alternatywna.

Postautor: ffgriever » 19 cze 2009, o 07:54

Ich forum nawet duże nie jest. Może i mają prawie 8000 użytkowników, ale pewnie zdecydowana większość z nich to jednopostowcy, którzy od bardzo długiego czasu nic nie napisali i nie zamierzają nic napisać. Sporo jest pewnie użytkowników z zerowym dorobkiem. Po prostu pewnie nigdy nie robili pruna z trupów na forum (jak ktoś przez rok nic nie napisał i wciąż wisi u niego zero, to już nie napisze ;) ). Widać to po liczbie postów, bo jest ich ledwie czterdzieści kilka tysięcy (a istnieją już ładnych parę lat).

Oczywiście nie będę przesadzał, bo to samo w sobie jest już dobrym wynikiem. Pokazuje też niezłe zdolności właściciela.

A przy okazji "znanego". Ja o portal24h dowiedziałem się tutaj ;). Nigdy wcześniej na tej stronie ani na ich forum nie byłem (a przynajmniej nie przypominam sobie). Pewnie dlatego, że są tam głównie spolszczenia do gier PC, a w te gram naprawdę mało (cóż, wolę legnąć się na kanapie lub zasiąść w wygodnym fotelu przed telewizorem i pograć na konsoli... ale są gry, lub nawet całe typy gier, których na konsolach nie uświadczysz - wtedy nie ma innej rady ;) ).

Awatar użytkownika
Len
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2009, o 20:48
Grupa: Iron Squad
Kontakt:

Re: Kochamaciek Group? Historia alternatywna.

Postautor: Len » 19 cze 2009, o 17:24

No proszę, człowiek ciągle dowiaduje się nowych rzeczy. Choć ja szczerze mówiąc od dawna wiedziałem jakim typem człowieka jest administrator portal24h.pl. Te całe 5-letnie bawienie się z różnymi ludźmi, którzy próbowali dostać się do IS (lub dostali się a potem nagle uciekali) zrobiły ze mnie człowieka, który po 1-2 rozmowach widzi jak będzie wyglądała kłótnia z danym osobnikiem. Teraz mam potwierdzenie swoich zdolności xD

Maciek strasznie mi przypomina administratora strony http://www.jaggedalliance.pl, która niegdyś była jedyną stroną o serii Jagged Alliance (więc miała monopol) i nie dziwi fakt, że tam właśnie powstała grupa Iron Squad (bo wywodzimy się z fanów tejże serii). Po niemal półtora roku administrator tak się na mnie zdenerwował, że na forum usunął cały dział IS wraz z moim kontem (które, cholera wie po co, przywrócił pół roku później) a na IP dał mi bana (którego wycofał, gdy o tym publicznie powiedziałem). Więc sytuacja bardzo podobna do tej z Kochatak Group - Portal24h.

Ale z jedną drobną różnicą - jakiś czas pisałem newsy i artykuły dla jaggedalliance.pl. A skoro admin usunął ślady po mnie na forum to wraz z dwoma znajomymi (którzy odeszli ze mną) poprosiłem o dokończenie dzieła i usunięcie wszystkich moich materiałów ze strony (a było ich sporo). Po długiej walce i wiadomościach jak te w pierwszym poście, moje materiały zostały usunięte (konkurencja się wzbogaciła :D). Tak więc, jak widać - mam bardzo podobne doświadczenie i, choć z Maćkiem rozmawiałem ledwie kilka razy, to domyślam się jaki jest.

Niemniej, ja nie miałem z nim żadnych nieprzyjemnych sytuacji, więc nasz stosunek jest neutralny i nie widzę powodów, abym miał wycofywać spolszczenia grupy IS :)

Edycja:
A, jeszcze jedno mi się przypomniało. On na serio uważa, że dzięki niemu powstało Kochatak Group? Może to dziwne zabrzmi, ale administrator ww. strony o Jagged Alliance również uważał, że to on założył Iron Squad i wszędzie to zaznaczał xD Wie ktoś jak się nazywa Maciek? Nie wieżę, że to dwie różne osoby :D :D
Iron Squad | Jagged Alliance Center | Gry.Gery

"Skrytobójczy zabójca"

Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: Kochamaciek Group? Historia alternatywna.

Postautor: Śledziks » 19 cze 2009, o 18:29

Najśmieszniejsze jest to, że ja dostałem bana w sumie za nic :D Bo on przygotował jakąś marną prowokację, że niby ściągam spolszczenia z jego strony i próbował mi wmówić, że tak jest, szkoda tylko że miałem za dużo dowodów na to że jednak nie ściągałem no, ale teraz już wam nie pokażę tej rozmowy bo nie mam jak. Odpowiedzią na moją ostatnią wiadomość był ban :D ale że tak powiem wisi mi to, z tamtym forum pożegnałem się już jakiś czas temu i jak nie miałem zamiaru tam więcej zaglądać tak teraz jeszcze bardziej nie chcę i nie mam jak z resztą :D


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość