(PC) Pomoc ze spolszceniem gry Midnight Club 2.

Szukasz betatestera, korektora, grafika, itp?
Tutaj napisz ogłoszenie^^
Awatar użytkownika
JBSuper
Posty: 16
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 19:38

(PC) Pomoc ze spolszceniem gry Midnight Club 2.

Postautor: JBSuper » 2 maja 2015, o 22:23

Witam. Poszukuję pomocy ze spolszczeniem gry Midnight Club 2 na PC. Głównie chodzi o szczegółową pomoc nie tylko z tłumaczeniem, ale i z pomocą dorobieniu czcionek oraz testerów.

Prace nad spolszczeniem tej gry jest otwarte, więc zapraszam do pomocy.

Jak na razie nie wiem, jak otworzyć pliki *.DAT. W katalogu gry są dwa pliki w tym formacie. Jeden to: assets_p, który waży 221 mb, a drugi to: streams_pc, który waży 520 mb.

W każdym bądź razie, proszę o pomoc oraz zapraszam do spolszczania. :)

Pozdrawiam.

-- 6 maja 2015, o 21:20 --

No nic. Wygląda na to, że jestem skazany na samodzielność. W każdym bądź razie, trzymajcie kciuki! :)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
jasiek_barca
Posty: 26
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 17:52
Grupa: GameSub
Kontakt:

Re: (PC) Pomoc ze spolszceniem gry Midnight Club 2.

Postautor: jasiek_barca » 7 maja 2015, o 09:26

Cześć,

myślę, że w pierwszej kolejności powinieneś popracować nad swoim językiem polskim, zanim się weźmiesz za ogarnianie obcego. Błędy typu "w każdym bądź razie" nie powinny się pojawiać, choć są dość powszechne. Zwróć uwagę na gramatykę, bo z tym też jest czasem ciężko w Twoich postach ("prace (...) jest otwarte").

Polecam:

http://www.polityka.pl/galerie/1613269, ... lepsi.read
Obrazek

Awatar użytkownika
JBSuper
Posty: 16
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 19:38

Re: (PC) Pomoc ze spolszceniem gry Midnight Club 2.

Postautor: JBSuper » 7 maja 2015, o 09:42

Cześć,

myślę, że w pierwszej kolejności powinieneś popracować nad swoim językiem polskim, zanim się weźmiesz za ogarnianie obcego. Błędy typu "w każdym bądź razie" nie powinny się pojawiać, choć są dość powszechne. Zwróć uwagę na gramatykę, bo z tym też jest czasem ciężko w Twoich postach ("prace (...) jest otwarte").

Polecam:

http://www.polityka.pl/galerie/1613269, ... lepsi.read
Rozumiem. Spróbuję popracować nad swoim językiem, bo moje powitanie na forum wylądowało w koszu. :(
Czyli prawdopodobnie nikt mi nie pomoże przy spolszczeniu? W takim razie idę na swoje.

Awatar użytkownika
jasiek_barca
Posty: 26
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 17:52
Grupa: GameSub
Kontakt:

Re: (PC) Pomoc ze spolszceniem gry Midnight Club 2.

Postautor: jasiek_barca » 7 maja 2015, o 09:54

Nie chcę się wypowiadać za resztę forumowiczów. Ja Ci tylko próbuję przekazać konstruktywną krytykę, która pomoże Ci stawać się coraz lepszym - każdy z nas kiedyś zaczynał i robił błędy, tak więc korzystaj z tego typu uwag, bo Ci się przydadzą i z perspektywy czasu zobaczysz, że było warto.

Technikiem nie jestem, więc nie pomogę wypakować plików. Pomoc w tłumaczeniu z mojej strony też odpada, bo mam co robić w swojej grupie + ta gra mnie kompletnie nie interesuje. Może jak znajdzie się ktoś zainteresowany tym projektem, to może Ci poda pomocną klawiaturę.
Obrazek

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: (PC) Pomoc ze spolszceniem gry Midnight Club 2.

Postautor: mendosa » 7 maja 2015, o 09:57

Już sam tytuł tematu: "spolszceniem", nawias okrągły na początku, choć wyraźnie widać, że preferujemy tu kwadratowe. Pierwsze to oczywisty błąd, drugie - niestosowanie się do przyjętych konwencji. Obecna konfiguracja forum blokuje edycję wpisów po 20 minutach, ale zawsze można poprosić moderatorów o wprowadzenie poprawek. Nie zniechęcaj się, ale czeka Cię sporo pracy.
Spróbuję popracować nad swoim językiem, bo moje powitanie na forum wylądowało w koszu.
Wylądowało w koszu i poprosiłem Cię, abyś napisał jeszcze raz to samo (domyślnie: poprawnie, z polską czcionką), i wykonałeś polecenie - napisałeś jeszcze raz dokładnie to samo.
W takim razie idę na swoje.
Nie obrażaj się, bo nikt Cię tu obrażać nie chce. Bardzo możliwe, że obecnie nikt nie ma pojęcia jak dobrać się do wskazanych przez Ciebie plików albo nie ma na to czasu. Cierpliwości :)
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
JBSuper
Posty: 16
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 19:38

Re: (PC) Pomoc ze spolszceniem gry Midnight Club 2.

Postautor: JBSuper » 7 maja 2015, o 10:01

Nie chcę się wypowiadać za resztę forumowiczów. Ja Ci tylko próbuję przekazać konstruktywną krytykę, która pomoże Ci stawać się coraz lepszym - każdy z nas kiedyś zaczynał i robił błędy, tak więc korzystaj z tego typu uwag, bo Ci się przydadzą i z perspektywy czasu zobaczysz, że było warto.

Technikiem nie jestem, więc nie pomogę wypakować plików. Pomoc w tłumaczeniu z mojej strony też odpada, bo mam co robić w swojej grupie + ta gra mnie kompletnie nie interesuje. Może jak znajdzie się ktoś zainteresowany tym projektem, to może Ci poda pomocną klawiaturę.
Pierwsza linijka: No fakt. Popracuję nad językiem i postaram się nie robić błędów. :)

Druga linijka: To tak jak piszę. Jestem skazany na samodzielność. :( Nie sądzę, aby się ktoś zainteresował tym projektem, bo ta gra w Polsce jest mało znana. W przeciwieństwie do trójki.

-- 7 maja 2015, o 10:23 --
Już sam tytuł tematu: "spolszceniem", nawias okrągły na początku, choć wyraźnie widać, że preferujemy tu kwadratowe. Pierwsze to oczywisty błąd, drugie - niestosowanie się do przyjętych konwencji. Obecna konfiguracja forum blokuje edycję wpisów po 20 minutach, ale zawsze można poprosić moderatorów o wprowadzenie poprawek. Nie zniechęcaj się, ale czeka Cię sporo pracy.
Spróbuję popracować nad swoim językiem, bo moje powitanie na forum wylądowało w koszu.
Wylądowało w koszu i poprosiłem Cię, abyś napisał jeszcze raz to samo (domyślnie: poprawnie, z polską czcionką), i wykonałeś polecenie - napisałeś jeszcze raz dokładnie to samo.
W takim razie idę na swoje.
Nie obrażaj się, bo nikt Cię tu obrażać nie chce. Bardzo możliwe, że obecnie nikt nie ma pojęcia jak dobrać się do wskazanych przez Ciebie plików albo nie ma na to czasu. Cierpliwości :)
Pierwsza linijka: Tak, nawiasy są źle dobrane, to akurat wiedziałem, lecz na to nie zwracałem uwagi.
Aż do tej pory. Dzięki za wsparcie i zgadza się. :)

Druga linijka: Dokładnie. :)

Trzecia linijka: A już chciałem kompa przez okno wyrzucić. xDD @Norek proponował mi wejść na stronę Xentax i poszukać narzędzia, do otworzenia zawartości pliku. I dokładnie tak jak pisał ze mną na Facebooku na temat polskiej czcionki. "dorabianie ich to będzie katorga." I sądzę, że tak będzie. :)

-- 25 cze 2015, o 09:50 --
Cierpliwości :)
Hmm... Ok, @mendosa Moja cierpliwość się skończyła i porzucam częściowo projekt. Tak, wiem. Nie można porzucić częściowo projektu. Albo porzucam, albo wcale. Rozumiem! Przez te ok. 2 miesiące nie doczekałem się pomocy ze strony techników, a grzebanie w plikach to nie moja działka. Zależy mi na tej grze, bo to moja ulubiona i jedyna część z serii na PC!!! Chociażby z dobrego serca nie pomożecie osobie, której na takiej lub takiej grze zależy, żeby była tylko w pełnej polskiej wersji z polskimi znakami.

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: (PC) Pomoc ze spolszceniem gry Midnight Club 2.

Postautor: mendosa » 25 cze 2015, o 16:59

@ JBSuper, ja nie jestem w stanie pomóc. Nie mam plików z gry, a nawet gdybym miał, nie mam większego pojęcia, czym je ugryźć. Poszperajże w sieci za modami do tej gry, jeżeli są mody, to istnieje szansa na patroszenie plików, wydobycie i edycję czcionek, i takie tam. Nie poddawaj się i próbuj dalej :)
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
JBSuper
Posty: 16
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 19:38

Re: (PC) Pomoc ze spolszceniem gry Midnight Club 2.

Postautor: JBSuper » 28 cze 2015, o 13:17

Poszperajże w sieci za modami do tej gry.
Może spróbuję otworzyć plik .dat Notatnikiem i spróbuję przetłumaczyć kilka linijek i zobaczę, jakie są rezultaty. :) A co do modów, jest mod do MC II o nazwie MODern Edition. (największy mod do tej gry) Zaopatrzę się w niego i popróbuję. :)
Nie poddawaj się i próbuj dalej :)
Dzięki za wsparcie! ;)

Awatar użytkownika
psejta3
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2015, o 12:48

Re: (PC) Pomoc ze spolszceniem gry Midnight Club 2.

Postautor: psejta3 » 8 lip 2015, o 12:47

Jeśli komuś udało się rozgryźć plik z tekstem to mogę pomóc w tłumaczeniu (wersja Steam).

Awatar użytkownika
JBSuper
Posty: 16
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 19:38

Re: (PC) Pomoc ze spolszceniem gry Midnight Club 2.

Postautor: JBSuper » 11 lip 2015, o 00:25

Jeśli komuś udało się rozgryźć plik z tekstem to mogę pomóc w tłumaczeniu (wersja Steam).
Na razie niestety jeszcze nie. Ja robię spolszczenie do wersji pudełkowej. Nie wiem, czy będzie również w wersji Steam. Może dzięki większemu zaangażowaniu w ten tytuł na pewno będzie w wersji Steam.


Wróć do „Pomoc przy projektach”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości