[PC] Jedi Knight II: Jedi Outcast

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
nouwak
Posty: 128
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 17:04

Re: [PC] Jedi Knight II: Jedi Outcast

Postautor: nouwak » 8 maja 2011, o 13:41

"Niepokoi mnie twoja niewiara." - Darth Vader

Awatar użytkownika
nouwak
Posty: 128
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 17:04

Re: [PC] Jedi Knight II: Jedi Outcast

Postautor: nouwak » 11 maja 2011, o 13:50

Piętrzą się przede mną kolejne problemy. Już myślałem, że wszystko ładnie pięknie, a tu okazało się, że nie:
Obrazek

Teksty pojawiające się po podniesieniu różnych przedmiotów nie wyświetlają polskich znaków. Przeszukałem katalogi gry, ale nie znalazłem żadnych innych czcionek, poza tymi które już przerobiłem, by wyświetlały polskie znaki. Wygląda na to, że ten element będzie jednak pozbawiony "ogonków".
"Niepokoi mnie twoja niewiara." - Darth Vader

Awatar użytkownika
nouwak
Posty: 128
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 17:04

Re: [PC] Jedi Knight II: Jedi Outcast

Postautor: nouwak » 19 maja 2011, o 14:08

Cóż, wydaje mi się, że już mogę to ogłosić.

Premiera: 20.05.11

:)
"Niepokoi mnie twoja niewiara." - Darth Vader

Awatar użytkownika
nouwak
Posty: 128
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 17:04

Re: [PC] Jedi Knight II: Jedi Outcast

Postautor: nouwak » 20 maja 2011, o 14:21

Premiera odbyła się. Po więcej informacji zapraszam do pierwszego postu.
"Niepokoi mnie twoja niewiara." - Darth Vader

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] Jedi Knight II: Jedi Outcast

Postautor: Manuel Czaszka » 20 maja 2011, o 15:36

Umieściłem spolszczenie w pobieralni oraz napisałem o nim newsa.
BTW Widzę, ze w spolszczeniu pomagał Ci też twig. Nie uwzględniłeś go w creditsach, dlaczego? Nieco nieładnie.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
Tobi
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2009, o 09:39

Re: [PC] Jedi Knight II: Jedi Outcast

Postautor: Tobi » 20 maja 2011, o 20:16

Widzę, że nie czekałaś na mnie jak skończę grę.
Kiedyś nie wierzyłem w kobiecą miłość i jednorożce.

Awatar użytkownika
nouwak
Posty: 128
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 17:04

Re: [PC] Jedi Knight II: Jedi Outcast

Postautor: nouwak » 20 maja 2011, o 21:09

Nie chciałbym być nie w porządku wobec kogokolwiek, więc ustosunkuję się do tych wypowiedzi po kolei.

@Manuel Czaszka - Uwzględniłem twiga w creditsach:
Obrazek. (przy okazji błąd znalazłem)
Ale chyba wiem o co ci chodzi. Przeedytuję jeszcze pierwszy post i dodam info w pliku txt, żeby wszędzie była jasność. A tak na marginesie, kim jest moja poniekąd mroczna uczennica Victoria, bo nawet nie wiedziałem, że mam jakiegoś adepta Sith? Nieco zdziwił mnie ten news.

@Tobi - Rzeczywiście, planowałem wydać spolszczenie, gdy zakończę moje szlify, a wszelkie Twoje uwagi, jako że ukończenie gry zajmuje jednak trochę czasu, dodać przy kolejnej wersji. Wszystko to miało na celu, aby wszyscy chętni do gry w Outcasta również mogli wytykać mi niedoskonałości, bo co jeden przegapi, może zauważyć ktoś inny. Jeśli odniosłeś inne wrażenie po mojej wiadomości, to przepraszam. Mimo wszystko chciałem też opublikować owo spolszczenie jak najwcześniej, w końcu ten projekt ma już swoje lata :) Mam nadzieję, że nie czujesz się urażony. A tak w ogóle, skąd ten rodzaj żeński?
"Niepokoi mnie twoja niewiara." - Darth Vader

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] Jedi Knight II: Jedi Outcast

Postautor: Manuel Czaszka » 21 maja 2011, o 00:27

A tak na marginesie, kim jest moja poniekąd mroczna uczennica Victoria, bo nawet nie wiedziałem, że
mam jakiegoś adepta Sith? Nieco zdziwił mnie ten news.
Przeczytałem readme raz jeszcze i uświadomiłem sobie źródło tej pomyłki. Napisałeś "dodanie polskich znaków i generalna korekta tekstu - Victoria". Błędnie przyjąłem, że Victoria to czyjś pseudonim (autora czcionki i korekty). Tymczasem chodziło Ci pewnie o "zwycięstwo", prawda? Dodatkowo myliło użycie wielkiej litery i fakt, że Victoria to także żeńskie imię.

Co do creditsów w grze - w czym ja pomogłem, że w nich jestem?
BTW skoro nie masz wielkich polskich znaków, to radziłbym zmienić na "Podziękowania" zamiast "PODZIęKOWANIA".
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
nouwak
Posty: 128
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 17:04

Re: [PC] Jedi Knight II: Jedi Outcast

Postautor: nouwak » 21 maja 2011, o 10:59

Masz rację, chodziło mi o zwycięstwo, ale to w sumie też moja wina, bo napisałem to nieco nieprecyzyjnie. Swoją drogą to zdumiewające, jak bardzo może zmienić się znaczenie słów, gdy ujmie się je odrobinę inaczej. Zresztą chyba przerobię ten plik readme, ale nie tak od razu.

Natomiast creditsy - Twoją pomocą był dla mnie chyba sam fakt chęci pomocy, bo w sumie na pomysł podmiany znaków wpadłem kiedyś, ale uznałem go za zbyt czasochłonny. Jednak Twoja życzliwa reakcja dla nowego i pełne konkretów posty stały się dla mnie motywacją, żeby zabrać się za polską czcionkę. Stąd miejsce w creditsach.

Mam w czcionce duże polskie znaki. Po prostu skrypt zamienia tak jakby wpisany przeze mnie nagłówek na same wielkie litery, przy czym polski znak traktuje najwyraźniej jako niestandardowy i musiałem powiększyć go ręcznie. Tak samo jakiś skrypt zmienił twiga w Twiga i całkiem zmienił kolejność osób w podziękowaniu, nie mam pojęcia według jakich kryteriów.
Obrazek - poprawione, ale nowa wersja będzie, jak uzbiera się trochę więcej błędów.
"Niepokoi mnie twoja niewiara." - Darth Vader

Awatar użytkownika
nouwak
Posty: 128
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 17:04

Re: [PC] Jedi Knight II: Jedi Outcast

Postautor: nouwak » 2 sie 2011, o 13:58

Wrzuciłem najnowszą wersję spolszczenia, poprawiającą pewną liczbę błędów. Zmieniłem też plik info, mam nadzieję, że teraz jest dużo bardziej przejrzysty. Czy mogę prosić o zaktualizowanie spolszczenia w dziale download?
"Niepokoi mnie twoja niewiara." - Darth Vader


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości