The Secret of Monkey Island PL - Wasze opinie.

Oficjalne forum http://scummpl.grajpopolsku.pl/news.php
mipi
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2011, o 13:51

Re: The Secret of Monkey Island PL - Wasze opinie.

Postautor: mipi » 29 mar 2011, o 13:59

Mam następujący problem- mianowicie tak jak poprzednik z Windows 7 zainstalowałam sobie grę oraz spolszczenie, ale teraz wszystko jest po francusku. Moje pytanie natomiast jest takie- jak to wszystko usunąć? Nie mogę teraz w żaden sposób przywrócić gry do porządku (angielskiego chociażby), przeinstalowywanie gry nie daje żadnych zmian- w jaki sposób usunąć zmiany wprowadzone przez instalację spolszczenia?
Dodam, że instalowałam również grę na Windows XP i kopiowałam pliki, ale to nic nie daje!
Czy może są jakieś wpisy w rejestrze, albo jakieś pliki, których nie widać na pierwszy rzut oka, które można usunąć?
Bardzo proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
Rael
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:08
Grupa: SCUMMPL
Kontakt:

Re: The Secret of Monkey Island PL - Wasze opinie.

Postautor: Rael » 4 kwie 2011, o 21:05

Nie wiem jak to wygląda na 7, ale pod XP trzeba zmodyfikować plik Settings.ini z folderu C:\Documents and Settings\[nazwa użytkownika]\Dane aplikacji\LucasArts\The Secret of Monkey Island Special Edition. Wystarczy zmienić linijkę language=1 na language=0. Powinno banglać.
Sen i śmierć to bracia bliźniacy.

— Homer

mipi
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2011, o 13:51

Re: The Secret of Monkey Island PL - Wasze opinie.

Postautor: mipi » 5 kwie 2011, o 14:19

wielkie dzięki, pomogło!

p.s. pliku trzeba poszukać w ukrytym folderze AppData dla konkretnego użytkownika

jajx
Posty: 2
Rejestracja: 1 lut 2014, o 15:14

Re: The Secret of Monkey Island PL - Wasze opinie.

Postautor: jajx » 1 lut 2014, o 15:20

Witam !
mam dokładnie taki sam problem z spolszczeniem the secret of the monkey island special edition kiedy zainstalowałem tą grę to wszystko było okej, dopóki nie włączyłem spolszczenia teraz mam grę po francusku i nie wiem jak to odkręcić.
Mam Windows 7 64 bit i niestety tylko jeden plik z grą Secret of Monkey Island w program files ponieważ ta gra nie jest orginalna tylko ściągana z chomika.
Pomocy jak to można odkręcić na Windows 7 ?

ls_lss
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 21:29

Re: The Secret of Monkey Island PL - Wasze opinie.

Postautor: ls_lss » 11 wrz 2014, o 21:38

Widzę, że nikt nie rozwiązał problemów :)
Dla Windows 8.1 (pewnie podobnie dla 8 i może 7) i wersji gry ze Steam:

1) Jeżeli zainstalowało się spolszczenie i jest język francuski należy (jak wyżej)
w pliku Settings.ini > zmienić linijkę language=1 na language=0
Lokalizacja pliku (uwaga - trzeba włączyć pokazywanie ukrytych folderów):
C:\Users\[nazwa użytkownika]\AppData\Roaming\LucasArts\The Secret of Monkey Island Special Edition

2) Uruchomić instalator spolszczenia jeszcze raz z opcją PPM > "Uruchom jako administrator"

3) Wybrać ręcznie bezpośrednią ścieżkę dokładnie do folderu:
C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\The Secret of Monkey Island Special Edition
instalator automatycznie instaluje spolszczenie do złego folderu ("Program Files", a nie "Program Files (x86)")

i działa :))

alvaro
Posty: 25
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 22:08

Re: The Secret of Monkey Island PL - Wasze opinie.

Postautor: alvaro » 3 paź 2014, o 00:09

Mam nadzieję że tłumaczenie do drugiej części zostanie kiedyś ukończone.
Osoby zainteresowane spolszczeniem do "Monkey Island 2: LeChuck's Revenge - Special Edition" - "Monkey Island 2: Zemsta LeChucka - Edycja Rozszerzona" PL odsyłam do wątku "Spolszczenie do MISEC (MI1:SE i MI2:SE)".

MiCZi7
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2017, o 09:00

Re: The Secret of Monkey Island PL - Wasze opinie.

Postautor: MiCZi7 » 1 lip 2017, o 07:30

Witam!
Otóż dziś wgrałem spolszczenie do obu części Monkey Island Special Edition. Mam pytanie. Czy jest możliwość spolszczenia tej starszej wersji ,którą przełącza się przyciskiem Page Down czy starsza wersia ze Special Edition jest "Only English" ?

edwardackiziom
Posty: 79
Rejestracja: 6 lip 2017, o 21:52

Re: The Secret of Monkey Island PL - Wasze opinie.

Postautor: edwardackiziom » 18 sty 2018, o 11:13

będą może udostępnione instalatory spolszczenia, na waszej głównej stronie, do 2 pierwszych mokey island? najlepiej edycj specjalnej

biuro@nauczsiegrac.pl
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2021, o 00:12

Re: The Secret of Monkey Island PL - Wasze opinie.

Postautor: biuro@nauczsiegrac.pl » 22 maja 2023, o 22:54

Ok to ja już wszystko wiem. Wybierzcie folder instalacji nie domyślny tylko po prostu ścieżkę tam gdzie zainstalowaliście grę i tyle wszystko śmiga. Dziękuję za spolszczenie jesteście wspaniali!!!!!


Wróć do „SCUMMPL”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość