Projekt - Polonizacja gier PS3

Szukasz betatestera, korektora, grafika, itp?
Tutaj napisz ogłoszenie^^
Graczdari
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2012, o 21:25

Projekt - Polonizacja gier PS3

Postautor: Graczdari » 13 sie 2012, o 21:34

Witajcie :) Z tej strony Graczdari i jestem użytkownikiem współpracującym z forum ps3-hack.com.pl. Od jakiegoś czasu pracuje nad polonizacją gier na PS3. Niestety - ze względu na małe i rozbite grono ludzi, którzy to robią, jedyne co można zrobić to portować spolszczenia z innych platform. I to czynie. Przeportowałem m.in całe spolszczenie do GTA IV i dodatków, oraz ostatnio do Skyrima. W najbliższym czasie udostępnię kolejne przeprotowane polonizacje. Ale nie o to mi chodzi. Chciałbym robić coś więcej. Nie tylko portować, ale i polonizować gry na PS3. Wejdźcie na rosyjskie torrenty lub inne warezowe fora. Zobaczcie sekcje PS3. Co widzicie? Pewnie to, że przy ogromnej ilości gier jest napisane [RUS], choć wiele gier oryginalnie w ich języku nigdy się nie ukazało. Jakim więc cudem są po Rosyjsku? Wszystko oczywiście dzięki społeczności. W Rosji społeczność "rusyfikująca" gry jest ogromna. Piszą narzędzia, tłumaczą gry i wypuszczają w sieć. U nas to kuleje. Większość gier jakie polonizujemy na PS3, robimy tylko dlatego że dana gra jest przetłumaczona na innej platformie i łatwo można taką polonizacje przeportować. Niekiedy nawet przeportowanie nie jest proste, a wtedy zaczynają się schody, bo mało jest osób posiadających wiedzę i umiejętności by takie schody przeskakiwać.

Dlatego chciałbym podjąć się próby stworzenia społeczności, która będzie TŁUMACZYĆ gry na PS3, oraz PORTOWAĆ SPOLSZCZENIA Z INNYCH PLATFORM.

By to uczynić potrzebni są ludzie. Ciężko takie rzeczy robić w pojedynkę.

Dlatego szukam osób, które:

- Znają język Angielski, lub któryś inny z sławetnego MULTI-5 tzn. Angielski, Niemiecki, Francuski, Włoski i Hiszpański. Nie chodzi mi, o certyfikaty i inne cuda. Wystarczy, że język znasz i rozumiesz co słyszysz i widzisz. Oczywiście znajomość języka ojczystego jest jeszcze bardziej pożądana :D
- Korektorów - Wiadomo, że przy tłumaczeniu dużych ilości tekstu mogą wkraść się błędy. Czy to w tłumaczeniu, czy to w naszej ortografii i interpunkcji. Dlatego Korektorzy to potrzebne i niedoceniane ogniwo.
- Grafików - nie chodzi o profesjonalistów. Pasjonaci są bardziej w cenie. Oczywiście znajomość Photoshopa wskazana, bo czasem trzeba przerobić jakieś pliki graficzne.
- Programistów - czasem trzeba napisać aplikacje, która pozwoli na rozpakowywaniu archiwów, lub pozwoli tłumaczyć niestandardowe pliki językowe. Mile widziana znajomość budowy gier na PS3.
- Testerów i Wszystkich Innych skorych do pomocy.

Chętnych proszę o zgłaszanie się na PW. Ale Chętnych, a nie takich co mają słomiany zapał.

Pierwszy Projekt Polonizacyjny:

- Pierwsza część UNCHARTED

Proszę o pomoc w inicjatywie, i stworzeniu naprawdę mocnej grupy "polonizującej" i "portującej" gry na Playstation 3. Złamana konsola to nie tylko pirackie gry. To coś "więcej".

wik1992
Posty: 64
Rejestracja: 13 wrz 2009, o 16:39

Re: Projekt - Polonizacja gier PS3

Postautor: wik1992 » 19 sie 2012, o 08:27

Stary, nie doczytując jeszcze do końca Twojego postu, w głowie miałem myśli, że jeśli będziecie robić spolszczenie Uncharted, to się zgłaszam. Czytam linijkę niżej, a tam:
Pierwszy Projekt Polonizacyjny:

- Pierwsza część UNCHARTED
ALLELLUJA, ALLEEEE-LUUJA !!!

ps. Dlaczego strona ps3-hack.com.pl nie działa ?

Frant1c
Posty: 8
Rejestracja: 19 lut 2012, o 10:06

Re: Projekt - Polonizacja gier PS3

Postautor: Frant1c » 20 sie 2012, o 09:03

Również jestem zainteresowany współpracą. Ciekawa inicjatywa i dobre doświadczenie.

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 799
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Projekt - Polonizacja gier PS3

Postautor: ikskoks » 21 sie 2012, o 22:10

Dlatego chciałbym podjąć się próby stworzenia społeczności, która będzie TŁUMACZYĆ gry na PS3, oraz PORTOWAĆ SPOLSZCZENIA Z INNYCH PLATFORM.
Dodam kilka słów od siebie. Najlepszym sposobem na stworzenie społeczności, o której mówisz byłoby opublikowanie w odpowiednim miejscu działających, prostych w obsłudze narzędzi (o ile takie istnieją) oraz nauczenie użytkowników internetu jak się z nich korzysta. Nie oszukujmy się. Większość graczy ps3 jest po prostu zbyt leniwa, żeby samemu zorganizować jakiś projekt lub pomóc już w istniejącym. Na szczęście są jeszcze tacy jak ty ;p I właśnie takich członków potrzebujesz w swojej drużynie.

Jest wielu ludzi interesujących się tym tematem jednak nie każdy z nich ma odpowiednią wiedzę, aby podjąć jakieś sensowne działania. Nie każdy wie gdzie może znaleźć takie informacje i jak je wykorzystać ;p


Jeśli chodzi o pierwszy projekt, to myślę, że lepiej nie mogłeś wybrać.
Jestem fanem Uncharted oraz wszystkiego co jest związane z Naughty Dog ;)

Jak najbardziej wspieram twoją działalność. Mam nadzieję, że ci się uda.

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: Projekt - Polonizacja gier PS3

Postautor: maximo » 23 sie 2012, o 13:29

Ja wręcz przeciwnie. Uważam, że scena Ps3 leży i woła o pomnstę do samego diabła.
Powiedzmy sobie szczerze, narzędzi nie ma zbyt wiele. Ilu użytkowników Ps3 w naszym kraju posiada soft 3.41/ 3.55 lub na takim się zatrzymało? Możemy policzyć na palcach... kilku rąk? ;)
"Niestety - ze względu na małe i rozbite grono ludzi, którzy to robią, jedyne co można zrobić to portować spolszczenia z innych platform."? Mocne słowa;) ale pozostawiam to bez komentarza. Poza tym portowanie gier z Pc, (nie wierzę, abyś to robił z X360) - to zwyczajna kradzierz. Wsparcia na gpp nie znajdziesz.

Przeportowałem m.in całe spolszczenie do GTA IV i dodatków, oraz ostatnio do Skyrima.
Szczytny cel, a czy udało ci się dorobić polską czcionkę lub chociaż dorobić niewielką część grafik?
Uncharted - jeśli pamięć mnie nie myli, "pacz" lokalizacyjny miał już miejsce;) by leszek ^^?

wik1992
Posty: 64
Rejestracja: 13 wrz 2009, o 16:39

Re: Projekt - Polonizacja gier PS3

Postautor: wik1992 » 23 sie 2012, o 19:44

Uncharted - jeśli pamięć mnie nie myli, "pacz" lokalizacyjny miał już miejsce;) by leszek ^^?
Ale nie wszystko było przetłumaczone...

Awatar użytkownika
szczuru
Posty: 155
Rejestracja: 14 sie 2008, o 02:11
Grupa: † PSX-PL †
Kontakt:

Re: Projekt - Polonizacja gier PS3

Postautor: szczuru » 27 sie 2012, o 22:25

Narzędzia do zrzucania i wklejania tekstu z Uncharteda są dostępne już od długiego czasu, nawet można by na samym końcu przepakować *.psarc ;) . To nad czym powinniście się najpierw skupić moim zdaniem jeśli projekt ma być "profesjonalny" to nad edycją czcionki i grafik.
by Szczuru

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: Projekt - Polonizacja gier PS3

Postautor: Berion » 29 sie 2012, o 00:56

Grafika jest w *.pak. Do tego narzędzi nie ma, trzeba napisać - i rozpracować format, choć pewnie jest to standardowy TGA/DDS.
~ Primum non nocere ~

Awatar użytkownika
krzysiekao
Posty: 7
Rejestracja: 20 lip 2011, o 16:40
Kontakt:

Re: Odp: Projekt - Polonizacja gier PS3

Postautor: krzysiekao » 8 wrz 2012, o 14:52

Nie lepiej zacząć od czegoś prostszego do czego są ogolnodostepne narzedzia?.

Wysyłane z mojego GT-S5360 za pomocą Tapatalk 2

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: Projekt - Polonizacja gier PS3

Postautor: Berion » 11 wrz 2012, o 23:01

Problem w tym, że do żadnej gry na PS3 nie ma narzędzi bo i tak w końcu trafi się na pliki, które trzeba samemu rozgrzebać. :)
~ Primum non nocere ~


Wróć do „Pomoc przy projektach”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości